Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Space Barnacle - jednodušší Knytt Stories

  12:00aktualizováno  26. září 8:15
Různorodá hopsačka v krásném minimalistickém stylu, to je zajímavá hra Space Barnacle, která se účastnila jedné zahraniční soutěže. Jak obstojí pod vaším drobnohledem?
70

Space Barnacle

Platforma: Freeware
Výrobce: Golds

Stáhnout

Space BarnacleMinimalistický přístup, jaký pro svou hru Space Barnacle zvolil sám autor ve mě jasně evokoval skvělou arkádovou hru Knytt Stories, která k nám dorazila na konci letošního léta. Samozřejmě, že je dnešní projekt kvalitativně trochu jinde (čemuž odpovídá i rozdíl v hodnoceníú přesto mě mile překvapil svým zábavně řešeným a vskutku drobným virtuálním světem.

V tom se ujímáte role jednoho vesmírného hrdiny, který se vydává do virtuálního prostředí zasazeného očividně v budoucnosti a jeho cílem je prolézt přes všechny nastražené překážky a dostat se tak daleko, jak to jen půjde. To nebude pochopitelně vůbec snadné, neboť vám cestu zkříží desítky a desítky protivníkůSpace Barnacle. Ti jsou rozdílných druhů a patří jak k živé tak i neživé části přírody ( i když při pohledu na mnohé podivně zmutované kreatury snad ani nemůže být o přírodě řeč). Tak jako tak se potkáte s malými humanoidy, stejně jako vám cestu zkříží šnekům podobní, jež se dokáží po plošinkách dopravovat i hlavou vzhůru, proto zpravidla ustavičně krouží kolem té, na níž momentálně stojí. Aby toho nebylo málo, přijde řeč i na hady, kteří nejenom že jsou dlouzí a tím pádem i nebezpečnější, neboť vás mohou zranit jakoukoliv částí svého těla, navíc po vás mohou i nepříjemně vyskočit, což vás v chvíli nepozornosti může stát život. Ani tím pak ještě aSpace Barnacleni v nejmenším nekončíme a abych dlouhou soupisku snad alespoň trochu zjednodušila, jen v krátkosti uvedu, že vás budou ohrožovat také padající statické předměty jako jsou třeba krápníky pohupující se nad vašimi hlavami.

Co je třeba v souvislosti s nepřáteli pochválit jsou jejich častokrát oživované řady, kdy budete takřka v každé minutě narážet na nové a nové protivníky, což značně pomáhá celkovému konceptu. Ten je pak zábavnější i díky několika málo předělům ve stylu dlouhatánských žebříků či futuristicky vypadajících dveří, které dodávají hře na zajímavosti a oddělují od sebe tématické celky.

I když by z předešlého popisu mohl Space Barnacle vypadat téměř bezchybně, není tomu tak. Zaprvé je třeba vyčíst autorovi dosti stereotypní prostředí, respektive jeho pozadí, které se prostě nemění. A je to škoda, kdyby tvůrce projevil tolik invence jako Nifflas ve svém Knytt Stories, mohlo být hodnocení o něco vyšší. Takto je třeba si ještě postěžovat na nesmyslně malé okénko, které rovněž přitažlivosti zrovna nepřidává.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz