Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SM Word - jak hlasitě zvládnete křičet do mikrofonu?

  12:00aktualizováno  9. září 7:27
Klasický Word jak sami uznáte neskýtá příliš zábavy. Pokud ale dodám, že k ovládání toho herního budete neustále potřebovat mikrofon, s jehož pomocí budete odhánět dotěrná okna, musí vám být jasné, o jak originální počin vlastně půjde.
50

SM Word

Platforma: Freeware
Výrobce: Kloonigames

Stáhnout

SM WordPetri Purho není žádný herní amatér. Za sebou má již rok vydávání měsíc co měsíc nové hry, přičemž každá z nich je naprostý unikát zpracovaný především s důrazem na originalitu. Ostatně sami jste se mohli přesvědčit ve výčtu celkové jedenáctky z nich, kterou jsme zpracovali do tématického článku.

I když si Petri chtěl dát původně pauzu co se vývoje týče, přichází v měsíčním odstupu s třináctou hrou, jejíž náplň bude blízká každému, kdo prSM Wordacuje často na počítači. Po spuštění se na vás totiž bude culit obrazovka, která jakoby z oka vypadla textovému editoru Word, v němž je mimochodem psána i tato recenze ;-). Co by to ale bylo za hru, kdyby vám autor podsunul jen textový editor a nabídl vám stejné funkce, jako bratříček ze sady Office. A proto přišel Petri s malou změnou. Na stránku totiž nemůžete psát cokoliv se vám zlíbí, nýbrž je předepsaná věta „ All work and no play makes Jack a dull boy.“ Úkol je pak jasný, tuto větu budete opisovat stále dokola a dokola, nejlépe co nejrychleji to jde, přičemž pokud ji zvládnete zaznamenat bez chyby, čeká vás bodová odměna. A tak to jde stále dokola, ovšem do hratelnosti rázem vstupuje nový prvek v podobě známých vyskakujících oken. Ty ale jsou v této hře zcela k nezastavení a pokud nezničíte jedno, může se snadno stát, že se rázem objeví druhé, třetí, přičemž hra končí v momentě, kdy je obrazovka zahlcena a vy nemůžete dále pokračovat v psaní své věty.

SM Word

Likvidace vyskakujících okýnek pak probíhá dosti originálním způsobem. Každý kdo se pokusí jej ostranit klasicky za pomocí myši, bude neúspěšný. Jediná cesta vede přes nasazení headsetu a využití mikrofonu. Aby okna zmizela musíte do něj řvát a při velkém ohrožení a návalu dokonce i mlátit do klávesnice a zkrátka dělat velký randál (což podle ohlasů hráčů z fóra sklidilo poměrně zaražené výrazy z řad jejich rodinných příslušníků).

Grafické stránce snad ani nelze nic vyčíst, ostatně vzhled Wordu byl pevně daný a nápad s jeho zapracováním do hry jsem prozatím u jiné nezávislé hry neviděla. Škoda jen občasných chyb týkajících se především samočinného mizení vyskakujících oken, což se stalo i v mém případě (a podle reakcí dalších uživatelů nejsem sama). V takovém případě totiž hra ztrácí veškerou pointu a stává se jen bezduchou a nudnou typingovou hrou. Pokud se u vás tedy tento jev také vyskytne, budete si muset na novou hru o Petri Purha asi nechat zajít chuť minimálně do doby, než vydá opravný patch.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz