Snake – originální komiksový had

  12:00aktualizováno  12. března 6:30
Snake je předělávka populárního snejka do komixového aranžmá s řadou překvapení, bonusů a hlavně s dávkou pořádné akce. Vaším úkolem je vysbírat předem určený počet kuliček a nesmíte přitom narazit do sebe ani do ničeho jiného.
48

Snake

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Snake Nelákalo mě nikdy vlastnit křečka, morče, vodní želvu nebo podobnou havěť. Vždycky jsem si přál mít doma hada. Chtěl jsem jen a jen to přítulné dlouhé zvířátko bez srsti, které nepiští, nekuňká, jen se plazí ve svém teráriu. Všichni kluci by mi ho záviděli, nosil bych si ho do školy a sousedka by také zajisté nic nenamítala, kdybych ho občas pustil proběhnout se po společné zahradě, kde chovala slepice. Rodiče však nechtěli o pořízení krajty, případně anakondy ani slyšet. A tak jsem nakonec vyrostl bez vytouženého plaza. Dnes už bych asi hada doma mít nechtěl. Když mi bylo sedmnáct, pořídil jsem si totiž pavouka Andreu, který mi ho nahradil. Ovšem kdykoliv si spustím nějakou z mnoha počítačových předělávek her Nibbles a Snake, vzpomenu si na ty časy, kdy jsem na rodiče pravidelně naléhal a prosil je, aby mi koupili vysněného mazlíčka.

Mnou dnes představovaná arkáda také nese název Snake (= anglicky had) a jak jste zajisté pochopili, jedná se o hru, která mě chytla za srdce a věřím, že se bude líbit i vám, přestože třeba nemáte k plazům tak vřelý vztah jako já.

Snake Gamesa je dílem vývojářů z Miniclip.com, kteří stojí za obrovským množstvím kvalitních freewarových a sharewarových her, legrácek a prográmků. Za zmínku stojí skákačka Save the Sheriff, akční střílečka s americkým prezidentem v hlavní roli - Bush Shootout nebo skvělý snowboardový simulátor SnowboardingXS. Většina arkádových her od tohoto týmu pobaví již od začátku veselou komixovou grafikou a nejinak je tomu i u hry Snake, kde hadí hrdina, vyobrazený například v hlavním menu, působí velmi sympaticky.

V samotné hře pak nejde o nic jiného, než do ničeho nenarazit a vysbírat s hadem předem daný počet kuliček. Tyto kuličky lze rozdělit na dva základní druhy. Při pozření oranžové kuličky, se tělo vašeho "snejka" o jeden článek prodlouží, čímž se však mírně zvyšuje obtížnost. Se zvyšující se délkou totiž hrozí nebezpečí, že do sebe narazíte a tím pádem přijdete o jeden z pěti životů, které jsou vám k hraní přiděleny. SnakeDruhý typ kuliček v sobě ukrývá všelijaké, většinou záporné, bonusy a ty vám gamesu dokáží někdy pěkně znepříjemnit. Výjimkou je pouze kulička, která vám přidá několik extra pointů. Ostatní bonusy jsou naopak dosti škodolibé, například zpomalí rychlost vašeho hada nebo ji extrémně zrychlí, rozklepou obrazovku, stáčejí vás k levé nebo pravé straně či změní směr pohybu na opačnou stranu. Zajímavé je také ztížení hry nazvané "clouds", kdy nad vámi poletují mraky a vy přes ně nevidíte na svého hrdinu, což někdy samozřejmě znamená i možnou ztrátu života.

S počtem sebraných kuliček roste hadova rychlost tak, že jeho nabourání do čehokoliv se zdá být snadnější než projít bez šrámů do dalšího levelu. Připočteme-li k tomu ještě výše zmíněné prvky, které hadovi cestu znepříjemňují, zjistíme, že hra je poměrně složitá. Zejména začátečník bude mít zprvu problém dostat se dále. Ovšem asi po půl hodince hraní si hráč osvojí ovládání tak, že ho už nic nevyvede z míry a bude procházet bez úhony z jednoho levelu do druhého.

Snake Snake se prohání v příjemném přírodním prostředí, které je tvořeno rostlinami, kameny, mosty a vodními plochami dokonce i s lekníny. V levé horní části obrazovky se pak nachází ukazatel, kde lze zjistit kterým směrem se vydat za nejbližším bonusem. Pokud se vám povede vysbírat předem daný počet kuliček (v některých kolech jich musíte vysbírat i 40), postupujete do dalšího levelu, kde je obtížnost opět o něco vyšší. Jednotlivé levely se od sebe liší designem, prvky v nich však jsou použity vždy stejné.

Technicky je hra udělaná dobře. Je lepší ji však hrát v nemaximalizovaném okně, jinak je grafika sekaná. Lze si také nastavit stupeň vykreslování, protože na některých slabších počítačích hra nemusí s nejvyšší kvalitou obrazu běhat příliš plynule. Hra využívá technologie SHOCKWAVE. Je doplněná hudbou a zvuky a nezabere vám na disku ani celý megabajt.

Proto, kdo máte rádi zvířátka a veselé, zábavné arkády, neváhejte, stahujte!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

48 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Další z rubriky

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz