Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Space Invaders OpenGL - klasika ve třech rozměrech

  12:00aktualizováno  3. září 2:29
Vesmírné bitvy stylu Space Invaders jsou až nezdravě často přepracovávány do nové podoby, ovšem jen hrstka ze všech těchto remaků se může pyšnit nálepkou kvalitní hra. Je to případ právě dnešní Space Invaders OpenGL?
60

Space Invaders OpenGL

Platforma: Freeware
Výrobce: Mathieu (maya75)

Stáhnout

Space invaders 3DS klasickými vesmírnými bitvami, tedy stařičkým Space Invaders, měl tu čest již téměř každý. Spíše než s hrou původní tedy s některou z jejich modernějších předělávek, z nichž mnohé jste mohli nalézt také zde na Plných hrách. Sice se všem tvůrcům nepodařilo zachovat onu návykovou hratelnost do posledního puntíku, ovšem jiní to zvládli téměř na výbornou a ještě navíc dokázali obohatit samotný koncept o spoustu nových prvků. Přímo učebnicovým příkladem po všech stránkách povedeného remaku je vítězný kousek rychlosoutěže pořádané serverem Českéhry – Space Menace. Jak v konkurenci tohoto českého dílka obstojí poněkud obyčejně vypadající Space Invaders OpenGL?

První dojem někdy může klamat, což v případě dnešní gamesky platí dvojnásob. Ihned po spuštění hry vás totiž nečeká žádné precizně zpracované a nápadité menu, plné spousty volitelných možností, nýbrž jste neprodleně vyplivnuti spolu se svou vesmírnou lodí do nekonečného vesmíru. Zde si však nSpace invaders 3Demůžete dopřát ani chviličku ničím nerušené plavby vesmírem, neboť se okamžitě ocitáte pod intenzivní palbou. Nepřátelské projektily jsou k vám sesílány z početných řad různě vyhlížejících nepřátel, kteří jsou hned od samotného začátku v pořádné početní přesile.

První fáze bojů probíhá ve světě, jež se snaží svou podobou kopírovat původní klasiku Space Invaders. Toto grafické pojetí však nezůstane až do samotného konce hry, chytíte-li totiž drobnou kuličku směřující k vám z opačné strany obrazovky, vše se rázem zatočí a od základu změní. Nepřitažlivé retro 2D prostředí bude obohaceno o třetí rozměr a spoustu barev, díky čemuž se hra bude moct směle rovnat většině dnešní amatérské tvorby. Kochat se takovýmto zpracováním však můžete pouze do doby, než vaši raketu zasáhne některá z nepřátelských střel. Poté bude vše vráceno do stařičkého 2D a vám nezbude nic jiného než čekat na další kouzelnou kuličku.

Space invaders 3DVedle této kuličky se však ve hře nachází také jiné bonusy, kterých však není bohužel nijak přehnaně mnoho. Od nepřátelských střel je rozeznáte velice snadno, neboť jsou symbolizovány letícím textem „BONUS“ nebo „WEAPON“. Ten vám buď přidá další dva pomocné kanóny z každé strany lodě, nebo alespoň vypomůže jiným způsobem. Přičteme-li k dobru ještě fakt, že je hra zabalena do necelých 600 kB velkého souboru, lehce ji odpustíte také fakt, že nabízí uboze malý počet prostředí a stále se opakující hudbu na pozadí, která však z počátku působí velice příjemně a skvěle dolaďuje atmosféru. Co dodat? Na chvilkové pobavení je Space Invaders OpenGL jako dělaný, dlouhodobější zábavu však od něj v žádném případě nečekejte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz