Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Solo Flight - povedená vesmírná řežba

  12:00aktualizováno  8:31
Solo Flight obsadil v kategorii akčních her v letošní Becherovka Game hezké třetí místo. Jde o klasickou střílečku ve stylu Space Invaders vylepšenou o RPG systém umožňující nakupování a vylepšování vaší lodi.
70

Solo Flight

Platforma: Freeware

Stáhnout

Solo FlightKategorie akčních her byla v letošním ročníku Becherovka Game 2004 opravdu silná. Za vše mluví vynikající hry Plane Arcade a Řež Bechere, které obsadily první dvě místa. Na bronzový stupínek vystoupala právě dnešní hra Solo Flight. V blízké budoucnosti vytvoří šest vesmírných frakcí silnou alianci a při loupežném přepadení ukradnou všechny zásoby Becherovky. Vy jako pilot společnosti Jan Becher neponecháte nic náhodě, nasednete do jedné ze dvou lodí, které jsou vám na začátku k dispozici, a vydáte se lotrům zatnout tipec a lidstvu vrátit lahodný mok. Vaším úkolem bude zničit šest generátorů, které zásobují energií štít chránící ukradené zásoby. 

Solo FlightSolo Flight je vesmírná akční střílečka ve stylu Space Invaders, ale autorům se do ní podařilo zakomponovat také RPG prvky. Ty spočívají ve správě, nákupu a opravování vašich létajících strojů. Tento systém je propracovaný do velké hloubky a umožňuje vám s lodí i trochu experimentovat (a jak jistě víte, ne každý experiment se podaří :-). Před začátkem každé mise se tak ocitnete na pomyslné základně, kde se vám nabízí možnost nakupovat nebo šmelit předměty. Ptáte se, jaký je rozdíl mezi nakupováním a šmelením? Je to podobné jako v reálném světě. V obchodě koupíte základní a ověřené produkty: lodě, energetické pohony, zbraně. V případě šmelení můžete nakupovat experimentální materiály, počítačové čipy a paliva. Ty vám mohou prospět, ale i uškodit. Jaderný pohon jen stěží poběží na naftu, že... Doplňky na vaši loď přidáváte ve třech sekcích (energetická, zbraňová a štítová). Vrátíte-li se z mise poškození, můžete navštívit opravárenské depo a poškozené části opravit. Chcete-li se vydat na misi, vaši loď najdete připravenu v tech sekci. Zapněte motory a můžeme vyrazit.

Samotná akční část se již nese v klasickém pojetí Space Invaders. Hrnou se na vás letky podivných meteorů, UFO prstýnků, a jiných mimozemských vymožeností. Herní plocha se horizontálně posunuje a vaše loď není v pohybu po ní nijak omezena. Při změně směru se navíc loď hezky naklání. Na obrazovce se vám stav poškození vaší lodě zobrazuje  jako integrita trupu. Pod ním najdete měřič energie, kterou vám "odsává" používání zbraně. Vpravo jsou údaje o druhu zbraně, množství energie a jejím poškozením. Máte-li již nakoupeno a naloženo více zbraní, můžete je v průběhu hry měnit klávesami X a Z. Získávání upgradů pomocí  nakupování je sice velmi povedené, ale bohužel se podepisuje na akční části hry. Protože vám z lodí nevypadávají žádné tokeny a vy je Solo Flightnemusíte sbírat, stačí se lodím vyhýbat. Hráč zkrátka přichází o motivaci k riskování.

Grafické zpracování bojové části je velmi povedené a v rámci kategorie vesmírných stříleček se řadí k těm lepším. Bohužel se to již nedá říci o menu hry, které svým provedením na mě působilo velmi archaicky. Tím nejhorším ale pro mě byly texty. Font je nečitelný a mnohdy jsem si připadal jako Bedřich Hrozný při luštění klínového písma. Celkově je Solo Flight originálním zpracováním vesmírných stříleček a pokud hledáte dobrou akci, můžu vám ji jenom doporučit. 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Meteor, UFO

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz