Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skyblazer – epileptickou rychlostí

aktualizováno 
Koule svištící nadzvukovou rychlostí po nezemské dráze, tak by se ve stručnosti dal popsat Skyblazer. Tentokrát ale fyzickou újmu nemusí utrpět pouze váš herní avatar.
80

Skyblazer

Platforma: Freeware
Výrobce: Alex Riva @& MaskedBear Studios

  • Rychlost!
  • Level design
  • Málo tratí

Stáhnout

skyblazer_03

skyblazer_01Nestává se až tak často, aby vás hra na úvod varovala před tím, že autor nenese žádnou odpovědnost za případnou fyzickou újmu způsobenou hráči. Tři roky starý Skyblazer od Alexe Rivy je ale takovou výjimkou – nadměrná rychlost spojená s různými blikavými efekty může být peklem na Zemi pro leckteré spoluhráče.

Vy ostatní budete moct rejdit po třech trasách, přičemž ty se kupodivu neliší pouze v rozdílných barvách. Dráhy jsou sice rovné jako pravítko, ale jsou přerušované a zvláště ve zběsilých rychlostech je třeba věnovat pozornost každou nanosekundu. Před příležitostnou propastí jsou často umístěny zrychlující bonusy, po nichž koule nabere rychlost tak vysokou, že i ostřílení harcovníci z D1 by se divili. Zvláště třetí kolo je těmito power-upy narvané jako nedělní vlaky.  

skyblazer_02Kromě toho vás občas čekají i pohyblivé mašiny, mezi kterými je třeba kličkovat, mašiny bušící do země či nepřeskočitelné přeskáčky, které je nutno objet či obskočit skrze sousední plošinku.  Je tu toho dost, ale není to žádné omračující množství. Zkrátka, trasy jsou kvalitně a řemeslně nadesignovány, ale nečekejte žádnou výraznější invenci. Trochu potěší, že si můžete vybrat z několika ovladatelných koulí, jenž se opět odlišují i v jiných vlastnostech než barva a tvar.

K tomu to celé hraje a vypadá nadprůměrně dobře – na poměry freeware, samozřejmě. Důležité je, že uzavřený prostor a stylizace umocňují pocit z rychlosti, ale přitom nedezorientují hráče přílišnými “šmouhovými efekty“ a stále mu dávají přehled o dění daleko vepředu na dráze. 

skyblazer_03Trochu záporem je nižší počet tratí a absence multiplayeru (ne, že bych jinak snad vyzkoušel). Chybí také závodění s AI protihráči, přitom právě soutěživost je to, co hře mohlo dodat ještě větší grády. A záporem je nakonec také ono ne přehnané varování o zdravotních problémech – několika mým spolubydlícím se z civění do monitoru zamotala hlava.

Nejvýraznější devízou Skyblazeru je bezpochyby pocit z intenzivní rychlosti a řešení obstrukcí pěkně za pochodu. Pro fanoušky rychlosti jednoznačná volba, ale ostatní hráči by si před nasednutím měli vyzkoušet, jak moc jim vadí blikání stroboskopu.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz