Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sling Shot - pravěká válka

  12:00aktualizováno  5. prosince 10:54
Lidé proti sobě válčili odjakživa, ať už šlo o čest, majetek či ženy. Jenže dříve nebyla technika tak vyspělá jako je dnes a proto záleželo i na šikovnosti bojovníků. V dnešní pravěké válce si vyzkoušíte střelbu z praku...

Sling Shot

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Sling ShotAť se jedná o malou rvačku a nebo klidně i o světovou válku, vždycky začíná spor mezi dvěma lidmi. A vcelku je jedno, zda jde o dobyvačnou válku, jejímž cílem je území (Napoleon nebo G. W. Bush) nebo jde o srdce krásné ženy (Trójská válka). Vždy začíná spor mezi dvěma lidmi, kteří se snaží přimět na svoji stranu co nejvíce spojenců, za účelem lepší přípravy války. A tak se proti sobě mnohdy utkávají lidé, kteří proti sobě v podstatě nic neměli. A v dnešní hře tomu nebude jinak.

Oč tedy kráčí zde? Hra je velice jednoduchá, avšak ne každý se dostane daleko. V prvním kole zde totiž nastupují dva válečné kmeny, které přes své rudě zakalené oči chtějí vidět jen pobité protivníky. Sling ShotZbraně nejsou nijak dokonalé, a tudíž je toho spousta na zručnosti. Zabít protivníka totiž není žádný máček. Prak je sice dobrá věc, ale přesnost je mizivá. Zkrátka máte to ve svých rukou, protože je jen na vás, zda dobře zamíříte a zvolíte správné napružení gumy přesně tak, abyste sestřelili protivníka. První bitva se odehrává zcela férově - tři na tři, další kola však jste již ve oslabení, protože co kolo, to jeden protivník navíc. Pokud si však myslíte, že všechny skolíte jednou ranou, jste na omylu. Každý domorodec totiž ustojí dvě rány, osudnou se mu stane až rána třetí. A to lze ještě polemizovat o rovnocenném boji, protože protivníci střílí všichni naráz, kdežto vy můžete ovládat vždy jen jednoho se svých bojovníků.

Sling ShotA co se týče ovládání hry, taktéž to není to pravé ořechové. S bojovníkem pohybujete táhnutím jeho těla myší po obrazovce a při stisknutém levém tlačítku bojovník natahuje prak a v moment uvolnění tlačítka vystřelí silou, kterou můžete sledovat na ukazateli. Před střelami protivníků musíte unikat stálým přetahováním všech bojovníků po bitevním poli.

Co se týče grafického zpracování - vzhledem k tomu, že se jedná o hru ve Flashi, jedná se o standardní grafiku, zvukové a hudební zpracování na tom také není zle. Celkově lze tedy říci, že se tato gameska tvůrcům z MINICLIP docela povedla. Vřele ji doporučuji na odreagování.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz