Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Special Enquiry Unit - Kriminálka Las Vegas na vlastní kůži

  2:50aktualizováno  2:50
Pomozte našim detektivům vyřešit záhadnou vraždu. Sbírejte důkazy, vyslýchejte podezřelé - stejně jako vyšetřovatelé v seriálu Kriminálka Las Vegas.
88

Special Enquiry Detail

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • kreslená grafika
  • mezihry
  • animace
  • příběh

Stáhnout
SED

SED

Kriminálka Las Vegas je již kultovním seriálem, o jehož kvalitách sice můžeme dlouze diskutovat, ale to je tak asi vše, co s tím také můžeme dělat. Dnešní hra vám dává unikátní možnost si práci detektiva vyzkoušet. Zároveň je ukázkovým příkladem, že i hledání uschovaných předmětů může být základním kamenem dobré hratelnosti. Detektivní pár, který tvoří základ nově ustavené vyšetřovací skupiny Special Enguiry Detail, tvoří muž a žena, kteří jsou ne nepodobni třeba Dempseymu a Makepeaceové nebo Bootovi a Kostičce. Jejich úkolem je vyšetřit vraždu mladé dívky, která je nalezena v newyorském hotelovém pokoji.

SED

SED

Adventury sice nepatří k mým oblíbeným žánrům, ale arkáda s výpravným příběhem, jakou je dnešní hra, je úplně jiný šálek kávy. Ono je vlastně poměrně jedno, zda čtete všechny rozhovory, prohlížíte indície nebo sledujete předělové animace. I když se budete soustředit pouze na plnění úkolů, můžete pokračovat dále.

Special Enquiry Detail je v první řadě o hledání objektů, kdy musíte podle seznamu vypátrat stopy, které mohou vést k usvědčení pachatele.

SED

SED

Prostředí jsou přitom ručně kreslena a hledané věci jsou naprosto přirozenou (a tudíž i snadno přehlédnutelnou) součástí. Autoři si s vámi pohrávají. Některé předměty totiž nemusí být ve skutečnosti vůbec předměty, ale mohou být např. součástí obrazu. Marně tak třeba pátráte v místnosti po klobouku na nějakém věšáku nebo ve skříni a on ho má přitom na hlavě někdo na zarámované fotografii. V každém levelu (zde tedy pojmenovaném jako epizoda) pátráte obvykle na několika lokacích. Někdy musíte nejdříve splnit nějaký úkol na jedné a získat třeba předmět do inventáře, který je nutný pro druhou lokaci. Mimo hledání předmětu vás čeká i řada meziher z logického žánru: uspořádávání věcí, řešení puzzlů atd.

Special Enquiry Detail má skvělé grafické provedení. Každá lokace je nakreslena s maximální pečlivostí. Postavy jsou ztvárněny téměř fotorealisticky a pochvalu si zaslouží i komiksové animace vyprávějící některé pasáže příběhu. Rozhodně tak nejde o nějakou bezduchou klikačku, ale výjimečně komplexní hru, která patří k tomu nejlepšímu ve své kategorii.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz