Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SpaceRocks - Disasteroid v novém kabátě

  12:00aktualizováno  1. června 2:44
Hry typu Disasteroid patří k nejstarším výplodům herního světa vůbec. Jsou malé, rychlé, lehké, jednoduché a mimořádně zábavné. Tedy byly, protože v současné době už moc v módě nejsou, ale dneškem začíná nová éra, která startuje vydáním klonu Disasteroid jménem SpaceRocks.

SpaceRocks

Platforma: Freeware
Výrobce: Wild Tangent

Stáhnout

SpaceRocks

Freewarové hry se šíří rychlostí opravdu v našich krajích neviděnou, ale co je zadarmo, jde dobře na odbyt, takže se vlastně ani není moc čemu divit. Vyplývá to z chuti Čechů číst noviny, které jsou zadarmo, jíst kvanta výrobků na ochutnávkách, chodit na dobročinná představení a do kasičky "Vstupné dobrovolné" nehodit ani korunu. Neříkám, že takoví jsme všichni z nás, jenže velice vysoké procento opravdu takových je. Her, které jsou zadarmo, je sice mnoho, ale také jen malé procento z té velké kupy se dá nazvat kvalitními. V posledních recenzích jsem zmiňoval hry mnou recenzované jako velice dobré a rozhodně to nebyla lež, protože gamesy od Wild Tangentu se plným právem mezi ty lepší mohou započítávat. Tento tým hru neodbude a na všem si dá záležet tak, aby byla hra co nejlepší a to ať se jedná o šachy, dámu, karty nebo špičkové závody automobilů.

Mezi nejlepší a nejjednodušší freewarové gamesky patří bezesporu Disasteroid. Já dokonce k Disasteroidu chovám zvláštní, osobitou náklonnost - ještě mám živě v paměti, jak jsem ji paříval před deseti lety. Za ten čas vzniklo několik vylepšených verzí od různých autorů, k těm povedeným bych řadil třeba Disasteroid 3D, jenže doby, kdy byl Disasteroid 3D nejlepším remakem, končí, protože se k nám do herního světa vřítila jako SpaceRockslavina opravdu vynikající hra SpaceRocks a hádejte od koho je? No přeci od Wild Tangentu, což byste ostatně poznali sami dost rychle, protože je zde jejich tradiční banner, tentokrát ale v horní části obrazovky a hra se kvůli tomu spouští zase z okna internetového prohlížeče.

Poté, co hru spustíte, bych vám doporučil, abyste si hned zezačátku nalistovali menu a prošli krátký anglický help, který vám umožní celou hru pochopit. Jak už to bývá u akcí, tak hra nemá intro ani příběh, což je u této hry asi jediná věc, kterou bych jí vytknul. V menu si dále můžete navolit, zda chcete hrát v 3D módu nebo v obyčejné ploché obrazovce, ale určitě vám doporučuji 3D mód, protože bez něj to jaksi není ono. Dále můžete změnit nastavení světlosti, zvuků, audia a sterea, či si přepnout z Windows okna na plnou obrazovku nebo naopak. Co by vás mělo zajímat teď, je už asi jenom navolení obtížnosti, kterou si můžete vybrat ze tří stupňů a pak již vám nic nebrání v tom, abyste si spustili hru samotnou.

Ta se skládá z několika epizod, které mají vždy pár levelů - kolik jich je přesně, to vám nepovím, hru jsem ještě nedohrál. První epizoda nazvaná Matter from space se odehrává u planety Saturn, jinak každá epizoda má odlišné lokace. Princip samotné hry je vám doufám naprosto jasný a známý. Vy se vžijete do role hlavního kapitána vesmírné lodi, která má SpaceRockspročistit od nepřátelských těles, oblud a meteorů vždy určitý úsek. Takže kolem vás jsou v prvních kolech hlavně meteory, které musíte rozstřílet. Větší kusy se štěpí na menší a menší, takže to zase až tak jednoduché rozhodně nebude. Postupně je kamenů víc a víc, přidávají se k ním tvrdší a odolnější kusy a poté i různé potvory. Když vás něco sejme nebo se vás jen dotkne, tak explodujete, ozve se chraptivý zvuk a máte o život méně. Životů máte celkem pět. Poté, co vám už nezbude žádný, se budete možná moci zapsat do tabulku High score, kde je místo pro osm borců. Ve hře budete také moci získat nějaké bonusy - tím myslím třeba lepší zbraně, chvilkovou nesmrtelnost nebo vzácný živůtek.

Ovládání hry je velice jednoduché, šipkami pohybujete lodí a mezerníkem střílíte, nic jiného, žádné zvláštní funkce zde nenajdete. Grafika hry je na slušné nadprůměrné úrovni, hratelnost také stojí za to, což bývá někdy dokonce hlavním měřítkem, i když by to tak být vůbec nemělo. Hratelnost je celkem dobrá, zábavy si užijete až dost a jediné mé doporučení pro tuto chvíli zní: "Stahujte!"

Autor:


Témata: Meteor

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz