Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snood - obludy s brýlemi

  12:00aktualizováno  10. září 8:09
Kreaturky, potvory, obludy - nebo jak je mám vlastně nazývat - nejsou statické, během hry na vás cení zuby, mračí se, mrkají či ""dělají ksichty"". Vlastně jsou docela úsměvné, neřku-li směšné... A máme tu další logický rychlík.

Snood

Platforma: Freeware
Výrobce: Dave Dobson

Stáhnout
Snood

Chvilku mi trvalo, než jsem si vzpomněl, jakou že jinou hru mi Snood náramně připomíná. Ale ano, vždyť se velmi podobá "Bust a Move", jež znají především hráči vyznávající herní konzole, potažmo GameBoye. Ačkoli se Snood hraje zcela stejně jako výše zmíněný "Bust a Move", přece jen došlo k jedné podstatné změně. Zatímco v "Bust a Move" soupeříte s počítačovým oponentem, v Snood vám protihráče dělá akorát vlastní postřeh a rozum. Stylem se tedy Snood posouvá ve směru promyšleného a soustředěného řešení, než rychlého logického rychlíku.

Ten kdo nehrál "Bust a Move" teď asi nevěřícně kroutí hlavou a začíná mi (možná) nadávat do bláznů. Dobrá, měl bych přispěchat s vysvětlením samotného principu. Situace se má tak, že vrchní polovinu herní plochy okupují podivné příšerky různých barev - zcela náhodně do sebe propletené. Snood Ve spodní části se naopak vyskytuje zaměřovací šipka, s níž otáčíte o necelých sto osmdesát stupňů myší. Zmáčknete-li levé tlačítko myšáka, vystřelíte v příslušném směru danou obludku. Její barvu poznáte snadno - najdete ji v kroužku u střílející šipky. Vaším cílem je seskupovat příšerky stejných barev nejméně do trojic. Přilepí-li se obludy v počtu tři a vyšší na sebe, zablikají, vybuchnou a zmizí. No a vy máte eliminovat veškeré obludy na obrazovce.

Snadné? Kdepak. Po určitém počtu výstřelů totiž začne stěna s obludami klesat a dosáhne-li určité kritické hranice, je konec. Nesoupeříte ani tak s časem, jako spíš s dobrým odhadem a vlastní schopností logicky uvažovat dopředu. Herní strategii pomáhá optimalizovat zejména i znalost nejen jedné, ale rovnou dvou potvor dopředu. Vystřelované projektily se odrážejí od zdi, často řešíte poměrně složitou trajektorii. Z akčně vypadající věci se vyklubala poměrně složitá logická hříčka, která vám na vyšší obtížnosti rozhodně nějaké chybky neodpustí. Obtížností lze manipulovat v pěti stupních, stejně tak s všemožnými nastaveními v menu.

Snood

Grafiku opět charakterizuje jistá strohost, nicméně jisté kouzlo ji upřít nemohu. Kreaturky, potvory, obludy - nebo jak je mám vlastně nazývat - nejsou statické, během hry na vás cení zuby, mračí se, mrkají či "dělají ksichty". Vlastně jsou docela úsměvné, neřku-li směšné. Střílející šipka se otáčí naprosto plynuje, umožňuje tak poměrně slušné zaměřování. Zpracování se nese v duchu Windows, což protentokrát Snoodu nijak neškodí.

Aby jste si nepřipadali o nic ochuzeni, připravili si pro vás tvůrci i nějaký ten režim navíc. Jmenuje se puzzle a jedná se vesměs o jakousi kampaň, ve které postupně plníte jednotlivé mise. Obtížnost samozřejmě postupně graduje. Naštěstí nejste odkázání na tzv. "jeden zátah", spolehlivě funguje i ukládání hry. Nejlepším z nejlepších je nakonec umožněno zapsat se do síně slávy, nepřijdete ani o různé statistiky. V registrované verzi se zpřístupní i režim "turnaj" pro dva až čtyři hráče a spousta vylepšení, jak jsme zvyklí. I tak si však myslím, že i tahle neregistrovaná betaverze má hráči co nabídnout. Přinejmenším trochu té zábavy, jakou skýtají logické rychlíky.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz