Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snow Wave – rychlá jízda nutností!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:17
Prkénkáři (tak se občas přezdívá těm, kteří propadli sportu se jménem snowboarding) ovládají svět! I proto vzniká stále více her, jejichž tématikou je právě jízda a nejrůznější skotačení na snowboardu. Stejně tak tato česká hra, jež nám zaslal nadějný mladá programátor, se drží daného tématu a poměrně slušně simuluje zběsilou jízdu na prkně.
40

Snow Wave

Platforma: Freeware
Výrobce: Sgames

Stáhnout

Her, jejichž tématikou byla simulace jízdy na snowboardu, jsme vám představili a dali volně ke stáhnutí, již několik. Namátkou připomeňme třeba poměrně dobře zpracovaný Guava Snowboarders Xtreme, který je dnešní hře nejspíše nejvíce podobný.

Další hry s tématikou „snowboard“ můžete najít třeba $1#8221;http://www.plnehry.cz/search.html?dotaz=snowboard”">zde.

Snow Wave Stejně jako mnoho dalších českých her, i tato nejspíše vznikala především proto, aby si autor dokázal, že je schopen dokončit poměrně složitý projekt a že je ten nejvyšší čas, aby začal pracovat na poměrně složitější hře. Myslím, že v tomto případě nám autor zcela jasně dokazuje, že jeho schopnosti jsou poměrně velké a že k přechodu o stupínek výše mu nic nebrání. Ale pojďme postupně...

Krátce po spuštění hry se dostanete do jednoduchého menu, kde se vám kromě možnosti ovládání (tam se dozvíte pouze to, že snowboardisty ovládáte šipkami „vlevo – vpravo – dolů“) zobrazí také nabídka na Freeride a Slalom - Checkpoit. Řekněme tedy, že vybereme freeride, neboli mezi uživateli tohoto sportu (to zní strašně, viďte?) velmi oblíbenou a ochránci přírody nenáviděnou, volnou jízdu.

Snow Wave Stejně jako v druhém módu – Slalom, i zde musíte nastavit pár dalších údajů než budete vpuštěni přímo do hry. Předně je na vás, abyste si vybrali osůbku, za kterou chcete závodit. Na výběr máte ze dvou přednastavených, muže a ženy :-). Následně si zvolíte jeho, případně její, jméno, které může být libovolné dle vašeho uvážení. V dalším nastavení si volíte přímo vlastnosti hry a je tedy na vás, zda využijete možnosti zpomalit průběh hry, zde máte možnosti od deseti do sta procent rychlosti jízdy. No a konečně jako poslední je zde možnost zvolit si hustotu zalesnění. Samozřejmě, čím menší počet překážek (v tomto případě pouze stromů), tím lépe.

Když se tedy prokoušete touto nepříliš rozsáhlou nastavovací centrálou, nečeká na vás již nic jiného, než pohodová jízda terénem. Ta probíhá zcela jednoduše a podle přesně daných pravidel. Graficky jednoduchá (tak to má být) postavička se zobrazí přibližně v prostřed obrazovky a tím pádem ji dostáváte pod kontrolu. Šipkami vpravo a vlevo řídíte její směr a zmáčknutím šipky dolů zrychlíte její pohyb. To je poměrně dobré vědět, protože hra je postavena na ujetých metrech, tedy čím dále se dostanete, tím lépe. V této jízdě vám překáží již zmiňované stromy, přičemž kontakt s nimi znamená váš pád a s tím spojené zpomalení. Prostě a jednoduše, vyklopíte se na zem, rozplácnete se jako moucha a chvíli trvá, než opět můžete pokračovat v cestě za vytouženými body, ehm, vlastně metry. Podobnou překážkou jako stromy jsou jisté výmoly, které jsou označeny jako šedé flíčky po sjezdovce. Pakliže na ně najedete, vystavujete se stejnému nebezpečí jako při kontaktu se stromy.

Snow Wave Jakmile vám skončí časový limit (hra je v tomto případě omezena jen a jen časem, žádný cíl zde vlastně není), v případě překonání časového rekordu se můžete zapsat do tabulky nejlepších. Ta je přítomna jak ve verzi Slalom, tak i v popisovaném Freeride. V obou případech přitom záleží na tom, jak daleko se se svým prknem dostanete.

Když si vezmeme hru kolem dokola, žádné dokonalé dílko rozhodně očekávat nemůžete. Pouze se jedná o jistý remake jiných, zahraničních projektů. Ale jak jsem nastínil již na samém začátku, tato hra byla pouze přestupním lístkem do vyšší kategorie, kde si autor určitě brzy získá podobné renomé, jako mnoho dalších, především českých vývojářů. Již teď víme, že pracuje na druhém dílku této hry a díky těsné spolupráci s námi je ochoten akceptovat vaše návrhy na vylepšení. Ty, ostatně stejně jako kritiku a pochvalu, můžete psát do diskusního fóra pod článkem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 112 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz