Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spees Kwalas – mariňáci versus medvídci

  22:34aktualizováno  22:34
Dvourozměrná medvědovražda s několika chybami v konceptu.
45

Spees Kwalas

Platforma: Freeware
Výrobce: Brian Van Bruggen

  • zábavné po omezenou dobu
  • hrozný design úrovní
  • jste nuceni pořád střílet ze základní zbraně
  • neskutečně hloupí nepřátelé

Stáhnout

Spees Kwalas

 Arkádová 2D střílečka, ve které se kromě velmi stereotypního prostředí i celkové hratelnosti vyřádite na nekonečných zástupech nejchlupatějších, nejroztomilejších a nejnebezpečnějších nepřátelích lidské rasy... Na plyšových medvídcích.

Spees Kwalas není zrovna produkt nejbystřejšího intelektu v rámci plných her. Nejde o nic jiného, než obyčejné a zcela mechanické vraždění jednoho nepřítele za druhým. Ale co, čert to vem, i takové hry dokáží pořádně zabavit. Tedy, za předpokladu, že jsou „udělány“ správně. Bohužel, jak jsem již řekl: Spees Kwalas moc intelektu neobsahují.

Spees Kwalas
Spees Kwalas


Náš vesmírný mariňák (jak jinak, dost podobný vojákům ze StarCraftu) se vydává koridorem stále kupředu a cestou kosí zástupy plyšových medvídků. Tedy, jak se vezme „plyšových“. Krev z nich stříká celkem prudce, takže vatou asi vycpaní nebudou. Hrdina disponuje základní zbraní, která má nekonečně munice, ale není s ní moc zábavné střílet. Naštěstí však může kdykoliv zvednout lepší zbraň poraženého nepřítele a užít k rozsévání smrti ji. Bohužel, z nepochopitelného důvodu má každá taková lepší zbraň časově omezenou životnost (většinou jen asi dvacet sekund) a poté exploduje. Hráč ji tedy musí vždy odhodit, jinak jej zraní. Poté se zase musí vrátit k základní zbrani.

Spees Kwalas
Spees Kwalas


Smutným faktem celého projektu jménem Spees Kwalas je velmi smutný level design, tedy navržení úrovní, které hráč prochází. Jsou to stále stejné koridory ohraničené dveřmi, které vedou dál a které se otevřou pouze až hráč vystřílí všechny zjevivší se vlny nepřátel. Tento postup třeba funguje u her jako Serious Sam, nebo Painkiller, ale rozhodně ne u 2D arkády. Tahle skutečnost a pak nemožnost vybrat si vlastní oblíbenou zbraň, dělají ze hry poměrně nevyvážený a nezábavný počin.

Spees Kwalas
Spees Kwalas


Spees Kwalas by mohli být výbornou hrou. Osobně miluji akční 2D arkády ve stylu geniálního a stařičkého Abuse. Bohužel, některá omezení a autorská rozhodnutí mi nejdou úplně na rozum a tak se hra dostává někam až pod průměr našeho hodnotícího systému. Někomu, komu zmíněné nedostatky nepřijdou jako validní argumenty pro zavržení Spees Kwalas, může hru vyzkoušet a nad kvalitou pouvažovat sám. Hra je dynamická, rychlá, ale neobsahuje nic, co by ji v mých očích učinilo více sympatickou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

45 %

Hodnocení čtenářů

12 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz