Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Souhrn rychlosoutěží na serverech GC a ČH

  12:00aktualizováno  10. září 3:34
Od vyhlášení 3. rychlosoutěže na Gamecode.cz už uběhl nějaký ten pátek, ale na serveru Českéhry.cz byla rychlosoutěž s pořadovým číslem 4 vyhlášena teprve minulý víkend. Kteří vývojáři tedy získali Next generation Tennis 2003 či Hidden and Dangerous 2?

Nejprve bychom všichni rádi tak trochu poděkovali administrátorům serverů Gamecode a Českéhry za ony rychlosoutěže, které z nemalé části oživily naši freewarovou scénu. Pouze za několik málo měsíců už stihli vůdci prvně jmenovaného serveru vyhlásit 3 soutěže. Když zabruslíme do minulosti, tak se jednalo o hry na tématiku stolní hry Lodě a poté na Tanky. Výherci mohli získat předplatné magazínu Score, časopis GameStar a také originální fotbalovou pařbu.
Na konkurenčním serveru museli tvůrci (kteří chtěli něco vyhrát) za několik málo dnů vytvořit tetris nebo např. napodobiznu legendární Space Ivanders a jak zde, tak i na Gamecode, byla účast vždy celkem hojná a kvalitou titulů byli často porotci mile překvapeni. Ale teď už se pojďte podívat, jak to všechno dopadlo.

Začneme serverem Gamecode. Tam se umístili (s tématikou Bombermana) na prvních třech příčkách tito šťastlivci:
1.místo: BooM od 3D Games

RychlosoutěžPěkná grafika, 3D zpracování a dynamičnost. Tato hlavní kritéria zajistila autorům prvenství a tudíž vyhráli onu kultovní tenisovou hru.

2.Místo: Bomb Blast 3d od Petra Altmana

RychlosoutěžHra zabodovala hlavně kvalitním zpracováním kamer, efektů a nepřátel. I prostředí samotné vypadá výtečně, avšak prý trochu pokulhávala hratelnost, čemuž musím i já dát za pravdu. Přesto se jedná o hru, která si také tenis zasloužila.

3.Místo: Bomberman od Bandits

RychlosoutěžTým Banditů byl tím posledním, který mohl získat originálku. Hra zaujala velkým počtem nepřátel, hororovou tématikou a neobvyklými pravidly.
Dále se umístily hry Bomb Arena, Fugitive Hunter, Agent 008, Chemko, Dynamite, které můžete včetně vítězů stáhnout odtud. I před nimi klobouk dolů.

Ale nyní už výsledky ze serveru Českéhry.cz. Zde se umístily následující týmy:
1.místo: Space Menace od PAL Games

RychlosoutěžK této hře může mít málokdo nějaké připomínky. Výtečné technické zpracování, vše komplet ve 3D, skvěle ztvárněné menu. Jak konstatují porotci, jedná se o jasné vítěze, jež si zasluhují druhý díl české akce Hidden and Dangerous.

2.místo: Space Ivanders od AwnSOFT
Další kvalitní 3D titul. Hrát můžete 8 levelů, k dispozici jsou 3 zbraně a je možné odesílat své skóre na internet.

3.místo: Space Ivanderz od Lukáše Lalinského
Hra, která porotce rozhodně nenadchla úchvatným 3D grafickým zpracováním nebo snad prostorovým zvukem. Je to totiž velice zdařilá kopie původních Space Ivanders se vším všudy. I na vhazování mincí dojde (bohužel jen symbolicky). Dočkáte se tak velice primitivní pixelované grafiky jak nepřátel, tak i vaší kosmické lodi. Každopádně pocity nostalgie nenechaly porotce chladnými, a tak si tenhle kousek třetí místo a s ním spojenou knihu Visual C# určitě zasloužil.

Dále se zúčastnili mimo jiných 3D Games, ale i když měla hra 3D zpracování, nikoho moc nezaujala, takže protentokrát tito 3D borci nezabodovali a tímto týmem bych zhruba dnešní klání zakončil.
V nejbližší době by se měly rozjet další rychlosoutěže, tudíž pokud máte zkušenosti s tvorbou her a jestliže máte chuť makat pod časovým tlakem, zúčastněte se dalších takovýchto akcí. Třeba se bude hrát o vaši vysněnou originálku či zajímavou knihu, takže developeru zdar! ;-)

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!Najdete na iDNES.cz