Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SoccerPong 3D – klasika ve třech rozměrech

  12:00aktualizováno  14. září 12:41
Nejstarší počítačovou hru jménem Pong asi netřeba dlouze představovat. SoccerPong 3D je jedním z posledních remaků, které stařičkou klasiku přesunou pěkně do všech tří rozměrů na fotbalový stadion.
50

SoccerPong 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: IceTec Studios

Stáhnout

Soccerpong 3DRemaků nejstarší počítačové hry jménem Pong jsme tu v minulosti na Plných Hrách měli bezpočetně. Stačí trochu zapátrat v našem archivu a najdete desítky titulů, které se rozhodly znovu uvést v život legendu s velkým „L“. Pravda, některé jsou sice poměrně jednoduché a asi vás ničím neosloví, avšak sem tam se najde nějaký ten kousek, jenž stojí za vyzkoušení. A pokud hledáte právě jen ty nejkvalitnější hry, docela dobře by se vám mohl zamlouvat dnešní titul nazvaný prostě a jednoduše SoccerPong 3D.

Nemusíte být nijak kovanými angličtináři, abyste z názvu hry pochopili, o čem že tato gameska bude. Nejvíce radosti si s ní užijí především fanoušci fotbalu, ale nejenom ti. Autoři hry, nadějný tým IceTec Studios, nám totiž dali možnost si vyzkoušet, jaké to je hrát klasický Pong na fotbalovém stadionu. A o tom, že je to docela zábava, se přesvědčíte již záhy.

Soccerpong 3DVelikost hry není nijak extrémní, tudíž ji stáhnete za několik málo minut. Po víceméně bezproblémové instalaci následuje ještě nastavení jedné věci a tou je rozlišení obrazovky. K dispozici je celá rozměrová škála, takže si vyberte tu, která vám sedne nejlépe. Po tomto nezbytném úkonu už nic nebrání tomu, abyste se pustili přímo do hry.

Někoho možná trochu překvapí, že hra neobsahuje žádné menu, ale ostatně já nevidím moc důvodů, proč by tomu tak mělo být. Možná by se nějaké našly – např. možnost si nastavit obtížnost, zvolit si soupeře a jiné věci, avšak na tyto věci asi autoři této hry nepomysleli. Škoda, protože někomu se může jevit hra jako moc těžká / lehká. Jakmile tedy hru spustíte, stačí dát ENTER a hrajete.

Celá hra je kompletně provedena ve všech třech rozměrech, což rozhodně není k zahození. Pokud by se perspektivní pohled na hru někomu nelíbil, je možnost si přepnout kameru do klasického pohledu shora. A kdyby i toto bylo pro někoho málo, dá se zapnout kamera, která bude v průběhu zápasu rotovat nad hrací plochou.

Soccerpong 3DSamotný styl hraní se ničím neodlišuje od všech podobných her – vaším jediným úkolem je odpálit míček tak, aby váš soupeř nestihl včas zareagovat. To se zpočátku bude možná jevit jako velký problém, ale s postupem času se naučíte nejrůznější finty, jak účinně zaskórovat. Ale pozor, soupeř je poměrně mazaný a jen tak vám nedá šanci, takže vaše zápolení může někdy trvat dlouhé minuty!

Jak již bylo řečeno, zpracování hry je plně 3D. Mě osobně se hodně líbilo, ač se nejedná z technologického hlediska o nic složitého. Snad jen jedinou výhradu mám k textuře diváků – s ní si grafik moc práce asi nedal a je to na ní hodně znát. Naopak naprosto exceluje zvukový doprovod, kdy po celou dobu hraní vám do uší zní skandování diváků, jejich pískot a samozřejmě také slyšíte odkopy míče. Tuto hru rozhodně doporučuji. Sice u ní nevydržíte nějakou dlouhou dobu, ale chvíli vás dozajista pobaví.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz