Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soldexus - co nás čeká po smrti?

  12:00aktualizováno  30. dubna 10:53
Přemýšleli jste někdy nad tím, co s vámi bude po smrti? Co se s vámi bude dít a zda třeba dokonce nebudete mít možnost nějakým způsobem se vrátit zpět mezi živé? Takové dobrodružství jako hrdina této hry zažijete však jen opravdu stěží.
80

Soldexus

Platforma: Freeware
Výrobce: PneoGames

Stáhnout

Soldexus Originalita ve hrách ještě stále neumřela! Ačkoliv ji tedy již mnoho hráčů dost možná pohřbilo jako dávno zapomenutý, ovšem vysoce potřebný a zajímavý prvek hry, který v současné době bohužel velká většina jak freeware tak i komerčních počinů postrádá. A je to rozhodně škoda – Soldexus totiž může posloužit jako názorná ukázka toho, jak málo stačí k tomu, aby se z jinak průměrné a nikterak nevybočující arkády stalo dílko, které rozhodně stojí za vaši pozornost a volný čas.

To, co ze Soldexusu tvoří dílko po všech stránkách zajímavé a neotřelé pak není nic jiného než právě příběh. Žádné zachraňování světa z bezvýchodné situace v rukou jednoho neohroSoldexus ženého hrdiny se tentokráte nekoná. Ústřední postavou se stává vesměs obyčejný Ian, jež jednoho dne vlivem nepříjemných událostí upadne na schodech a dopadne tak špatně, že to pro něj znamená okamžitou smrt. Jakým překvapením tedy pro něj samotného je, že se hned posléze setkává se smrtkou, která pro něj má opravdu zajímavou obchodní nabídku, kterou by nepohrdl nejeden v současnosti již mrtvý člověk. Na něm tedy bude, aby si zapůjčil tělo a v jeho kůži se pokusil vykonat vskutku přetěžký úkol. Cena v případě, že se to povede je však velice lákavá – v takovém případě se totiž bude moci volně vrátit do světa živých a pokračovat, jakoby se žádná nehoda na schodech snad ani nestala.

Po ukončení intra se pak dostáváme do vesměs klasické akční arkády vylepšené o několik nezanedbSoldexus atelných prvků. Do začátku je vám udělen sympatický magický meč, jež vám bude po všech nebezpečných místech hry dělat věrného průvodce. Nedocenitelná pak budou stejně tak nové komba a další věcičky, které vám poskytnou potulní obchodníci. 

Kapitolou samu pro sebe jsou pak pro mnohé nepříjemné, pro jiné dobře vyřešené savepointy. Rozhodně totiž nepočítejte s tím, že vám bude umožněno ukládat si hru na libivolném místě, jak se vám zrovna zlíbí. K takovým účelům jsou připravena speciální místa, díky čemuž se laťka obtížnosti dostává zase o něco výše, což nemusí všem až tak úplně vyhovovat. Jestliže však máte rádi arkády, jste znuděni stále se opakujícím konceptem a nudnou dějovou linií, měli byste i přes to, že budete některé pasáže opakovat vícekrát, Soldexus v každém případě vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz