Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SkyCars – povedený návrat klasiky

  12:00aktualizováno  8. září 8:45
Pokud vás unavují neustálé vesmírné střílečky a přitom se od kosmu nechcete odpoutat, doporučujeme vám vyzkoušet SkyCars, povedený remake jedné starší a ve své době hodně populární hry.

SkyCars

Platforma: Freeware
Výrobce: Bryce Fitzsimons

Stáhnout

SkyCarsPohybujete-li se na herní scéně nějaký ten pátek, jistě vám není originální vesmírná hra s názvem SkyRoads neznámá. Tento zajímavý kousek od společnosti Bluemoon Interactive sice původně vyšel jako shareware, ale zhruba po 10 dlouhých letech byl uvolněn jako freeware a my jsme vám tuto hru před necelými dvěma roky nabídli. Letos v červnu jsme vám přinesli Blazing Trails, zajímavou hříčku na obdobné téma jako měli SkyRoads, ale nutno podotknout, že i přes značnou letitost svého předchůdce jeho kvalit zdaleka nedosáhla. No a neuplynulo ani mnoho času a máme tu SkyCars. Jak si myslíte, že dopadnou?

Nebudu vás dlouho napínat a hned vám odpovím na otázku z konce minulého odstavce. Věřte nebo ne, SkyCars jsou na stejné (možná i o krapet vyšší) úrovni jako SkyRoads, neboť jsou přímo učebnicovým příkladem toho, jak má vypadat ukázkový remake. Autorům se totiž povedlo skloubit starý osvědčený koncept, výbornou hratelnost a výtečné moderní zpracování a výsledkem je chytlavá hra, která vás zabaví na opravdu dlouhou dobu, ale nepředbíhejme.

SkyCarsPrůběh hry je klasický a nedostál žádných změn. Na začátku vidíte vaši raketu stát a stiskem kurzorových kláves ji uvedete do pohybu. Nedlouho na to musíte zapojit i skoky, neboť hraní hry bez jejich vykonání by bylo asi jako skákat z letadla bez padáku – jasná sebevražda. Povrch, po němž kloužete, se totiž rychle mění a vy musíte na dění ve hře bleskurychle reagovat. K dispozici máme 8 různých vesmírných celků, z nichž každý obsahuje 3 levely. I když matematika není vaším hobby si rychle zjistíte, že celkem tu tedy najdeme 24 různých levelů, což není zrovna málo. A pokud ještě vezmete v potaz, že ke hře je přiložen editor levelů, o dlouhotrvající zábavu máte dozajista postaráno.

Každý level je svým způsobem unikátní. Na první pohled se liší hlavně graficky, ale pokud byste jej zkoumali podrobněji, zjistíte, že jejich vlastnosti nejsou stejné! Tak například se mění gravitace a vy si skoro pokaždé musíte zvykat na jinou citlivost ovládání. Nebo rychleji či pomaleji klesá hladina kyslíku, podle níž se musíte řídit, neboť je na ní závislá vaše existence ve hře. SkyCarsNahrajete-li dostatečné množství bodů, můžete si nakoupit lepší vesmírné rakety a spolu s nimi se vydat opět do hry a zkusit překonat své dosavadní rekordy.

Stylem svého zpracování jakoby hra z oka vypadla SkyRoads, ale kvalitativně je mnohem výše. Oproti svému předchůdci je kompletně v 3D a dosytosti si tak užijete velké spousty téměř bezchybně provedených grafických efektů. S hudbou a zvuky je to trošku složitější. Se sice fakt, že jsou hodně různorodé a je jich docela hodně, ale většinou se jedná o příliš jednoduché melodie, alespoň podle mého názoru. Někomu se možná budou líbit, neříkám, že jsou vyloženě špatné, to ne, ale očekával jsem hudbu poněkud větší hloubky, která by dokázala navodit tu správnou atmosféru. Ale i přes tento malý nedostatek vám nelze hru než doporučit, protože opravdu stojí za stažení, uvidíte.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz