Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snooker Pinball – klasika na kulečníkovém stole!

  12:00aktualizováno  12. února 5:15
Pokud dáte dohromady dvě odlišné hry, může vzniknout buď velmi zábavná a zajímavá hra, nebo také obrovský propadák. Dnes se spojil kulečník s klasickým pinballem a snaží se nás přesvědčit, že je to dobrá kombinace. Je tomu skutečně tak? Odpověď najdete v této recenzi.
50

Snooker Pinball

Platforma: Freeware
Výrobce: H. Achthaler

Stáhnout

Snooker PinballV historii herního průmyslu najdeme mnoho příkladů kombinování odlišných žánrů, ať už jde o přidání RPG prvků do strategií či 3D akcí, nebo naopak zvýšení „akčnosti“ u dalších žánrů. Někdy toto kombinování slaví velké úspěchy a mluví se dokonce o renesanci žánru, nebo jde přinejmenším o příjemné zpestření. Často ale dojde k pravému opaku a zarytí fanoušci akčních her nadávají, co že to tam dělají ty RPG prvky, že je nebaví rozdělovat pořád nějaké bodíky.

V dnešní hře se kombinují dvě hry. Tou první je snooker (tedy určitá variace na kulečník) a druhou pinball, který je základním kamenem celé hry. Ono to totiž s tím mixováním her není vůbec tak horké, jak se může zdát. Celá hra je vlastně spíš pinball v grafickém snookrovském kabátku, takže kdo by čekal nějaké vymoženosti typu tága místo klasických odpalovacích pádel, má smůlu. Co má tato hra opravdu společného se snookrem, je kulička, se kterou celou hru hrajete. Velkou zajímavostí, kterouSnooker Pinball ve většině pinballů nenajdete, je poměrně propracované nastavení všeho možného. Klasické volby jako kolik míčků bude na jednu pinballovou seanci k dispozici a nastavení zvuků a hudby doplnili netradiční věci. Ku příkladu si můžete nastavit, jak moc se míček bude odrážet od okrajů, což při extrémních hodnotách dokáže ze hry udělat skutečně akční řežbu :-). Dále můžete nastavit jak rychlý míček má být, jeho zrychlení (zda zrychluje pomalu či prudce) a nakonec také jeho barvu. Vyhrát si tedy můžete opravdu do sytosti. A nutno podotknout, že změny skutečně poznáte!

A jak to tedy vypadá v samotné hře? Úplně obyčejně. Nejdříve odpálíte míček do hřiště a potom se snažíte, aby Vám nespadl tam kam nemá. Hlavním cílem je, aby míček zapínal všechny tlačítka s nějakým bodovým ohodnocením, čímž se načítají jak body, tak i případné násobiče bodových zisků. Bohužel, tlačítek a přepínátek je zde poměrně málo a ve většině případů budete s míčkem pinkat jen ve středu obrazovky, protože odpálit jej do boční části, kde se nachází pár dalších tlačítek je vskutku obtížné. Díky tomu se hra velmi rychle ohraje a stává se příšerně nudnou. Jedinou možností, jak si jinak nezajímavé pinkání zpestřit je pozvat si několik kamarádů a využít možnosti hrát až ve čtyřech hráčích na jednom počítači. Ptáte se jak je to možné? Velmi jednoduše. Vtip spočívá v tom, že každý hráč hraje se svými pěti míčky a až když všechny využije, nastoupí další hráč. Kdo má nakonec nejvyšší skóre, je vítěz. Samozřejmě, je tu pak také možnost využití všemožného nastavení a tak si hru učinit zajímavější, ale ani tohle nedokáže příliš zvýšit hratelnost Snooker Pinball hry.

Grafické zpracování je průměrné – ani špatné, ale také nic převratného. Musím ale vzít v potaz to, že hra patří již ke starším dílkům, takže grafická stránka hry nakonec není tak špatná. Celé prostředí je prostě snookrovské, je tu zelené plátno na pozadí hry, mantinely ze dřeva, prostě jak na kulečníkovém stole. Po hudební stránce nelze co vytknout, hraje příjemná hudba která neruší a zvukových efektů je zde také dost, prostě to co by člověk čekal od pinballu. Nevýhodou je, že hra běží jen v okně. Celkově je Snooker Pinball průměrné dílko, které bohužel po chvíli hraní rychle omrzí. Zaujmout by mohlo snad fanoušky tohoto žánru, kteří mají ke všemu moc rádi snooker ;-) Na druhou stranu, je to hra dost malá, takže si ji může stáhnout a vyzkoušet opravdu každý. Tak směle do toho!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz