Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Some Peace Of Mind - alespoň troška klidu v mysli

  8:21aktualizováno  8:21
Klid je něco, čeho se vám nedostává ve chvíli, když nepoznáváte svůj vlastní život.
85

Some Peace Of Mind

Platforma: Freeware
Výrobce: Immortalwind

  • kvalitní grafika v pěkném rozlišení
  • ozvučení rovněž kvalitní
  • atmosféra
  • slušná herní doba
  • obtížné hádanky
  • občas nevíte co a kam

Stáhnout

Prý se v Game Makeru nedají udělat hodnotné hry. Some Peace Of Mind mě ale přesvědčil o opaku. Ačkoliv je hra tvořena pouze ze statických obrazovek, podařilo se do jednotlivých zákoutí temného pokoje vnuknout atmosféru, která není jen tak k vidění.

peace_06
peace_07

Nevím, co bych dělal. Kdyby mi během spánku někdo jen tak polehoučku něco zašeptal do ucha, asi bych nezůstal úplně klidný. Zvlášť, když se mnou v mém pokoji nikdo není. Na druhou stranu, mít tak tmavý a děsivý pokoj jako hlavní hrdina Some Peace Of Mind, tak bych byl neklidný už jen kvůli tomu tak, že bych oči nezamhouřil.

peace_08
peace_09

SPOM je adventurou viděnou z vlastních očí tak, jak jsme na to zvyklí již od dob Mystu. I hratelnost je dost podobná. Prohledáváte pokoj, ve kterém je občas až nechutně temno a snažíte se neminout místa a předměty, které jsou aktivní a s kterými se dá něco dělat. Ty potom používáte na další místa a předměty a posouváte se blíž k vyřešení záhady. Tedy... Posouváte. Jak se to řekne.

peace_04
peace_05


Ačkoliv mám za sebou poměrně dost her, z nichž většinu jsem dohrál, občas se vyskytne i hra, kterou jsem hrál, ale nedohrál. SPOM zůstane pravděpodobně v druhé kolonce „nedohráno“. Obtížnost některých hádanek dá totiž poměrně zabrat. Alespoň mě určitě. Řešení podivného rébusu se vzorcem nalezeným v sešitě plném různých „hieroglyfů“ už bylo pravděpodobně nad mé síly. Asi úplně největším mínusem však zůstává fakt, že hra si poměrně zakládá na podrobném hledání. Tzv. „pixelhunting“ je zde přítomen ve skutečně vysoké míře a mezi fotografickými lokacemi velmi snadno tu a tam něco přehlédnete. Jednou nezvednete baterku, podruhé vás nenapadne ji zkombinovat s tmavým koutem a tak podobně. Často jsou věci, které lze sebrat či použít tak dobře zaonačeny, že jsem si nebyl ani jistý, jestli se jedná o věc, pozadí, nebo jen nějakou chybu. Nic jiného však, krom vysoké obtížnosti, vám ve hře nebrání a vše ostatní je zde v podstatě bez chybičky.

peace_02
peace_03


SPOM klade svoje nároky na hráče zcela jasně. Za vysokou obtížností se však nabízí skvělé audivizuální zpracování, zajímavý příběh a především zábavná hratelnost, kterou si můžete užívat po nadstandardně dlouhou herní dobu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz