Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Space-Jagd – vesmírný Moorhuhn?

  12:00aktualizováno  9:38
Napadlo vás někdy, jak by mohl vypadá legendární slepičí Moorhuhn, kdyby se přenesl do vesmíru? Ať už by byla vaše odpověď jakákoliv, nyní máte jedinečnou možnost si to vyzkoušet. Tak dlouho nečekejte a nabíjejte brokovnici!

Space-Jagd

Platforma: Freeware

Stáhnout

Space-Jagd"Když před zhruba třemi lety vyšel první Moorhuhn a téměř všichni z něj byli paf, asi málokdo by čekal, jak se vlna podobných her se po jeho vydání zvedne. Nedlouho nato začaly na naše monitory proudit první Moorhuhn klony, které udržovaly odkaz této populární hry stále naživu. Zcela logickým vyústěním úspěchu prvního dílu byla další pokračování, jichž vzniklo hned několik. Avšak ač se tvůrci klonů snažili sebevíc, na překonání původní hry nikdo z nich neměl. Změní se to snad s příchodem dnešního Space-Jagdu?

Jak již bylo řečeno v úvodu, celá dnešní hra je zasazena do vesmíru. A jak asi víte, takový vesmír není místem nijak příjemným, neboť se tu pohybuje velká spousta nebezpečných objektů, hvězd a kdovíčeho ještě jiného. A málem bych zapomněl na UFO! Ano, na létající talíře tu skutečně budete narážet skoro častěji než takový průměrný agent Mulder z Akt X. Space-Jagd"No a nebyli byste to vy, kdybyste si nepřipravili brokovnici a nejali se tyto létající objekty sestřelovat. Ale pozor, jste limitováni časem dvou minut a třiceti sekund a po tuto dobu můžete střílet tyto vesmírné škůdce. Nicméně nejenom létajícími talíři je takový intergalaktický lovec živ, a tak se vám na mušku musí dostat jakési modravé meteority, za jejichž anihilaci se vám připíší nějaké ty bodíky na vaše konto. Jediné, čemu se vaše zbraň musí vyhýbat jako čert kříži, jsou létající balóny. Slyšíte skutečně správně - jejich majitelé pravděpodobně neodhadli tu správnou výšku a vystoupali poněkud výše než je běžné. Ty sestřelit nesmíte za žádných okolností, protože pak by se vám bode nepřičítaly, ale odečítaly, což jistě nechcete.

Space-Jagd"Celá hra je vytvořena ve Flashi. Po jejím skončení máte možnost zapsat své jméno do tabulky těch nejlepších střelců. Grafické zpracování není nejhorší, ale osobně bych uvítal, kdyby bylo více různorodější a kdyby bylo více typů nepřátel. Za aktuálního stavu se vám takto brzy okouká. Ostatně pro kolik z vás je černé vesmírné vzduchoprázdno se svými planetami, mlhovinami, kometami a dalšími náležitostmi natolik atraktivní, aby na něj vydržel koukat dlouhé minuty? Pro mě tedy nikoliv...

Nebudu vás tedy dlouho napínat a povím vám výsledný verdikt. I když není Space-Jagd nijak špatnou hrou a na nějaké to chvilkové odreagování zcela jistě stačí, z globálního hlediska v porovnání s ostatními hrami jde „pouze“ o lehce podprůměrnější hru – svůj účel sice splní a na pár minut vás zabaví, ale jakmile ji vypnete, rychle na ni zapomenete anebo ji smažete. Jenom si ji zkuste, vždyť její velikost není nijak extrémní, takže i na modemu ji máte staženou za pár minut. A co já vím, třeba se právě vám bude líbit!

Autor:


Témata: Kometa, Meteorit, UFO

Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz