Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Special Enquiry Unit - Kriminálka Las Vegas na vlastní kůži

  2:50aktualizováno  2:50
Pomozte našim detektivům vyřešit záhadnou vraždu. Sbírejte důkazy, vyslýchejte podezřelé - stejně jako vyšetřovatelé v seriálu Kriminálka Las Vegas.
88

Special Enquiry Detail

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • kreslená grafika
  • mezihry
  • animace
  • příběh

Stáhnout
SED

SED

Kriminálka Las Vegas je již kultovním seriálem, o jehož kvalitách sice můžeme dlouze diskutovat, ale to je tak asi vše, co s tím také můžeme dělat. Dnešní hra vám dává unikátní možnost si práci detektiva vyzkoušet. Zároveň je ukázkovým příkladem, že i hledání uschovaných předmětů může být základním kamenem dobré hratelnosti. Detektivní pár, který tvoří základ nově ustavené vyšetřovací skupiny Special Enguiry Detail, tvoří muž a žena, kteří jsou ne nepodobni třeba Dempseymu a Makepeaceové nebo Bootovi a Kostičce. Jejich úkolem je vyšetřit vraždu mladé dívky, která je nalezena v newyorském hotelovém pokoji.

SED

SED

Adventury sice nepatří k mým oblíbeným žánrům, ale arkáda s výpravným příběhem, jakou je dnešní hra, je úplně jiný šálek kávy. Ono je vlastně poměrně jedno, zda čtete všechny rozhovory, prohlížíte indície nebo sledujete předělové animace. I když se budete soustředit pouze na plnění úkolů, můžete pokračovat dále.

Special Enquiry Detail je v první řadě o hledání objektů, kdy musíte podle seznamu vypátrat stopy, které mohou vést k usvědčení pachatele.

SED

SED

Prostředí jsou přitom ručně kreslena a hledané věci jsou naprosto přirozenou (a tudíž i snadno přehlédnutelnou) součástí. Autoři si s vámi pohrávají. Některé předměty totiž nemusí být ve skutečnosti vůbec předměty, ale mohou být např. součástí obrazu. Marně tak třeba pátráte v místnosti po klobouku na nějakém věšáku nebo ve skříni a on ho má přitom na hlavě někdo na zarámované fotografii. V každém levelu (zde tedy pojmenovaném jako epizoda) pátráte obvykle na několika lokacích. Někdy musíte nejdříve splnit nějaký úkol na jedné a získat třeba předmět do inventáře, který je nutný pro druhou lokaci. Mimo hledání předmětu vás čeká i řada meziher z logického žánru: uspořádávání věcí, řešení puzzlů atd.

Special Enquiry Detail má skvělé grafické provedení. Každá lokace je nakreslena s maximální pečlivostí. Postavy jsou ztvárněny téměř fotorealisticky a pochvalu si zaslouží i komiksové animace vyprávějící některé pasáže příběhu. Rozhodně tak nejde o nějakou bezduchou klikačku, ale výjimečně komplexní hru, která patří k tomu nejlepšímu ve své kategorii.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz