Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snood - obludy s brýlemi

  12:00aktualizováno  10. září 8:09
Kreaturky, potvory, obludy - nebo jak je mám vlastně nazývat - nejsou statické, během hry na vás cení zuby, mračí se, mrkají či ""dělají ksichty"". Vlastně jsou docela úsměvné, neřku-li směšné... A máme tu další logický rychlík.

Snood

Platforma: Freeware
Výrobce: Dave Dobson

Stáhnout
Snood

Chvilku mi trvalo, než jsem si vzpomněl, jakou že jinou hru mi Snood náramně připomíná. Ale ano, vždyť se velmi podobá "Bust a Move", jež znají především hráči vyznávající herní konzole, potažmo GameBoye. Ačkoli se Snood hraje zcela stejně jako výše zmíněný "Bust a Move", přece jen došlo k jedné podstatné změně. Zatímco v "Bust a Move" soupeříte s počítačovým oponentem, v Snood vám protihráče dělá akorát vlastní postřeh a rozum. Stylem se tedy Snood posouvá ve směru promyšleného a soustředěného řešení, než rychlého logického rychlíku.

Ten kdo nehrál "Bust a Move" teď asi nevěřícně kroutí hlavou a začíná mi (možná) nadávat do bláznů. Dobrá, měl bych přispěchat s vysvětlením samotného principu. Situace se má tak, že vrchní polovinu herní plochy okupují podivné příšerky různých barev - zcela náhodně do sebe propletené. Snood Ve spodní části se naopak vyskytuje zaměřovací šipka, s níž otáčíte o necelých sto osmdesát stupňů myší. Zmáčknete-li levé tlačítko myšáka, vystřelíte v příslušném směru danou obludku. Její barvu poznáte snadno - najdete ji v kroužku u střílející šipky. Vaším cílem je seskupovat příšerky stejných barev nejméně do trojic. Přilepí-li se obludy v počtu tři a vyšší na sebe, zablikají, vybuchnou a zmizí. No a vy máte eliminovat veškeré obludy na obrazovce.

Snadné? Kdepak. Po určitém počtu výstřelů totiž začne stěna s obludami klesat a dosáhne-li určité kritické hranice, je konec. Nesoupeříte ani tak s časem, jako spíš s dobrým odhadem a vlastní schopností logicky uvažovat dopředu. Herní strategii pomáhá optimalizovat zejména i znalost nejen jedné, ale rovnou dvou potvor dopředu. Vystřelované projektily se odrážejí od zdi, často řešíte poměrně složitou trajektorii. Z akčně vypadající věci se vyklubala poměrně složitá logická hříčka, která vám na vyšší obtížnosti rozhodně nějaké chybky neodpustí. Obtížností lze manipulovat v pěti stupních, stejně tak s všemožnými nastaveními v menu.

Snood

Grafiku opět charakterizuje jistá strohost, nicméně jisté kouzlo ji upřít nemohu. Kreaturky, potvory, obludy - nebo jak je mám vlastně nazývat - nejsou statické, během hry na vás cení zuby, mračí se, mrkají či "dělají ksichty". Vlastně jsou docela úsměvné, neřku-li směšné. Střílející šipka se otáčí naprosto plynuje, umožňuje tak poměrně slušné zaměřování. Zpracování se nese v duchu Windows, což protentokrát Snoodu nijak neškodí.

Aby jste si nepřipadali o nic ochuzeni, připravili si pro vás tvůrci i nějaký ten režim navíc. Jmenuje se puzzle a jedná se vesměs o jakousi kampaň, ve které postupně plníte jednotlivé mise. Obtížnost samozřejmě postupně graduje. Naštěstí nejste odkázání na tzv. "jeden zátah", spolehlivě funguje i ukládání hry. Nejlepším z nejlepších je nakonec umožněno zapsat se do síně slávy, nepřijdete ani o různé statistiky. V registrované verzi se zpřístupní i režim "turnaj" pro dva až čtyři hráče a spousta vylepšení, jak jsme zvyklí. I tak si však myslím, že i tahle neregistrovaná betaverze má hráči co nabídnout. Přinejmenším trochu té zábavy, jakou skýtají logické rychlíky.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz