Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smaze - vzhůru do džungle

  12:00aktualizováno  7:46
Vesnice uprostřed džungle je v ohrožení a také mnoho dalších destinací, které zachvátili po zuby ozbrojení vojáci. Ti se postaví proti vám, přičemž proti přečíslení budete bojovat jak zbraní, tak i drogama.
70

Smaze

Platforma: Freeware
Výrobce: Ludoko Studios

Stáhnout

SmazeSmaze je remake dříve poměrně úspěšné hry, který v poměrně krátkém časovém horizontu musel vzniknout pro případ jedné zahraniční soutěže. Autoři hře lechali trochu retro vzhled, což se na druhou stranu na grafice nijak znatelně nepodepsalo.

Ovládat tedy budete celkem obyčejně oblečeného hrdinu, který se ocitl jakožto hlavní zachránce v džungli a před sebou má celou sérii zapeklitých úkolů. Těmi jsou jednotlivé fáze levelů rozdělené na menší segmenty. To je nutnost vzhledem k absentujícím save pointům. Během celé této doby bude opravdu těžké spustit prst z klávesy pro střelbu, byť se dokonce i autem projedeme, ovšem opět zcela v akčním duchu.

Smaze

Hráč tedy do rukou dostane zbraň s neomezeným zásobníkem a s tou bude po následující dobu manipulovat a poměrně dost ji vytěžovat. Nepřátel je totiž neskutečné množství. Většinou stojí za pytly s pískem, bednami nebo jiným krycím materiálem. Poté co vás ale uvidí, začnou nekontrolovaně popocházet vpravo, vlevo a občas dokonce i vaším směrem. Musíte být tedy ve střehu a připraveni střílet do jednoho z nastavených směrů. Ty máte k dispozici celkem čtyři (nahoru, dolů, doprava, doleva), přičemž stejně dobře je možné využít zbraň sekundární a sice bombu. U té je použití trochu obtížnější. Vystřelíte jí kupředu mezerníkem, ta ale letí Smazevždy předepsanou dálku a ani se nezastaví, narazí-li na porotivníka. Tak tedy bude nutné nejprve správně odhadnout vzdálenost k cíli a teprve poté tyto bomby vyhazovat. Jinak vám v ničení pomáhají třeba i takové výbušné barely. Ty v případě, že se do nich strefíte zbraní, okamžitě vybuchnou a smetou s sebou i protivníky v určitém okolí.

Možná trochu nečekanou vlastností je braní drog. Díky těmto normálně zakázaným látkám se hráč může uzdravovat, ale také čerpat další bonusy, stejně jako nežádnoucí účinky. Jako příklad je možné zmínit zpomalení střelby a nebo celkové rozmlžení obrazu, který se může čas od času i zcela zakrýt a to je uprostřed bojové scény problém.

Jinak Smaze nezklamal po stránce technické a dostatek zábavy nabídne i hratelnost. Vytknout lze snad akorát stereotyp, kterému se tvůrci nevyhli ani při střídání prostředí (džungle, malá vesnička apod.).

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz