Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spirit of Wandering – pixelhuntingové deja vu

aktualizováno 
Všichni milovníci her o hledání skrytých předmětů nebo kýčovitých příběhů pozor! Free Game Pick uvolnil svou bývalou shareware hru zcela jako freeware.
80

Spirit of Wandering

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • Grafika
  • Zpracování
  • Červená knihovna
  • Červená knihovna...
  • Hratelnost se nevyvíjí
  • Reklama

Stáhnout

wandering_01

wandering_01Proč to nepřiznat, díky absenci nějakého zvaní na (neexistující) prezentačky freeware her a (neexistující) tiskové konference (nebohatých) vývojářů si recenzent musí svoje hry hledat různě po internetu – včetně konkurenčních českých i cizích webů. A Spirit of Wandering se svými pěknými obrázky shůry a označený konkurencí jako "arkáda", to slibuje neobyčejný zážitek. Možná až příliš dobrý na to, aby se něco hrozivě nepokazilo. Pojďme tedy recenzovat!

wandering_michaelOK, tak co to tu dneska máme? Screenshoty na webu vypadají překvapivě dobře, ale proč je proboha v menu hry vyvedená tak kýčovitě nějaká blond paní v objetí průhledného Michaela Jacksona? Je to snad nějaký pokus rejžovat na skonání popového kultu? Z nějakého důvodu mi tenhle grafický styl připomíná obaly červené knihovny, ony zrůdné kýče culící se na mě při každé návštěvě sestřina bytu. Ale nevadí, pirátská arkáda s kýčovitou grafikou, jsem ochotný to přenést přes srdce. Nakonec, možná jde o nějaký sofistikovaný vtip. Tak se honem podepsat, nalít si rumu a hurá do bitev!

wandering_02loveMhm, nejenom, že to má divné obrázky v menu, ale navíc přichází nějaký romantický deník z pohledu té zamilované paní. Láska ženy s pirátským kapitánem, ach ano, to je romantika vysokého kalibru. Jsem si jistý, že nic ženy nevzrušuje tolik, jako život s posádkou chladnokrevných dominantních hrdlořezů zapalujících bezbranné civilní lodě plné žen a dětí snažících se o čistý start v Novém světě. Ale což, aspoň bude nějaká akce! Mimochodem, z nějakého důvodu je mi to celé sladce romantické zasazení zvláště povědomí, jako kdybych už někdy něco podobného hrál...

wandering_03wtfOh! Bohové! Simulátor uklízení slaví mohutný comeback! Já to věděl, celé moje nadšení šlo hluboko do kytek ve chvíli, kdy Spirit of Wandering ukázal svou pravou tvář. Žádná "arkáda" vás nečeká, pokud tedy jako arkádu nepočítáte zvedání váz, dýmek a obrazů, uvnitř se skrývá starý dobrý pixel hunting. Spirit of Wandering je freeware bratříček bizarní romantické... uh, asi adventury Mystery of Unicorn Castle, kterou jsem měl tu čest strhat zhruba před měsícem.

Stejně jako ona je i dnešní hra simulací uklízení. Uvnitř vás čeká série obrazovek, stejných jako ta vedle. Na každé je rozházena hromada harampádí, které musíte identifikovat a odkliknout podle profilu v pravém menu. Jakmile jste našli dostatek harampádí, objeví se speciální lupa, kterou hledáte další neviditelné harampádí nutné pro oživení vaší ztracené pirátské posádky, a tak pořád dokola. Čekají vás různé obrazovky - na lodi, pod vodou, na pevnině a podobně, avšak základní systém hry se nemění a nijak nevyvíjí.

wandering_05Nechť si každý zvolí, co je jeho šálkem kávy. Stejně jako minule platí doporučení pro ženy, děti a dívky, a stejně jako minule si stojím za tím, že ani z objektivního pohledu se hratelnost jakkoliv nevyvíjí a pokud odehrajete jednu obrazovku, máte přehled o stylu zbytku hry. Přesto, nakonec jsem nucen hodnocení výrazně zvýšit, protože Spirit of Wandering není shareware limitovaný časem a hru tak můžete hrát donekonečna. Jestli to počítáte jako výhodu nebo ne, to už ponechám na čtenářích samotných.

PS. Hra obsahuje nějakou reklamu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 57 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz