Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smash - agresivní biliár

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:49
Biliár, nebo chcete-li česky kulečník, má určitě mnoho přívrženců a obdivovatelů. Něco takového, co dokáže tento, který zde nabízíme ke stažení, jste však určitě ještě neviděli a ani nemohli hrát, přesvědčte se sami.
70

Smash

Platforma: Freeware
Výrobce: Monolith

Stáhnout

SmashMnozí lidé navštěvují různé kavárny a podniky, kde je možné si mimo jiné zahrát i kulečník, neboť tato hra je velmi populární a oblíbená. Přináší nejenom dobrou a vkusnou zábavu, ale pokud chcete být úspěšní, je nutné si řádně vycvičit vlastní postřeh, namáhat mozek a mít a to především, správný odhad včetně výborné mušky. Jen málokdo si může však z finančních důvodů tohoto skvělého kamaráda pořídit domů, navíc je to ve své podstatě pořádně rozměrný kus nábytku, který zabere značný prostor, což také není zanedbatelné. Zde se vám tedy nabízí možnost a to dokonce z dalekého Japonska, stáhnout si tuto hru do vlastního počítače a to bez jakýchkoliv finančních nákladů a požadavků na velké prostory.

Získáte však takto ještě mnohem více, skvělou zábavu a herní možnosti, o kterých se vám ani nesnilo. Nejenže můžete tuto hru provozovat ve dvou hráčích, jako ve skutečnosti, ale budete mít k dispozici nástroje a prostředky, kterými skutečný biliár vůbec nedisponuje. S přihlédnutím k tomu, že toto vše můžete zrealizovat v teploučku a klidu vlastního domova jen u počítače, nabízí se vám tedy i možnosti, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Věřte mi, druhá taková příležitost se hned tak rychle už nevyskytne. Jediným problémem, s kterým je ale nutné se vypořádat je skutečnost, že veškeré informace a údaje jsou uvedeny v japonských znacích, takže se musíte spolehnout na vlastní herní zkušenosti a intuici.

SmashTakže toto by snad pro uvedení a seznámení stačilo, přistoupím tudíž nyní k popisu hry samotné. Naštěstí alespoň základní menu je psáno latinkou, takže pokud klepnete na "Play", spustíte hru pro jednoho hráče, hned pod touto nabídkou je možnost označená jako "V5", což  je možnost hry pro hráče dva. Zde pomocí "Play" tuto variantu hry buďto ihned spustíte, nebo hned pod tím prostřednictvím "Rule" si vyberete obtížnost hry, která vám nejlépe vyhovuje. S další nabídkou "Keyconf" a "Option" toho zřejmě moc nenaděláte, pokud neovládáte japonské znaky, což rozhodně není můj případ. Pokud jste se tedy už rozhodli, co a jakým způsobem chcete hrát, mohu pokračovat dále.

Ve hře pro jednoho hráče se objeví na ploše kulečníku sama se pohybující koule, která se odráží od mantinelů jako ve skutečném biliáru. Na pravé straně stolu vidíte odrážecí plošku, kterou budete posunovat pomocí kurzorových šipek Nahoru a Dolů tak, abyste kouli vrátili zpět do hry, pokud ji nezachytíte, po třech neúspěšných pokusech jste prohráli a tudíž skončili. Pokud však koulí rozdrtíte všechny překážky na hracím stole, postoupíte do dalšího kola. Máte však ve hře další možnosti navíc a to, že klepnete na mezerník, objeví se kolem odrážecí plochy půlkruh a v něm červená ručička. Ponechejte toto nastavení takto, kurzorovými šipkami nasměrujte ručičku tak, aby se koule po odrazu nasměrovala na místo, kam si přejete.

SmashTeď uvidíte něco, co jste ještě neviděli. Koule doslova zdivočí a rozbíjí vše s takovou vehemencí, že vymlátí podstatnou část hrací plochy. Toto můžete opakovat stále, jen berte na vědomí, že při volbě této možnosti nelze pohybovat odrážecí ploškou, takže je nutné tento modul stále mezerníkem zapínat a vypínat. Při hře pro dva hráče pak stejným způsobem postupuje i druhý hráč, který však pro pohyb vlastní odrážecí plošky používá klávesy "A" a "Y". Je možno tedy nejen hrát klasický kulečník, i když místo tága máte již zmíněné odrážecí plošky, ale vzhledem k tomu, že se objevují různé bonifikační předměty, získávat body i za jejich zachycení, popřípadě rozbití.

Při hře ve dvou potom soutěžíte o to, kdo z vás získá nabídnutý bonifikační předmět dříve. Toto je jen náznak toho, co všechno lze ve hře dokázat, sami si vyzkoušejte, jaké možnosti máte k dispozici. Hra má skvělou doprovodnou hudbu a zvukové efekty jsou provedeny se známou příslovečnou japonskou důkladností a precizností.
Věřte mi to, je skutečně na co se těšit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz