Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sleepwalker - náměsíčný

  12:00aktualizováno  31. srpna 7:33
Jestliže se v noci procházíte po městě či bytě s otevřenýma očima ale duchem zcela mimo, může to být známka jen jednoho - trpíte náměsíčností. Tuto diagnózu obdržel i hlavní hrdina o kterého se musíme v jeho spánku starat.
70

Sleepwalker

Platforma: Freeware
Výrobce: Hempuli

Stáhnout

SleepwalkerNáměsíčnost je regulérní nemoc, navíc poměrně nebezpečná jak dokazuje hra nazvaná jednoduše Sleepwalker. V tom se setkáváme s hlavním hrdinou, který trpí náměsíčností. Ostatně také vypadá, že právě vylezl z postele – tmavé pyžámko a bílá čepka navrch tomu jedině odpovídají. No a další indicií je fakt, že chlapec chgodí tak, jak kdyby vůbec neviděl. A to také nevidí – vždyť je duchem nepřítomen a defacto spící.

Takovéhoto člověka samozřejmě nemůžete jen tak vyslat do světa a nechat se ho tam plácat jak se mu zlíbí. Takto by totiž jeho život neměl dlouhého trvání. Naštěstí můžete díky schopnosti zmrazit čas vše připravit a natrať jej pustit až posléze. A toSleepwalker je vlastne hlavní obsahová myšlenka logické hry Sleepwalker. Ta je oproti jiným žánrovým kolegtům neskutečně rozmanitá. V každých dvou levelech narazíte na zcela odlišné prvky se kterými se budete nuceni naučit pracovat, což je alespoň ze začátku trochu netypické a také ne zrovna jednoduché. A tak se může velmi snadno stát, že se zaseknete už v levcelu druhém nebo třetím. I když to tak nevypadá, všechny mise jsou opravdu řešitelné, jen u některých trvá to hledání správné odpovědi přecijenom o fous déle.

Sleepwalker se tedy v každé misi ocitne před nepřekonatelnou překážkou. Normálně by se prostě otočil a vrátil zpět. Jeho náměsíčnost jej ale neustále pohání kupředu a on tedy musí chodit, i když to třSleepwalkereba znamená pochodovat od jednoho kůlu k druhému. Pevné předměty totiž dokáží změnit jeho směr poté, co do nich plnou silkou narazí.

Vaším úkolem nebude až tak řídit samotného panáčka, jako spíše ovlivňovat prostředí kolem něj tak,. Aby se mu podařílo z jedné strany obrazovky dojít na druhou. V tom většinou brání dlouhéá propast nebo naopak vysoká vyvýšenina. K překonání vám musí stačit nabídnuté předměty, jež jsou opravdu různorodě. Jednou postavíte obyčejný most, poté budete muset budovat síť portálů, jako ve známé komerční hře.

Sleepwalker je tedy hrou se zajímavcým nápadem, nadprůměrným zpracováním a možná přiliš vysoko nasazenou laťkou obtížnosti, na níž si musíte zvykat. Poté, co do projektu proniknete, půjde již vše jako po másle. Jako plus je možno připočítat skvělou hudební stránku.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz