Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snow Wave – rychlá jízda nutností!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:17
Prkénkáři (tak se občas přezdívá těm, kteří propadli sportu se jménem snowboarding) ovládají svět! I proto vzniká stále více her, jejichž tématikou je právě jízda a nejrůznější skotačení na snowboardu. Stejně tak tato česká hra, jež nám zaslal nadějný mladá programátor, se drží daného tématu a poměrně slušně simuluje zběsilou jízdu na prkně.
40

Snow Wave

Platforma: Freeware
Výrobce: Sgames

Stáhnout

Her, jejichž tématikou byla simulace jízdy na snowboardu, jsme vám představili a dali volně ke stáhnutí, již několik. Namátkou připomeňme třeba poměrně dobře zpracovaný Guava Snowboarders Xtreme, který je dnešní hře nejspíše nejvíce podobný.

Další hry s tématikou „snowboard“ můžete najít třeba $1#8221;http://www.plnehry.cz/search.html?dotaz=snowboard”">zde.

Snow Wave Stejně jako mnoho dalších českých her, i tato nejspíše vznikala především proto, aby si autor dokázal, že je schopen dokončit poměrně složitý projekt a že je ten nejvyšší čas, aby začal pracovat na poměrně složitější hře. Myslím, že v tomto případě nám autor zcela jasně dokazuje, že jeho schopnosti jsou poměrně velké a že k přechodu o stupínek výše mu nic nebrání. Ale pojďme postupně...

Krátce po spuštění hry se dostanete do jednoduchého menu, kde se vám kromě možnosti ovládání (tam se dozvíte pouze to, že snowboardisty ovládáte šipkami „vlevo – vpravo – dolů“) zobrazí také nabídka na Freeride a Slalom - Checkpoit. Řekněme tedy, že vybereme freeride, neboli mezi uživateli tohoto sportu (to zní strašně, viďte?) velmi oblíbenou a ochránci přírody nenáviděnou, volnou jízdu.

Snow Wave Stejně jako v druhém módu – Slalom, i zde musíte nastavit pár dalších údajů než budete vpuštěni přímo do hry. Předně je na vás, abyste si vybrali osůbku, za kterou chcete závodit. Na výběr máte ze dvou přednastavených, muže a ženy :-). Následně si zvolíte jeho, případně její, jméno, které může být libovolné dle vašeho uvážení. V dalším nastavení si volíte přímo vlastnosti hry a je tedy na vás, zda využijete možnosti zpomalit průběh hry, zde máte možnosti od deseti do sta procent rychlosti jízdy. No a konečně jako poslední je zde možnost zvolit si hustotu zalesnění. Samozřejmě, čím menší počet překážek (v tomto případě pouze stromů), tím lépe.

Když se tedy prokoušete touto nepříliš rozsáhlou nastavovací centrálou, nečeká na vás již nic jiného, než pohodová jízda terénem. Ta probíhá zcela jednoduše a podle přesně daných pravidel. Graficky jednoduchá (tak to má být) postavička se zobrazí přibližně v prostřed obrazovky a tím pádem ji dostáváte pod kontrolu. Šipkami vpravo a vlevo řídíte její směr a zmáčknutím šipky dolů zrychlíte její pohyb. To je poměrně dobré vědět, protože hra je postavena na ujetých metrech, tedy čím dále se dostanete, tím lépe. V této jízdě vám překáží již zmiňované stromy, přičemž kontakt s nimi znamená váš pád a s tím spojené zpomalení. Prostě a jednoduše, vyklopíte se na zem, rozplácnete se jako moucha a chvíli trvá, než opět můžete pokračovat v cestě za vytouženými body, ehm, vlastně metry. Podobnou překážkou jako stromy jsou jisté výmoly, které jsou označeny jako šedé flíčky po sjezdovce. Pakliže na ně najedete, vystavujete se stejnému nebezpečí jako při kontaktu se stromy.

Snow Wave Jakmile vám skončí časový limit (hra je v tomto případě omezena jen a jen časem, žádný cíl zde vlastně není), v případě překonání časového rekordu se můžete zapsat do tabulky nejlepších. Ta je přítomna jak ve verzi Slalom, tak i v popisovaném Freeride. V obou případech přitom záleží na tom, jak daleko se se svým prknem dostanete.

Když si vezmeme hru kolem dokola, žádné dokonalé dílko rozhodně očekávat nemůžete. Pouze se jedná o jistý remake jiných, zahraničních projektů. Ale jak jsem nastínil již na samém začátku, tato hra byla pouze přestupním lístkem do vyšší kategorie, kde si autor určitě brzy získá podobné renomé, jako mnoho dalších, především českých vývojářů. Již teď víme, že pracuje na druhém dílku této hry a díky těsné spolupráci s námi je ochoten akceptovat vaše návrhy na vylepšení. Ty, ostatně stejně jako kritiku a pochvalu, můžete psát do diskusního fóra pod článkem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 112 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.Najdete na iDNES.cz