Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sonic Robo Blast 2 - klasika v 3D

  12:00aktualizováno  17. srpna 7:49
Leckdo by si mohl myslet, že starý známý Sonic již po letech slávy vymřel a na obrazovkách počítače se nikdy neukáže. Opak je ovšem pravdou. Vemte Sonica, jeho parťáka obratnou lišku Tail a ukažte všem zloduchům kdo je tady pánem. Tohle a mnohem více ve 3D tento titul může nabídnout.
60

Sonic Robo Blast 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Sonic Team JR

Stáhnout

SonicDoby, kdy starým konzolím vládl nikdy neporažený Sonic jsou již dávno pryč. Dnešní herní populace totiž holduje parádně technicky zpracovaným hrám, kde už zdaleka tak nejde o hratelnost. Co když se ale celý „modrý rychlík“ převede do 3D, výtečná hratelnost z dob 16 bitů zůstane a navíc nám bude jako bonus naservírován internetový multiplayer? To přeci nemůže být špatné. A taky že není.

To, že Sonic Robo Blast 2 není dalším tuctovým převedením hitu na PC, zjistíte již v menu. Zjeví se v něm opravdu bohatá herní nabídka. Nastavením rozlišení počínaje, rychlostí kamery, či úhlu otáčení kamery konče. Rádi byste si nastavili intenzitu detailů, jako je tomu zvykem v komerčních hrách? Žádný problém. Vše je možné. Když si vyhrajete s nastavením do sytosti, můžete se vrhnout na to hlavní. Zde se ovšem musíte rozhodnout, zdali se chcete se vydat vstříc padouchům sám, nebo si raději pozvete kamaráda a natrhnete pozadí Dr. Robotnika společně. To je jen a jen na vás.

Poté, co si vyberete jednoho ze tří hrdinů, jmenovitě: Sonic, Tail, Knuckless, už nic nebraní v samotném hraní. Ještě než se ale rozhodnete, za koho budete hrát, rád bych se zmínil o vlastnostech jednotlivých postaviček. Pro milovníky rychlé jízdy je tu Sonic. Rádi létáte? Lištička Tail zřejmě bude to pravé ořechové. Zlatým středem je zde poté Knuckless.Sonic O výběru postav se zmiňuji hlavně proto, že tím ovlivníte zbytek celé hry. Každý charakter se totiž hodí na jinou činnost. A tak je velmi pravděpodobné, že level, který by byl s jedním borcem peklo, by se s druhým stal doslova procházkou růžovým sadem.

Co se týče hratelnosti téměř nic nevybočuje z normálu. Stále máte za úkol sbírat zlaté prstýnky, stále se musíte vyhýbat všemu, co se i jen špatně tváří, a jste neustále nuceni utíkat kupředu co nejrychleji, jak jen můžete. Z posledního zmiňovaného bodu se ovšem stává poměrně problém. Ono je totiž něco jiného pobíhat v roztomile kresleném 2D světě, naopak ve 3D se to stává noční můrou. Kamera si dost často dělá co chce, a tak se párkrát stane, že zabere úplně něco jiného, než byste chtěli. Třeba váš zátylek. Na to si dávejte obzvlášť pozor, jelikož detail zpracování není z takové blízkosti nejlepší. Holt daň trojrozměrného světa.

SonicJinak je na tom grafické zpracování dle mého názoru perfektně. Textury hezky sedí, všechno se to točí, hýbe, téměř nic není rozmazané. Schválně píši téměř....(pro nechápavé - vraťte se o pár řádku zpět). Nemám tedy vážnějších výtek.

Teď je tady ta chvíle, kde většina freeware her pohoří. Že by audio? Celé to nyní pěkně shodím....vlastně neshodím. Ani zde výtvor týmu Sonic Team JR nezklame. Importováno je vše důležité. Klasická, stále famózní Sonic hudba a samply, jež modrého blázínka proslavily po celém světě.

Pokud jste to celé dočetli až sem, musí vám být jasné, že Sonic Robo Blast 2 za stáhnutí stojí. I přes dosti ohromnou velikost 35 MB se budete náramně bavit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 70 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz