Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SnowRace edice 2006- sáňkování pro všechny

  12:00aktualizováno  27. prosince 11:49
Chystejte sáňky, teplé oblečení, rukavice a čepice. Jelikož tomu venkovní počasí zrovna moc nepřeje, vyrážíme si užít pořádnou zasněženou zimu alespoň virtuálně. A to kde jinde než v nové české hře od Fiolasoftu.
80

SnowRace 2006

Platforma: Freeware
Výrobce: Fiolasoft

Stáhnout

Snow RaceLetošní sněhová situace na horách je jedním slovem kritická, což přivádí k šílenství nejednoho milovníka zimního sportování. Jestliže se do podobné skupinky lidí také řadíte či se minimálně vyžíváte v různých sněhových kratochvílích jako je jízda na saních, nepochybně vás zaujme heslo spojované s novou gameskou Snow Race – „Letos sáňkují všichni!“. A je tomu skutečně tak – alespoň virtuálně prostřednictvím opožděného vánočního dárku od českého Fiolasoftu.

Snow Race je remakem rok staré hry stejného jména a v aktuální 1.2 verzi obsahuje celkově dvanáctku levelů s jejichž délkou to nijak Snow Racežhavé není. Ba co více, nakonec se dostanete během několika málo minut – jejím cílem ale není ji dohrát, nýbrž pokořit desítku nejlepších hráčů, kteří jsou zaznamenání na domovské stránce projektu s poměrně úctyhodnými výkony, kterým se vyrovnáte minimálně při druhém až třetím pokusu.

Co se principů týče, ovládáte pravé Santovy sáňky. Ty vedle klasického popojíždění po rovném povrchu dokážou také létat vzduchem a to ačkoliv nejsou taženy ani jediným sobem. A tak je třeba je rozpohybovat jiným způsobem a vzhledem k tomu že nemají nožičky a tudíž se nemohou odrazit jako v klasických arkádách, bude třeba využít nerovností a vyvýšených plošinek, které na svém konci vynesou saně do vzduchu. V podobných zákonitostech pak spočívá téměř celičký pohyb v rámci hry, nepočítám-li snad klasické odrážecí plošinky modré barvy které vás vynesou do míst, kam byste se normálně nedostali.

Ony kýžené bodíky budete získávat jen a pouze sbíráním dárečků. Ty se dělí do třech skupin podle barvy balícího papíru. Nejméně bodů dostanete za ty modré, nacházející se po levelu v poměrně hojném počtu. Nejzajímavější pak jsou nepochybně oranžové. Nejen že za ně dostanete větší bodový obnos, navíc vám přidají také jeden speciální bodík sloužící k speciálním schopnostem – tedy jakési schopnosti, která vás dostane pSnow Raceřes určitý druh překážek. Příjemným oživením hratelnosti se stane třeba speciální level, kde máte za úkol srážet zelené kostičky tak, aby se jich po uplynutí časového limitu nacházelo na plošinkách maximálně deset. Zelené dárky vám budou dělat společnost i v klasických levelech, jejich úkolem je ale spíše vám otravovat život než pomáhat. Nejdou totiž sebrat, pouze je můžete všemožně odrážet.

Co je třeba u Snow Race pochválit, to je především grafika, stejně jako fyzikální model. Jednotlivé dárky totiž létají vzduchem a odráží se přesně podle toho, jak jste do nich narazili, což dodává výslednému dojmu podstatný plusový bodík. Celkově příjemné vánoční překvapení, které se vám bude líbit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz