Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snap! – originální a nenáročná hříčka

  12:00aktualizováno  8. září 7:11
Snap je další z mnoha variací na oblíbené téma barevných kostiček. Tato hra je kombinací hry Jawbreaker, kde ničíte vedle sebe položené kostičky stejné barvy, Arkanoidu a trochu i klasiky Scorch. Kombinace sice lehce podivná, avšak nikoli nehratelná a beze smyslu.
50

Snap!

Platforma: Freeware
Výrobce: Phelios

Stáhnout

SnapV počítačových hrách se už od pradávna objevuje velké množství stereotypů. Tak vznikají tisící klony Mariovských plošinovek, stále stejně vypadající Pacmany, Arkanoidy či třeba kategorie, kterou můžeme pro vlastní účely nazvat "podivná logická blbina s kostičkama". Ta je alespoň proti předchozím vyjmenovaným tu a tam originální, neboť autoři jsou buď líní nebo neschopní kopírovat pravidla jednotně a přicházejí s vlastními variacemi a nápady.

Snap je další z mnoha variací na oblíbené téma barevných kostiček. Tato hra je kombinací hry Jawbreaker, kde ničíte vedle sebe položené kostičky stejné barvy, Arkanoidu a trochu i klasiky Scorch. Kombinace sice lehce podivná, avšak nikoli nehratelná a beze smyslu. V praxi jde o to, že natáhnete kuličku, která vletí balistickou křivkou mezi kupu barevných kostiček a zničí zasaženou a všechny přilehlé stejné barvy.

Snap Nejprve začínáte s jedinou řadou kostiček. Zatímco vesele likvidujete tuto první řádku, nad hrací plochou ala Tetris se pomalu utváří další, která, když je kompletní, spadne a nové kostičky se usadí na předchozí. Tak vzniknou nové stejnobarevné skupiny které můžete výhodně ničit a celý proces se opakuje, dokud kostičky nedosáhnou až k hornímu okraji. Poté hra končí. Obtížnost se v průběhu hraní nezvyšuje a proto se Snap! stává při dostatečném cviku hrou o to, zda vydržíte déle vy, nebo váš počítač. Motivací pro odbourávání velkých skupin kostiček není jen jejich jednorázové zničení, ale také geometrickou řadou vzrůstající bodové ohodnocení. 1kostička=1bod, 2kostičky=2body, 3kostičky=4body, 5kostiček=8bodů a tak dál. Občas se na některé z kostiček na chvíli objeví jeden ze tří symbolů, který vám v případě zásahu v honbě za nejvyšším skóre pomůže. Symbol kladiva zničí padající řadu, bomba odpálí i kostičky v okolí zásahu a duhové ‘S’ zrychlí na několik vteřin kuličku. V pokročilých fázích hry, kdy máte opravdu naspěch a nestíháte počítat jaké barvy je nejvíc, vám v orientaci pomůže statistika vedle hrací plochy, kde je aktuální procentuální zastoupení jednotlivých barev.

Snap Ovládání hry snad již nemůže být jednodušší. Prostě kliknete na kuličku, táhnete ji až natáhnete a pak pustíte. Trochu cviku chce jen odhad napnutí pomyslné gumičky. Grafické zpracování je přehledné a bez rozptylujících zbytečností. Tou jedinou je jedno malé koťátko vedle tlačítka Start. Hudba je klidná a nevýrazná, takže vám určitě nepoleze na nervy. A kdyby přeci jen, lze ji vypnout.

Sečteno a podtrženo je Snap! jednou z většího než malého množství malých, krátkých a absolutně nenáročných hříček, které jsou přímo předurčeny, abyste je hráli v době, kdy instalujete hry větší a náročnější. A vy, kdož máte dial-up, dejte si pozor, protože je možné že Snap! budete déle stahovat než hrát.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

11 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz