Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snake Clone - nejen na svatého Jiří vylézají hadi

  12:00aktualizováno  1:12
Had, strašidelné prostředí, blesky a předělávka jedné z největších klasik - Snakea. Vaším úkolem je sbírat předem dané prvky a přitom do ničeho nenarazit. To vše v německé gamese Snake Clone
50

Snake Clone

Platforma: Freeware
Výrobce: ShadowTurtle

Stáhnout

Snake CloneNemám ve zvyku psát recenze na školních počítačích. Jenže když máte dvě hodiny volna a venku je hodně čárek pod nulou, tak někdy raději zůstanete sedět ve školní budově, a to je i můj dnešní případ. Chtěl jsem jít surfovat světem internetu, ale protože jako na potvoru zase vypadlo připojení, rozhodl jsem se zrecenzovat pro vás zdařilou gamesu Snake Clone, kterou mám již nějaký pátek na svém virtuálním disku. Představte si, že se touláte osamoceni tisíce kilometrů pralesem, když tu náhle na vás odkudsi vykoukne obrovský plaz a vy nemáte šanci vyváznout živí, protože ta hadice se najednou sune šílenou rychlosti za vámi. Utíkáte mlázím, větve keřů vás šlehají do obličeje a nakonec stejně podlehnete dokonalosti predátora. Asi by jste to zažít nechtěli. Nebojte se, ve hře Snake Clone budete v roli hada vy a žádná krev nepoteče, budete požírat abstraktní nebo neživé prvky rozmístěné po herní obrazovce a rozhodně se nebudete nudit, spíše naopak.
Jak název gamesy napovídá, jde o klon klasické pařby Snake. Hned na začátku bych zmínil, že Snake Clone nijak zvlášť Snake Clone nevybočuje ze standardu mnoha podobných her, přesto je v ní ale skryto několik zajímavých skutečností, které jistě potěší, o nich ale později.

Ovládáte hada a po sežrání příslušného kousku vždy o něco povyrostete. Čím máte však větší délku, tím máte méně prostoru k pohybu, protože si zacláníte vlastním tělem. Nesmíte narazit ani do sebe, ani do okraje herní obrazovky či do čehokoliv jiného, a tak si musíte dávat sakra bacha, kam právě se svým hadem lezete. V tom je hra podobná mnoha svým předchůdcům. Jiná je ovšem ve zpracování... Asi nejvíce mě zaujala grafika. Ne, že by byla nějak zásadně výrazná, ale líbí se mi její stylizování do jakéhosi přírodního tajemna. Dovolil bych si tvrdit, že hra vyvoláváSnake Clone až hororové dojmy. Přispívá k tomu zejména tmavá herní obrazovka, kterou občas osvětlí odkudsi se objevící blesk. Se zvyšujícím se číslem levelu přibývá na herní obrazovce i holých a napůl shnilých stromů, do kterých nesmíte se svým hadem vrazit. Občas přibudou i další prvky. Navíc se mění i design levelů nebo rychlost vašeho plazovitého hrdiny.

Had se neotáčí po devadesáti stupních, jak bylo zvykem ve většině klonů Snakea. Ve hře Snake Clone, kterou zde přinášíme, se had otáčí plynule, jak je vám libo. Gamesa Snake Clone je německého původu, jejím autorem je člověk říkající si Shadow Turtle a musím potvrdit to, co už jsem kdysi v nějaké recenzi uvedl - Němci hry dělat umí. Snake Clone není výjimkou, a proto mi nezbývá než doporučit stažení tohoto softwarového produktu!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz