Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Space Barnacle - jednodušší Knytt Stories

  12:00aktualizováno  26. září 8:15
Různorodá hopsačka v krásném minimalistickém stylu, to je zajímavá hra Space Barnacle, která se účastnila jedné zahraniční soutěže. Jak obstojí pod vaším drobnohledem?
70

Space Barnacle

Platforma: Freeware
Výrobce: Golds

Stáhnout

Space BarnacleMinimalistický přístup, jaký pro svou hru Space Barnacle zvolil sám autor ve mě jasně evokoval skvělou arkádovou hru Knytt Stories, která k nám dorazila na konci letošního léta. Samozřejmě, že je dnešní projekt kvalitativně trochu jinde (čemuž odpovídá i rozdíl v hodnoceníú přesto mě mile překvapil svým zábavně řešeným a vskutku drobným virtuálním světem.

V tom se ujímáte role jednoho vesmírného hrdiny, který se vydává do virtuálního prostředí zasazeného očividně v budoucnosti a jeho cílem je prolézt přes všechny nastražené překážky a dostat se tak daleko, jak to jen půjde. To nebude pochopitelně vůbec snadné, neboť vám cestu zkříží desítky a desítky protivníkůSpace Barnacle. Ti jsou rozdílných druhů a patří jak k živé tak i neživé části přírody ( i když při pohledu na mnohé podivně zmutované kreatury snad ani nemůže být o přírodě řeč). Tak jako tak se potkáte s malými humanoidy, stejně jako vám cestu zkříží šnekům podobní, jež se dokáží po plošinkách dopravovat i hlavou vzhůru, proto zpravidla ustavičně krouží kolem té, na níž momentálně stojí. Aby toho nebylo málo, přijde řeč i na hady, kteří nejenom že jsou dlouzí a tím pádem i nebezpečnější, neboť vás mohou zranit jakoukoliv částí svého těla, navíc po vás mohou i nepříjemně vyskočit, což vás v chvíli nepozornosti může stát život. Ani tím pak ještě aSpace Barnacleni v nejmenším nekončíme a abych dlouhou soupisku snad alespoň trochu zjednodušila, jen v krátkosti uvedu, že vás budou ohrožovat také padající statické předměty jako jsou třeba krápníky pohupující se nad vašimi hlavami.

Co je třeba v souvislosti s nepřáteli pochválit jsou jejich častokrát oživované řady, kdy budete takřka v každé minutě narážet na nové a nové protivníky, což značně pomáhá celkovému konceptu. Ten je pak zábavnější i díky několika málo předělům ve stylu dlouhatánských žebříků či futuristicky vypadajících dveří, které dodávají hře na zajímavosti a oddělují od sebe tématické celky.

I když by z předešlého popisu mohl Space Barnacle vypadat téměř bezchybně, není tomu tak. Zaprvé je třeba vyčíst autorovi dosti stereotypní prostředí, respektive jeho pozadí, které se prostě nemění. A je to škoda, kdyby tvůrce projevil tolik invence jako Nifflas ve svém Knytt Stories, mohlo být hodnocení o něco vyšší. Takto je třeba si ještě postěžovat na nesmyslně malé okénko, které rovněž přitažlivosti zrovna nepřidává.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz