Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sky of Fire – ochraňte vzducholodě

  12:00aktualizováno  18. srpna 1:26
Přinášíme vám další povedený titul z posledního ročníku soutěže Becher Game, tentokrát vítěze kategorie simulátorů. O této hře se povídá, že je setsakramentsky chytlavá. Je tomu opravdu tak? To se můžete ihned dozvědět …
60

Sky of Fire

Platforma: Freeware

Stáhnout

Sky of Fire Oč ve hře Sky of Fire vlastně jde? V roce 2732 se organizace známá jako Armáda Strachu snaží ovládnout poslední zbytky lidstva. Jediný kdo se postavil na odpor je malá skupina rebelů bojujících o přežití. Jejich tajná zbraň a poslední naděje je Becherovka. Chránit ony Becherovky je cíl hned vaší první mise. Tyto nápoje se převáží z místa A do místa B ve dvou velkých vzducholodích a vy jako hráč ovládáte malý letoun, který má tyto vzducholodě chránit, což uvidíte sami, že nejde o nijak lehkou záležitost. Samozřejmostí je, že vám cestu bude komplikovat pěkná várka nepřátel. Kromě věží s kulomety se vás snaží zničit i cizí letouny, které nejlépe poznáte podle kompasu (červený čtvereček znamená nepřítel a zelený přítel), poněvadž rozpoznat své či nepřátelské letouny je celkem obtížné, takže ten kompas určitě využijete.

Sky of Fire Řízení je celkem intuitivní. Ovládání letounu si osvojíte během 60 sekund. Pohybujete se klasicky šipkami nebo myší, své plavidlo zpomalujete klávesou PageDown, zrychlujete klávesou PageUp, střílíte levým tlačítkem myši, ale jestliže se nespokojíte s pouhým kulometem, tak přichází na řadu sekundární pravé tlačítko vypouštějící torpéda. S těmi se vyplatí šetřit, protože jich budete mít nevelké množství.

Sky of Fire se může pyšnit (až na výjimky) celkem kvalitně propočítanými kolizemi. Nárazem do hory nebo škrtnutím o vzducholoď se vzácnými Becherovkami můžete způsobit menší katastrofu. Ani tak ne pro vás, jelikož jste vybaveni až třemi životy, ale pro náklad, jenž má život pouze jeden. Vzducholodě jsou ale dvě, avšak přijít i o tu druhou není problém, tudíž budete moci tak akorát hrát od začátku.

Sky of Fire Ani po grafické stránce hra neztrácí. V nastavení je na vás zvolit si jedno ze širokého množství rozlišení, vybrat správné detaily stínu, ale bohužel si nevyberete např. detailnost textur, při nichž by se daly snížit ony vysoké hardwarové nároky. Přesto narazíte i na další grafické nedostatky mezi které určitě patří i velmi nízká dohlednost.

Jako skoro každou jinou hru oživuje i tuto hudba a zvuky. Hudba není špatná, tedy alespoň při akci to podkresluje docela silnou atmosféru, avšak díky hudbě v hlavním menu přijdete pouze tak akorát k lehké depresi (jako na hřbitově), což je možná účelem. Zvuků je jenom pár, podkreslují onu atmosféru, nic víc.

Sky of Fire Teď už mi jen zbývá odpovědět na otázku ze začátku. Je hra opravdu natolik chytlavá a má tak super atmosféru, aby mě přikovala na několik dnů k monitoru? Podle mého názoru, ne. Na pár prvních sekund vás hra opravdu vtáhne, ale po dalších momentech začnete mít pocit, že je hra taková „suchá“. Takže nejde o nic co by vás mohlo navždy zabavit (asi jako vše). Tudíž zvažte, zdali stáhnete těch 5 MB. Poslední větou bych chtěl konstatovat, že mě prostě hra nijak nezaujala, byť vyhrála kategorii simulátorů v Becher Game 2003 a je celkem kvalitně zpracovaná. Něco tomu prostě chybí.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz