Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sonic Ultra v2 - ježkovy další trable

  12:00aktualizováno  1:33
Ach, věru je tomu tak, milé děti, zlý doktor Robotnik (kde si sakra udělal doktorát?) je opět na scéně, aby nebohému Sonicovi s bezbřehou tradicí znepříjemňoval život a nám, co? No, nám umožnil prožít dobrodružství přeci!
40

Sonic Ultra

Platforma: Freeware
Výrobce: Gragorsoft

Stáhnout

Sonic UltraExistuje určitá skupina her, jež z herní scény nikdy nezmizí. Jsou to gamesy s vysokou reprodukční schopností, takové, jež dokáží svými vnady svést začínající programátory, omotat si je zcela kolem prstů a zabřednout do mělčin freewareovek coby nové reinkarnace. Jistě tušíte o na které počiny herní historie narážím.. Stačí jediný výčet: Pong, Galaxian, Tetris, Sokoban, Mario a v neposlední řadě Sonic. Právě o jeho dalším klonu dnes bude řeč.

Již z kraje nutno předeslat, že se jedná o klon značně zdegenerovaný. Těžko říci, kde konkrétně došlo při procesu reprodukce k tak závažné chybě, nejspíš je na vině replikátor, neboť replikant je vskutku kvalitní. Sonic Ultra v2, bohužel patří k těm méněcenným členům široké rodiny, nad nimiž se sice občas někdo slituje a na svém PC je spustí, to ovšem pouze kvůli jejich hlubokým a tak tklivě podvědomím očím, jež na vás upírají.

Sonic UltraNenechte se jimi obměkčit. SUv2 je skutečný "vejškrabek". Ani nevím, kde začít, všechno je špatně. Já kupříkladu zkousnu kdejakou grafiku, takže mě rozlišení 320x240, pod kterým hra běží ve fullscreenu, zas tak nerozhodilo, dokonce jsem ani neměl výhrady k původnosti spritů, o níž přesto značně pochybuji, ale pokud je hra po grafické stránce nevýrazná, pak si jednoduše nemůže dovolit i tak neskonale nudit. O něčem jako je gamedesign, tu jednoduše nemůže být řeč. Levely jsou v podstatě jednoúrovňové, což zejména u Sonica kde se obvykle setkáte tak s třemi úrovněmi na sobě nezávislých, místy se proplétajících plošin naprosto nechápu (ačkoliv teď hře poněkud křivdím, neboť ke konci, jenž je zvlášť brzký, se situace přeci jen trochu zlepší), na efektnosti různých lopů, ramp či výtahů můžete rovněž zapomenout, ve hře se s nimi nesetkáte. Jediné do čeho si bouchnete bude trampolína, jejíž přítomnost a funkčnost ovšem chápu jako téměř výsměšnou. Samotná délka levelů taktéž nutí k úsměvu, vezmete-li v potaz, že na začátku hry stačí stisknout šipku vpravo a shift, levelem proletíte za méně jak deset sekund a věřte, že vám v tomhle postupu nic nezabraní. Jistí nepřátelé, o něž byste se mohli zarazit, tu sice jsou, ale šance, že vám seberou život je naprosto mizivá. Těžko říci, klade-li tato omezení MMF engine, na které Sonic jede, ale pak nechápu, proč si autor zvolil právě Sonica. Fascinující jsou i souboje s doktorem Robotnikem, kde první čtyři zvládnete bez jediného škrábnutí a ten pátý pro změnu vyhrát nelze. 
Sonic UltraHudební doprovod tak nějak postačuje, ale spíš bych věřil tomu, že si k hraní pustíte vlastní muziku, bude-li to mít ovšem smysl, neboť herní doba tohoto kusu se pohybuje někdo kolem šesti minut.


Nebýt rozmanitosti prostředí, samotné funkčnosti hry (což je tedy hodně chabý klad, to už by mělo být samozřejmostí) a hrstky přítomných miniher - jakými je sběr ptáčků a let na Tailsovu dvojplošníku, nenašel bych pravděpodobně na této hře nic pozitivního. Alespoň tedy tyto body k dobru.
Snad je si toho autor sám vědom a tedy se ho má slova toliko nedotkla, přesto mi nezbývá než konstatovat, že horšího Sonica jsem zatím nehrál. Co tedy dodat? Inu, zastesklo-li se vám opět po modrých bodlinách nejrychlejšího zvířete na planetě, poohlédněte se kdekoliv jinde, nakonec na i Plných hrách je ho pořádná kopa a to v notně zdařilejší podobě.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz