Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spacefest - rakety a asteroidy

  12:00aktualizováno  8:19
Pokud vás něčím tato akční hra učaruje, pak to bude nepochybně hratelnost, která je vyladěna na maximum. Svůj podíl na tom má celková vyladěnost hry a zásoby nových upgradů a lodí, které jsou pro vás přichystány.
70

SpaceFest

Platforma: Freeware
Výrobce: thewreck

Stáhnout

SpaceFestAbych pravdu řekla, před stažením ve mě Spacefest nebudilo takřka žádné sympatie. Hru jsem chtěla jen jednoduše vyzkoušet, abych ji pak mohla s klidným svědomím smazat z harddisku jakožto další nepovedený klon vesmírné akce. Prvních pár minut ve hře mě ale již stoprocentně přesvědčilo o tom, že se s vámi o hru prostě musím podělit.

Hned na úvod ale je třeba říct, že minimálně v jednom odhadu jsem se neSpaceFestmýlila. Hra skutečně spadá do vesmírných stříleček, jimiž je trh doslova přesycen. Přesto ale nabízí něco, za co ji budete rozhodně milovat a to je samotná hratelnost. Ta je totiž krátká, oddychová a přesto svižná. Její hraní vám sice nezabere dlouho, budete se ale královsky bavit.

Jedna z hlavních věcí, které mají na hodnocení velký vliv je ovládání, které bylo umístěné na myš. I když se nejedná o tradiční způsob řešení, prokázal se jako velice zdařilý. Manévrovat s lodí je nyní daleko snazší a vyhýbání se projektilům snad nikdy nebylo jednodušší a rychlejší. Samozřejmě že to bude vyžadovat také trochu tréninku, ovšem ne tolik, jako u řady jiných podobných her.

SpaceFest

Dobře vyvážená je i rychlost s jakou k vám hra přichází. Ze začátku je vše kolem dosti pomalé, vy si jen jednoduše střílíte jednoho nepřátele za druhým, v takřka zlomku sekundy se ale vše mění. I když se nejedná o žádný skok, záhy si uvědomíte, že vše kolem vás zrychlilo, vy se musíte daleko rychleji otáčet a věnovat se okolnímu dění. A i když je v posledních fázích hry, kam jsem se dostala, vše okolo pořádně rychlé, nejedná se o úkol nezvládnutelný, což se řadě her postupujících podobným způsobem prostě nepodařilo.

Do samotného konceptu skvěle zapadají i upgrady, k nimž se dostáváte stejně rychle, jako je vzhledem k okolnímu dění potřeba. Aktuálně zpřístupněné kousky jsou zvýrazněné na spodním panelu a zaktivovat je můžete přímo v boji a to zcela jednoduše klikem na pravé tlačítko myši. Tak dojde k zmohutnění vaší palby, k přítomnosti odrážejících se projektilů ap. Zanedbatelná není ani skleněná bublina, do níž se můžete uzavřít a stát se tak na čas odolnějším vůči okolnímu prostředí. To vše je zaobaleno do ucházejícího nadprůměrného grafického kabátku, který je poplatný zbytku hry.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Asteroid, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz