Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SP: Super Mario Bros – Mário neumírá

  12:00aktualizováno  19. září 12:49
Legendární a nesmrtelný Mário se vrací! Tentokrát se jedná o Kyla ze South parku, který se převleče do šatů Super Mária a převezme jeho roli v této skvělé plošinovce od Polygonu, která vás jisto-jistě zabaví.

SP: Super Mario Bros

Platforma: Freeware
Výrobce: Polygon

Stáhnout

Slavná legenda, hra, která se pařila již před desetiletím na televizních i video hrách, hit, co dokázal přežít většinu ostatních her je opět zde. O co se jedná? Že by to opravdu někdo nevěděl? To by bylo přeci jen hodně zlé. Každý pařan, každého věku musí vědět, že Super Mario Bros je jedna z prvních a nejlepších plošinovek všech dob. Hoďte od sebe pryč všechny ty komerční braky, co vás obklopují a nechejte se unést atmosférou legendy, převlečenou dnes do úplně jiného kabátu.

SP: Super Mario Bros – Mário neumíráGrafických změn se tato hra nedočkala žádných, avšak co se týče postavičky, již to není ten starý známý Mário, ale doby se mění a dnes jeho místo převzal náš populární Kyl ze známého sprostého televizního seriálu South park. O tom, zda má lepší schopnosti než Mário si hned povíme.

Však ještě před samotným popisem bych se několika slovy rád vrátil k menu a nastavení. Instalačka dnes čítá pouhý necelý půldruhý megabajt, což v dnešní době není vůbec hodně a nevěřím, že by pro někoho byl problém hru stáhnout kvůli velikosti. A se samotnou instalací či spuštěním by neměly být žádné problémy nebo komplikace, které jsou díky pečlivému betatestingu snad úplně vymýceny.

SP: Super Mario Bros – Mário neumíráSamotná hra žádné konkrétní menu nemá. Gameska se spustí v klasickém windowsovém okně a střídavě mezi titulky a logy se promítá Hightscore, které je tentokrát připraveno jen pro deset nejlepších z vašich řad. Jinak nějaké volby se nachází v horní liště okna, ale kromě nové hry, ukončení a zapauzování toho opravdu moc nenajdete. Můžete navolit něco k ovládání a také máte možnost podívat se na nápovědu, jak hru hrát a o hře samotné. Až si toto pročtete, nevidím již důvod start nějak zdržovat a honem, pojďme pařit.

Celá hra je rozdělena do několika epizod a každá epizoda má několik levelů. My začínáme v epizodě svět a po startu se ocitneme v jednoduše zpracovaném prostředí klasické české přírody. Kolem nás jsou všude stromky a keříky, na nebi se prohánějí obláčky a bylo by tu docela pěkně, kdyby jste si mohl lehnout a vyhřívat se na sluníčku. My však musíme jít dál. V tom nám ale stojí mnoho a mnoho problémů. Nejsou to jenom hluboké propasti a vody, ale i živí nepřátelé. Budou nás otravovat zejména takové malé želvičky, které, když však do vás narazí, způsobí vám ztrátu jednoho celého života stejně tak, jako když spadnete do propasti nebo do vody. Životy máte jenom tři, takže se snažte být opatrní. Jinak ty želvy zlikvidujete tak, že jim skočíte na hlavu a oni se zarazí do země. Za to dostanete sto bodů a dobrý pocit, že jste zbavili svět zbytečných otrapů.

SP: Super Mario Bros – Mário neumíráVe hře jsou také malé kostičky s otazníkem nacházející se pověšené v různých koutech hry. Když se pod ně postavíte a vyskočíte, dostanete buď jeden zlatý penízek nebo kytičku. Kytička vás zvětší a když sníte kytičky dvě, budete moci altem házet smrtonosné střely po nepříteli. Také to má výhodu v tom, že pokud někdo sejme vás, nezemřete, ale jen se znovu zmenšíte, takže jakoby ušetříte živůtek.

První kolo příliš obtížné není. Až ho celé přeskáčete ocitnete se u vlajky, která se po vašem přechodu spustí, vy zajdete do hradu a ocitnete se v novém, kole. Pro každé kolo je nová melodie – hudba, která není sice moc kvalitní, ale je alespoň originální. Druhé kolo se odehrává v temném prostředí. Setkáte se zde s novými záškodníky, kteří vám budou bránit v postupu. Budou to zákeřně vyrůstající kytky z trubek. Také se zde můžete něčemu přiučit, nacházejí se zde tajné stezky a záleží jen na vás, zda je najdete a využijete. Třetí kolo probíhá zase v normálním prostředí venku v přírodě a čtvrté kolo v pekle. Tam se točí hořící řetězy a na konci kola je drak, přes kterého se mi stále nepodařilo dostat a tudíž vám nemohu povědět, co se nalézá dále, ale věřím, že vy budete úspěšnější. Každopádně vám tuto skvělou gamesku doporučuji a věřím, že v ní naleznete zalíbení, myslím si, že by byla škoda si jí alespoň nezkusit.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz