Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slicks ´N´ Side - pekelně hratelná autíčka

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:30
Pokud máte rádi skvělou zábavu a nezajímá vás zas až tak grafické zpracování, pojďte hrát! Chcete multiplayer? Ano! Chcete závody? Ano! Chcete rychlost? Ano! Chcete nastavení? Ano, ano, ano !! Tak už klikněte na nadpis, ať nemusíte dále strádat ;-).
40

Slicks ´N´ Side

Platforma: Freeware
Výrobce: Timo Kauppinen

Stáhnout

Slicks ´N´ Side

Dneska vám představím sice ne moc povedenou hru, co se týče grafického zpracování, ale velice povedenou, co se týče hratelnosti. Dneska vám přináším závodní hru s názvem Slicks 'N' Side.

Po nainstalování hry se ocitnete v menu (čekali jste snad něco jiného? :-). Hned zde je vidět propracovanost a vypiplanost. Například v Options si totiž můžete nastavit úplně všechna možná nastavení, co se u takovéto hry dají nastavit. Od počtu kol, přes získané peníze podle dojetí nebo za nejlepší zajetý čas. Opravdu je toho dost. Další věc, která mě dostala, je fakt, že můžete jezdit nejen v normálním autíčku, ale můžete závodit klidně s náklaďákem, tankem či vznášedlem. A nejen to. Můžete totiž nastavit i nepřátelským jezdcům, v čem mají jet. Pokud chcete ale korektní match, stačí kliknout na tlačítko "Náhodně zvol" (přeloženo). Už teď je hra velice zajímavá, řekl jsem si, ale to jsem si ještě nevšiml asi 20 závodních okruhů!

Každý okruh je úplně jiný, na jednom jsou skokánky, na druhém bažiny, jinde jsou mosty, támhle jsou zase louže a řeky. Samozřejmě voda vás trochu zpomalí. Tratě se tu odehrávají buďto na silnici nebo na bahně. Navíc mají skvělý design, různé zatáčky a mosty, nadjížďky a podobně. Grafika samotné hry je, jak již jsem řekl, opravdu nic moc. Bohužel se jedná o úplně primitivně namalovanou grafiku. Ale zde musím podotknout jednu věc. Programátor je opravdu skvělý, je vidět že umí. Jsou tu dokonce i jednoduché stíny (když auto nadskočí) a spousty vychytávek. Ale bohužel, dneska to chce i dobrého grafika. Pokud se povede tomuto programátorovi sehnat grafika, který by s ním byl ochoten hru upravit, samozřejmě zadarmo, aby hra zůstala freeware, tak by to bylo opravdu dokonalé dílko.

Slicks ´N´ Side

Grafika negrafika, hratelnost je vynikající. Jednou jsem takhle jel náhodně zvolený turnaj, myslím, že se jel na deseti tratích, a že se jelo na to, kdo udělá nejrychlejší kolo. Já měl samozřejmě takovou "kliku", že jsem schytal tank. V prvních kolech jsem končil opravdu na poslední příčce, ale asi v kole třetím se mi náhodou povedlo dostat se na první místo. Od teď jsem vyhrával pořád. Čím to, ptáte se? Za peníze si totiž po každém kole můžete koupit zbraně!! Ano, opravdu je tomu tak! Na výběr máte z kulometu, zadního kulometu, min a raket. Váš soupeř se sice nedá zničit, ale jedna raketa do zad bohatě stačí k tomu, abyste ho na pár cenných sekund vyškrtli z boje. Říkám si cool, tohle je opravdu super. Už mě nemůže nic překvapit. A zase jsem se mýlil. Můžete totiž hrát u jednoho počítače až čtyři živé bytosti! Takovou zábavu jsem nezažil pomalu od dob DynaBlastera. Fakt nemá chybu zápas s kamarády, kdy jeden řídí tank a druhý to nejrychlejší fáro. Šanci má přitom díky zbraním každý, a tak to má být!

Co bych zmínil, je docela velká obtížnost, pokud hrajete proti počítačovým protivníkům. Uhýbají, jedou a většinou jsou první. Zatímco na nejrychleji zajeté kolo vyhráváte vždy vy, oni vyhrávají skoro vždy v závodě, kdo dojede první. Ale není to zas tak zlé, pokud u hry vydržíte víkend, není co řešit. Na ovládání a styl hry si totiž hned zvyknete a pojedete s větrem o závod.

Moje předposlední slova povedou, jak už tomu tak u mne bývá, k hudbě. Hudba a zvuky tu bohužel nejsou. Nechápu z jakého důvodu sem autor nějaký ten sample nepřihrál, je to docela škoda. Co se týče zvuků, jsem raději když u freeware her nebývají, protože když jsou… znáte to.

Pokud jste si již zvykli na můj styl recenzí, jistě předpokládáte, že nyní nastane závěr. Rád bych udělal výjimku, ale neudělám. To si nechám až na opravdu dobrou hru. Takže teď vám řeknu pouze toto: vzhledem k zábavnosti této hry, vzhledem k multiplayeru a faktu, že tato hra má pod 0,5 MB, nevím, na co ještě čekáte. Stáhněte si ji, nebudete litovat!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz