Snail Simulator 2015 je hra přesně o tom, o čem si myslíte

  17:38aktualizováno  17:38
Několik herních módů dokáže zabavit i v případě, že jste se ocitli v tak nelákavé a nudné roli, jako je ta hlemýžďova. Tento „simulátor“ je všechno, jen ne realistický, a právě proto je tak vtipný.
80

Snail Simulator 2015

Platforma: Freeware
Výrobce: TTindie

  • absurdní simulátor
  • hezká grafika
  • vícero herních módů
  • nečekejte nic důmyslného
  • rychle omrzí

Stáhnout

Snail Simulator 2015 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Snail Simulator 2015

Člověku se z toho až protáčejí panenky, když si uvědomí, kolik simulátorů všeho se v posledních letech vyrojilo. Kdysi se simulace braly jako seriózní herní žánr. Dnes je spíš cílem sarkasmu, ironie a vůbec humoru všeho druhu. V tradici pokračuje Snail Simulator 2015, v němž ovládáte… No, hádejte. Překvapivě ale není hloupou hrou bez nápadu, ale spíše sérií na sobě nezávislých miniher, které dokážou na nějakou tu chvíli pobavit.

Snail Simulator 2015

Jenže jako hlemýždě vás dokáže pobavit kde co, protože ať už děláte cokoliv a jdete kamkoliv, všude je to daleko. V této hře se především naučíte trpělivosti. Zvlášť, pokud jste jeden z těch, kteří si v poslední době stěžují na pomalé pohyby hrdinů počítačových her. Ten zdejší se plazí rychlostí kolem dvou metrů za minutu, neumí utíkat, a tak vám nakonec nezbývá nic jiného, než se kochat okolní krajinou. V jistých směrech je život hlemýždě poetičtější než ten náš.

Snail Simulator 2015

Hra sestává z několika menších miniher, přičemž každá má trochu jiný charakter. Za základní se považuje mód Classic, ve kterém se jednoduše nacházíte na kameni, vedle vás je dům a v dálce vodopád, stromy a další zajímavé destinace. Ale všechno je pro malého živočicha tak daleko, až to není hezké. Nehledejte nějaký úkol, který máte splnit. Zkrátka se máte koukat kolem sebe a plazit se, dokud vás to nezačne otravovat a nudit.

Snail Simulator 2015

Všechny ostatní módy (celkem je jich osm) jsou od toho základního odvozeny. Kupříkladu ten s názvem Hardcore se odehrává na stejné mapě, ale hraje k tomu metalová hudba a kolem vás se rozšiřuje oheň. Vy musíte přežít. Některé módy jsou zde jen pro estetiku a legraci, například Slender mód, ve kterém atmosféra připomíná známý horor a za vašimi zády se objevuje ono monstrum. Ovšem kromě toho tento režim neobsahuje žádnou herní mechaniku, a tak jde jen o pěknou připomínku.

Snail Simulator 2015

V jiných ovšem nějaký cíl naleznete. Například v mapě s létajícím talířem, ve kterém nefunguje gravitace a vy dokážete jako hlemýžď skákat (neptejte se mě jak), se musíte dostat přes poletující kameny až dovnitř lodi. Některé módy se odehrávají na jiných mapách, třeba na rozbouřeném moři nebo tropickém ostrově.

Snail Simulator 2015

Ve Snail Simulatoru 2015 nemůžete hledat mnoho smyslu. Jde jen o naprosto absurdní „simulátor“ s netradičním hlavním hrdinou, který se nebojí klást jednu šílenost na druhou. Pěkná grafika a několik herních módů vás rychle omrzí, to si nenalhávejme, ale na druhou stranu vás dokáže neseriózně a originálně na několik minut pobavit. A co byste chtěli od hlemýždě více? Snad aby věděl, který je vlastně rok? Ale no tak. Příště přijde simulace života omítky na zdi.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz