Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smoke Attack 2 – znovu proti kouření

  12:00aktualizováno  10. května 11:30
Oxy musí opět vyrazit do akce a vyléčit co nejvíce kuřáků. Svými bublinami se snaží zasáhnout co nejvíc z nich a zároveň ustát zásahy jejich jedovatých cigaret. Vtipná akční arkáda, odehrávající se tentokrát na Divokém Západě.
70

Smoke Attack 2

Platforma: Freeware
Výrobce: BlackPencil

Stáhnout

Smoke Attack 2Tato hra je pokračováním na Plných Hrách již recenzovaného Smoke Attack. Je dílem stejného týmu, totiž švýcarských Black Pencil, kteří mají na svědomí mimo jiné i populární Catch the sperm. Byla vytvořena, stejně jako její předchůdce, díky grantu Švýcarského spolkového úřadu pro zdraví – tady bych si dovolil malou noticku, a totiž tu, že je zajímavé sledovat postoj státních institucí k scéně počítačových her. To, co není ve Švýcarsku a vůbec v Evropě ojedinělé, totiž sponzorování her státními úřady se jeví u nás jako nepředstavitelné, dotovat vznik počítačové hry by naše Ministerstvo zdravotnictví nikdy nenapadlo. Smoke Attack 2 je propagován nejen na stránkách svého výrobce, ale i na serverech zabývajících se kuřáckou, respektive nekuřáckou problematikou. Kromě toho, že chce nějakým způsobem bojovat proti samotnému kouření, je to i freewarová akční arkáda a proto se dostala i ke mně. 

Smoke Attack 2Váš udatný rek Oxy opustil prostředí kancelářských kójí, aby se vydal vstříc zajímavějšímu světu. Podle screenshotů jste jistě odhadli, že se je to krajina kovbojů, rančerů a indiánů. Tam ale nejel jen tak na dovolenou, jeho úkolem je stále zbavovat svět odporných, páchnoucích kuřáků. Zbavovat není to správné slovo, on je svými kyslíkovými střelami léčí. Kuřáci jsou odporné, svraštělé bubliny nasávající cigaretový kouř. Svoje cigarety vystřelují proti Oxymu a tím ho zraňují. Chudák hrdina je vystaven ještě dalším nebezpečím v podobě různých chemikálií, které se ve skutečnosti opravdu v cigaretách objevují. Různé plyny, ale i nebezpečné louže nahlodávají chatrné zdraví vašeho kovboje. Pokud se úspěšně vypořádáte se všemi kuřáky a zdoláte i ty obtížnější, kteří kouří doutníky, postupujete do dalšího kola. Za veškeré snažení dostáváte body a své skóre můžeteSmoke Attack 2 publikovat a srovnávat s ostatními hráči přes internet. 

Hudba je velmi milá, opravdu westernová a pěkně podbarvuje celou atmosféru. Grafické zpracování je bezchybné, celé ho dělal Ingo Mesche, který se podílel i na slavném Moorhuhn. Kdybych Smoke Attack 2 posuzoval pouze jako hru, byl bych mnohem skeptičtější, přece jen není úplně ideální, třeba co se týká rozvržení obtížnosti. Většina nápadů se objeví v prvních kolech a potom už je to celkem nuda, ale je tu i druhá stránka. Jako jedna z mála her má, i když poměrně vratký, vyšší smysl, je produktem kampaně proti kouření a z tohoto hlediska je vskutku vyvedená. Chrchlání a kašlání vás provází celou dobu a vidíte, jak dopadnou vaše plíce po otravě dehtem. A koneckonců, i kdybyste náhodou po pár minutách se Smoke Attack 2 kouřit nepřestali, alespoň se dobře pobavíte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz