Skullbyte Match - do boje, bráško, do boje!

  12:00aktualizováno  5:13
Celkem šest povedených freewarových her pro dva hráče se skrývá pod hlavičkou Skullbyte Match. Vybrat si můžete z automobilových závodů, zajímavého fotbalu a dalších, neméně atraktivních her, z nichž mnohé se pyšní jistou dávkou originality. Určitě se pobavíte.

Skullbyte Match

Platforma: Freeware
Výrobce: Skullbyte

Stáhnout

SkullByte Match

Když se mi freewarovka Skullbyte Match dostala pod ruky poprvé, musel jsem její testování, dá-li se to takto nazvat, odložit na dobu neurčitou. Pokud se ptáte proč, hned odpovím. Skullbyte Match není hrou, která by zaujala jednoho osamoceného hráče, naopak, dva hráči jsou takřka nutností (pokud si dokážete vystačit sami, výjimky se samozřejmě tolerují). Skullbyte Match je gameskou založenou na kouzlu multiplayeru, tedy gameskou pro vás :-)

Aby si na své přišly všechny skupiny hráčů, autoři se opravdu činili a do Skullbyte Match implementovali (zní to divně, že?) celkem šest naprosto rozdílných her. Je zajímavé, že se jim podařilo vše vměstnat do pouhých dvou mega - stažení tak nebude pro nikoho problém.

První hrou je Flasch!, což je obdoba klasického pongu. Hra se liší především v grafice a v tom, že v průběhu klání můžete míčkem sbírat nejrůznější bonusy.

SkullByte Match

ApoCARlypse je hrou závodní, přičemž i tato je určena pro dva hráče. Na okruhu, který vidíte shůry, si můžete změřit své síly a porovnat, kdo bude v další sezóně větším konkurentem pro Schumachera z F1. K dispozici je několik základních okruhů.

flipOut! je hrou, která mě opravdu okouzlila. Její původ bych opět hledal v pongu, ale zpracování je úplně jiné. Zatímco v originále ovládáte pohyb pálek pouze nahoru a dolů, zde můžete "vyjet" až hluboko do pole a přitom svojí základnou směle rotovat. Hra dostává úplně jiný rozměr a je mnohem zábavnější než okoukaná gameska od "P".

Čtvrtá hra v pozadí se opět dotýká tématu "automobily", ale v úplně jiném smyslu než ApoCARlypse. V jednom z pěti dostupných prostředí se snažíte co nejrychleji zničit svého protivníka všemi dostupnými zbraněmi, přičemž musíte brát v potaz mnohé překážky rozmístěné po levelu.

Dále tu najdeme Skull Kicker '98, kde už podle názvu poznáte, že jde o fotbal. Tentokráte v poli najdete jen čtyři hráče (a jednoho rozhodčího), přičemž gólman je řízen počítačem a vy tak ovládáte pouze jednoho ze dvou hráčů v poli.

Poslední gameskou v tomto megamixu je Falling Anvils - bojovka, jejíž smysl mně uniká (ano, stydím se). Budu tedy rád, když mi někdo v diskusi pod článkem pomůže a hru vysvětlí. Předem díky :-)

SkullByte Match

V tomto odstavci bych rád shrnul poznatky týkající se grafiky a zvuků, ale jsem bohužel na vážkách. V jednom z předchozích odstavců jste se mohli dočíst, že hra je jakýmsi balíčkem složeným z her dalších. A v tom je právě problém - některé "pod hry" bych bez problémů hodnotil velmi kladně, jiné však spíše záporně. Musím se tedy chytnout zlaté střední cesty a prohlásit, že freewarovka Skullbyte Match je graficky a zvukově víceméně průměrná. Je to škoda.

Avšak, i přes jisté nedostatky, které ke hře jako takové musím směřovat, (ať již nemožnost změnit si ovládání, či lepší propracovanost některých pasáží...) si hra zaslouží kladné hodnocení. Jedná se o dobrý mix, který dokáže dvěma znuděným kamarádům, bráškům či sestrám, dědečkům či babičkám, ... (nepřehánějme:) ... poskytnout příjemnou zábavu na celé odpoledne. V multiplayeru jedna z nejlepších kompilací poslední doby.

PS: Zapomněl jsem zmínit, že před začátkem hry si můžete vybrat mezi angličtinou a němčinou jako primárním jazykem hry. Čeština bohužel chybí :-) Také lze určit, zda druhý hráč bude místo klávesnice používat k ovládání joystick, což si však dost dobře nedokážu představit.

Autor:

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Najdete na iDNES.cz