Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sky Mania - Moorhuhn z českých luhů

  12:00aktualizováno  29. března 2003 12:05
Ve Sky Manii se vám naskýtá možnost prohlédnout si kousek pravého českého venkova, zastřílet si na hejno žlutých opeřenců a když budete mít štěstí, tak i na pěkné oranžové letadélko Káně. Myslíte, že byste takové nabídce dokázali odolat?

Sky Mania

Platforma: Freeware
Výrobce: IB software

Stáhnout

Sky Mania

Pokud jste se nechali nalákat na v titulku inzerovanou podobnost s německým freewarovým trhákem Moorhuhn, pravděpodobně patříte k té početné skupině čtenářů, kterou Moorhuhn zaujal. V takovém případě vás jistě bude zajímat, nakolik se Sky Mania uvedenému titulu opravdu podobá. Nemusíte mít strach, na první pohled vypadá tak, jako by Moorhuhnu z oka vypadla. Stejný princip, stejné zadání a zhruba stejné možnosti při jeho plnění.

Vezmeme to ale pěkně po pořádku. Sky Mania se s tím nijak nepáře a po shlédnutí úvodního loga vás rovnýma nohama hodí do akce. Před vámi se rozprostře útěšná krajinka se zelenými kopci, modrou oblohou a bílými beránky - těmi nebeskými. Kopce stojí, beránci ubíhají, jak už to tak tihle naducaní neposedové obvykle dělávají. Venkovskou idylu doplňují ještě stromy - sukovití velikáni se spíše méně než více hustou korunou a přední řada křovisek.

Prvních pár vteřin se neděje nic. Pozorujete klidné zátiší a čekáte, co bude. Dočkáte se někdy v průběhu čtvrté vteřiny. Z levého horního rohu obrazovky vyrazí jakýsi žlutý opeřenec a tápavým letem si to namíří do pravého horního rohu obrazovky. Teď můžou nastat dvě možnosti - buďto se ve vás probudí lovec a vy se pokusíte troufalého opeřence sejmout nebo Sky Maniase neprobudí nic a vy budete dál okouzleně sledovat jeho nejisté manévrování z jedné strany obrazovky na druhou. Protože druhá možnost není z herního hlediska ani trochu zajímavá, zůstaneme raději u té první.

Ta v sobě totiž obsahuje to podstatné a tedy i to, proč vůbec někdo Sky Manii vytvořil. Jakmile vás popadne chuť ptáka zastřelit, stačí se pozorněji zahledět na obrazovku a najít malý terčík nahrazující vaše zaměřovadlo. Pak už je jen dílem okamžiku přesunout zaměřovadlo na ptáka a jednou ranou ho skolit. V okamžiku, kdy se vám to povede, se z pravé strany obrazovky vyhrnou další žlutí opeřenci, aby vás snad nenechali na pochybách o tom, kdo je v téhle hře pánem. Pokud jim budete chtít dokázat, že jste to vy, musíte popadnout myš a střílet a střílet a střílet a pozorovat, jak zasažení ptáci s kviknutím padají k zemi (kde se mezi kopci bohužel jejich mrtvolky ztrácí, takže se pohledem na jejich poslední chvilky nepokocháte).

Autoři z IB software se však rozhodli stanovit pro ta jatka taky nějaká pravidla (nenechte se mýlit slovem "jatka" - krve nikde není vidět ani kapku a ptáci vůbec nevypadají stresovaní tím, co se jim děje). Pravidlo číslo jedna se týká časového limitu - ten je přesně 3 minuty dlouhý a pedantsky odtikává v jednom z horních rohů obrazovky. Roh protilehlý je Sky Maniazasvěcen pravidlu číslo dvě - bodům, které za své lovecké úspěchy získáváte. Není pták jako pták, někteří jsou velcí, jiní malí, někteří rychlí, jiní pomalí. Za ty velké dostanete 1 bod, za ty malé 2 body a povede-li se vám poslat k zemi letadlo, které tudy pravidelně létá bůhvíkam, obohatíte své konto o celé 4 body. Čas od času musíte nabít a doplnit tak zásobník pušky, ze které střílíte. Krajinou si přitom můžete skrolovat doleva i doprava - ne sice o nějaký extra velký kus, ale skrolování to je.

Řekla bych, že v téhle chvíli už máte dostatek informací k tomu, abyste mohli posoudit, jestli se Sky Mania může zařadit mezi vaše oblíbence nebo ne. Pokud jste ještě na pochybách, přihodím poslední údaj - hra běhá v rozlišení 800x600, čímž se jí na tomto poli podařilo přetrumfnout i takové Diablo 2.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz