Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snap! – originální a nenáročná hříčka

  12:00aktualizováno  8. září 7:11
Snap je další z mnoha variací na oblíbené téma barevných kostiček. Tato hra je kombinací hry Jawbreaker, kde ničíte vedle sebe položené kostičky stejné barvy, Arkanoidu a trochu i klasiky Scorch. Kombinace sice lehce podivná, avšak nikoli nehratelná a beze smyslu.
50

Snap!

Platforma: Freeware
Výrobce: Phelios

Stáhnout

SnapV počítačových hrách se už od pradávna objevuje velké množství stereotypů. Tak vznikají tisící klony Mariovských plošinovek, stále stejně vypadající Pacmany, Arkanoidy či třeba kategorie, kterou můžeme pro vlastní účely nazvat "podivná logická blbina s kostičkama". Ta je alespoň proti předchozím vyjmenovaným tu a tam originální, neboť autoři jsou buď líní nebo neschopní kopírovat pravidla jednotně a přicházejí s vlastními variacemi a nápady.

Snap je další z mnoha variací na oblíbené téma barevných kostiček. Tato hra je kombinací hry Jawbreaker, kde ničíte vedle sebe položené kostičky stejné barvy, Arkanoidu a trochu i klasiky Scorch. Kombinace sice lehce podivná, avšak nikoli nehratelná a beze smyslu. V praxi jde o to, že natáhnete kuličku, která vletí balistickou křivkou mezi kupu barevných kostiček a zničí zasaženou a všechny přilehlé stejné barvy.

Snap Nejprve začínáte s jedinou řadou kostiček. Zatímco vesele likvidujete tuto první řádku, nad hrací plochou ala Tetris se pomalu utváří další, která, když je kompletní, spadne a nové kostičky se usadí na předchozí. Tak vzniknou nové stejnobarevné skupiny které můžete výhodně ničit a celý proces se opakuje, dokud kostičky nedosáhnou až k hornímu okraji. Poté hra končí. Obtížnost se v průběhu hraní nezvyšuje a proto se Snap! stává při dostatečném cviku hrou o to, zda vydržíte déle vy, nebo váš počítač. Motivací pro odbourávání velkých skupin kostiček není jen jejich jednorázové zničení, ale také geometrickou řadou vzrůstající bodové ohodnocení. 1kostička=1bod, 2kostičky=2body, 3kostičky=4body, 5kostiček=8bodů a tak dál. Občas se na některé z kostiček na chvíli objeví jeden ze tří symbolů, který vám v případě zásahu v honbě za nejvyšším skóre pomůže. Symbol kladiva zničí padající řadu, bomba odpálí i kostičky v okolí zásahu a duhové ‘S’ zrychlí na několik vteřin kuličku. V pokročilých fázích hry, kdy máte opravdu naspěch a nestíháte počítat jaké barvy je nejvíc, vám v orientaci pomůže statistika vedle hrací plochy, kde je aktuální procentuální zastoupení jednotlivých barev.

Snap Ovládání hry snad již nemůže být jednodušší. Prostě kliknete na kuličku, táhnete ji až natáhnete a pak pustíte. Trochu cviku chce jen odhad napnutí pomyslné gumičky. Grafické zpracování je přehledné a bez rozptylujících zbytečností. Tou jedinou je jedno malé koťátko vedle tlačítka Start. Hudba je klidná a nevýrazná, takže vám určitě nepoleze na nervy. A kdyby přeci jen, lze ji vypnout.

Sečteno a podtrženo je Snap! jednou z většího než malého množství malých, krátkých a absolutně nenáročných hříček, které jsou přímo předurčeny, abyste je hráli v době, kdy instalujete hry větší a náročnější. A vy, kdož máte dial-up, dejte si pozor, protože je možné že Snap! budete déle stahovat než hrát.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

11 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz