Space Cry - budete se bát

  0:50aktualizováno  0:50
Kolem vás se rozprostírá temno, kterým jen lehce prostupuje slabé světlo, které vám dovoluje se orientovat v okolním prostředí. To ale nic nemění na tom, že klaustrofobicky úzké chodby a krvelačná monstra nebudou milými společníky.
73

Space Cry

Platforma: Freeware
Výrobce: Matt94

  • některé infarktové momenty
  • temné prostředí
  • slabý příběh

Stáhnout
Space CryJe několik kategorií her a jednou takovou jsou také hry vážné až hororové, které se pokouší u hráče nabudit pocit vstávajících chlupů na rukách. Takové hry se většinou nedoporučuje hrát navečer, při zhasnutém domovním osvětlení či při burácivé letní bouřce – všechny tyto okolní vlivy totiž výsledný dojem ještě umocňují. Space Cry je pak jednou z mála hororových akcí spadajících do kategorie „zadarmo“, kterým se podařilo onu temnou atmosféru skutečně úspěšně navodit.

Ostatně mráz po zádech mi přeběhl již v úvodním menu, kde neskutečně vysoký a tajemný hlas zpíval známou písničku „Twinkle, Twinkle, little star...“. Klasická dětská odrhovačka ozývající se v menu vesmírné akce působila tak trochu nečekaně a připomínala ony tajemné hlasy, které známe tak dobře z různých hororových Space Crymomentů. Tento krok tvůrců ve mně zkrátka vzbudil dobrý dojem již při úvodním setkání s hrou a to je rozhodně důležité.

Hlavní postavou je jakýsi Isaac, který se musí dostat z této vesmírné lodi, což nebude vůbec žádná sranda. Příběh ostatně mohl být trochu více promyšlený, zvlášť když se autoři snaží o onu hororovou atmosféru za každou cenu. Tady tedy hra ztratila nepatrně bodíků, které ale opět nabere vzhledem k celkem podařenému konceptu. Ten vsází na akci, kde počet vystřelených projektilů nepřesáhne tisíce. Hra na vás místo chrlení desítek protivníků naráz jen jednou za čas vyplivne jednu obludu, zato to ale bude pěkná infarktovka. Příchod nepřátel totiž nelSpace Cryze téměř žádným způsobem odtušit. Občas se sice nachází již na zemi, velmi často ale spadnou z horní části chodby a to bez jakéhokoliv varování a většinou především v momentě, kdy nad daným místem procházíte. Pravda, pěkně vás to vystraší, občas je to ale i dosti nepraktické. Takto vás hra nutí tato místa si zapamatovávat, jinak nemáte šanci uspět. Pokud totiž směřujete třeba k mechanickým otevíracím dveřím a centimetr před nimi spustíte mechanismus, který na vás vyhodí monstrum, tato potvora vás uzavře v malém prostoru mezi dveřmi a jeho maličkostí, kde již nezbývá příliš místa na obranu a většinou ztrácíte život.

Naopak příjemnou vlastností je možnost nákupu nového vybavení. ¨To jsou zejména zbraně, zásobníky, dobíječe zdraví. K tomu ale budete potřebovat herní kredity, proto jsou vám ty dražší předměty zpočátku prostě odepřeny.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Najdete na iDNES.cz