Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V distopickém Skyrider stoupáte k městu na nebesích

  16:00aktualizováno  16:00
Svrženi z města plujícího po obloze až dolů na zem, vydáváte se za pomstou a spravedlností. V akčně-logické arkádě Skyrider ovládáte dvě rozdílné postavy, vytváříte si vlastní cestu, plníte jednoduché puzzly a pomalu vystupujete ke svému cíli nad oblaky.
85

Skyrider

Platforma: Freeware
Výrobce: Adrián Novell

  • originální arkáda v kombinaci s logickou hrou
  • hezká retro grafika
  • zajímavý děj
  • o příběhu se ve hře nic nedozvíte
  • trochu nepřesné ovládání hlavní postavy

Stáhnout

Skyrider | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Skyrider

Jako superhrdina s červeným pláštíkem se v akční arkádě Skyrider snažíte svrhnout nespravedlivý politický režim svého rodného města. Vaším průvodcem se stává malý obranný dron, který ovládáte zároveň s hrdinou a pomocí kterého dokážete plnit i všemožné logické úkoly, kterými hra překypuje. Vzhledem k tomu, že váš cíl leží vysoko na obloze, připravte se na strastiplný a obtížný výstup nad oblaka.

Skyrider

Svět Skyrider je plný bezpráví. Po objevu podivného prvku, kovu, který odolává zemské tíži a tudíž levituje, se společnost rozdělila na ty mocné a bohaté a na ty chudé a bez možností. Bohatá vrstva si na obloze z magického kovu postavila celé obrovské město, zatímco zbytku obyvatelstva nezůstalo nic, než živořit na pomalu umírajícím povrchu planety. Hlavní hrdina Noki si bezpráví uvědomuje a jako jeden z obyvatel létajícího města veřejně vystoupí. A zaplatí za to.

Skyrider

Po soudu je z města svržen dolů a jeho mnoha kilometrový pád je zabrzděn až jeho věrným pomocným dronem, který má za úkol svého pána ochraňovat. Jeho a potažmo vaším úkolem je se do města vrátit a nastolit rovnoprávnost. Jenže, to se musíte nahoru teprve vyšplhat. A to nebude jen tak.

Skyrider

Ve hře tak ovládáte vlastně dvě postavy. Jednak Nokiho, který se chová jako v každé jiné plošinovce a ovládáte jej klávesnicí. Vrcholem jeho schopností je někam vyskočit, popřípadě se přitáhnout za římsu. Zajímavější je druhý charakter, totiž onen dron. Tento malý robůtek má několik šikovných schopností, bez nichž by se hlavní hrdina daleko nedostal. Dron naopak ovládáte kompletně pomocí myši.

Skyrider

Pomocí něj můžete pokládat nové plošiny, které mohou sloužit jako most mezi vzdálenými místy, nebo manipulovat s určitými prvky prostředí. Na tom je založena valná většina logických puzzlů. Dron je možné přepnout také do obranné pozice, kdy je schopen kolem sebe vytvořit jakousi energetickou bariéru, která spolehlivě zlikviduje jakékoliv přilétávající nepřátele a nebo kolem sebe může začít střílet mocným laserem.

Skyrider

Ke všem těmto hrátkám ale potřebuje krystaly onoho levitujícího prvku, které se povalují všemožně kolem. Těch je ale omezené množství a tak se může stát, že se ocitnete na mrtvém bodě a jedinou možností bude restartovat celou úroveň. Pro ne-hráče skákacích arkád bude nejspíš Skyrider celkově problematická hra. Postava se ovládá trochu nejistě a často skočí někam, kam vlastně nechcete. Ostatně celý koncept stavění plošin a skákání mezi nimi je otázka pevných nervů a cviku.

Skyrider

Skyrider se může pyšnit skvělou hudbou a také stylovou retro grafikou. Horší je fakt, že o příběhu, jedné z nejzajímavějších částí hry, se během samotného hraní vůbec nic nedozvíte. Vše, co zde bylo o ději řečeno je možné nastudovat na stránce hry, což je jediný zdroj takovýchto informací. I přesto všechno a navíc trošku nemotornější ovládání je Skyrider pro odhodlané hráče arkád skvělým zářezem na pažbě.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz