Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Splatter Joe - krvavý masakr

  12:00aktualizováno  11:18
Že už jste dlouho nehráli žádnou pořádnou krvavou řežbu? To by se ale mělo rychle napravit, nemyslíte? Jednou takovou náplastí na tuto mezeru by mohla být právě ta dnešní hra, kde potečou přímo hektolitry krve. Jako velký tvrďák tu totiž budete ničit ohavné potvory.

Splatter Joe

Platforma: Freeware
Výrobce: BloodFist

Stáhnout

Už delší dobu jsme tu na Plných Hrách neměli možnost zahrát si nějakou opravdu akční hru, kde by se mohlo jenom střílet, střílet a zase střílet. Když jsem narazil na tento zajímavý, leč trošku krátký produkt, neváhal jsem ani vteřinku se stahováním. Splatter Joe na sto procent splnil mé přání, protože při hře se dokážete nejen skvěle pobavit, ale také ukrutně rozzuřit. A když už jste pořádně rozzuření, začíná to pravé krvavé peklo.

Splatter Joe

Vaším úkolem tu bude projít celkem deseti levely, ve kterých musíte posbírat všechny diamanty, na které narazíte. Poté postupujete do dalšího, nyní už trošku obtížnějšího, kola. Aby to ale nebylo zase tak jednoduché, autoři říkající si [BLBH] BloodFist, obsadili do velmi významných rolí také spoustu ošklivých potvůrek. Ty můžete buď ničit nebo přeskakovat, ale tu pravou šťávu do hry dodává právě to jejich zabíjení. Myslím si ale, že byste se jen horko těžko přes ně dostali bez jakéhokoliv střílení. Je jich tam totiž jako kobylek a každá nestvůra vám dokáže zdraví ubírat jiným způsobem, na který ze začátku nebudete připraveni. Proto si hru popišme pěkně popořadě, abyste právě na všechny jejich lsti připraveni byli.

Hra obsahuje velmi jednoduché menu, ve kterém se nepohybujete myší, ale pouze stiskáváním patřičných kláves. Na výběr ale máte pouze ze tří položek – Start hry (Enter), Nápověda (F1) a Konec hry (Esc). Po zvolení první položky se dostáváte do prvního kola. To je takové zahřívací a opravdu velmi jednoduché. Na něm je možno si vyzkoušet, co všechno váš hrdina (ne)umí, co musí udělat, aby postoupil dále atp. Nebojte se, že takto jednoduché to bude pořád, ihned jak seberete jeden diamant, objeví se nápis, že vchod do dalšího kola je otevřen. Pak už jenom stačí patřičný vchod nalézt a vejít do něho. Tak tomu bude i u ostatních devíti kol.

Splatter Joe

Vaši nepřátelé vás už od začátku nemají moc v lásce, a tak po vás ihned začínají střílet. Protože vy ale můžete na rozdíl od nich skákat (šipka nahoru), střelám uhýbáte a začnete jejich palbu opětovat (Ctrl). Po chvilce, když už jejich tělo nedokáže odolávat náporu vašeho olova, se rozpadne a vytryskne z něho spousta krve. Protože ale zrovna nemáte nekonečně munice (vždyť by to ani váš hrdina neunesl), neměli byste střílet bezhlavě, ale jen tolik, kolik váš zasahovaný nepřítel „unese“. Je ale pravda, že si ji můžete během hry doplňovat sbíráním malých zelených krabic. Stejně tak je tomu i s doplňováním zdraví. K tomu tu slouží lékárnička. Budete se až divit, na kolik různých druhů nepřátel při hře narazíte. Já jsem se především divil, jak je možné, že se v takovém masakru může objevit třeba pacman. Ten po vás sice nestřílí, ale pokud se vás dotkne, začnete řvát, bude z vás stříkat krev a ubere vám několik procent ze zdraví, takže pozor na něj. Ale nejen na něj! Také tu jsou nějaké létající potvory, které po vás hází různá barevná kolečka anebo dokonce granáty. Samozřejmě, že i ty patří do vašeho arzenálu. Klávesou Alt je vyhazujete. Já osobně je mám velmi rád, jelikož dokáží napoprvé zničit každého, pokud na něj dopadnou. Vlastně ne každého. Hra obsahuje totiž dva levely, kde musíte zničit velkou obludu. Ta toho ale snese mnohem víc, než ostatní, takže budete muset střílet a házet granáty tak dlouho, dokud jeho proužek se zdravím nedosáhne hodnoty nula. Potom se rozpadne a vyteče z něho děsné krve. Jeden z nich (ten druhý myslím) pokládá nášlapné miny, takže si na ně dávejte pozor, jinak vás nezachrání ani deset lékárniček – rozpadnete se totiž okamžitě. Jakmile projdete všemi koly, objeví se nápis Demo Ende a hra končí. Ale nebojte se, Splatter Joe je plně funkční, nemá žádná omezení a ani na homepage jsem nenašel, že by se vyloženě jednalo o demíčko.

Možná teď potěším hráče, kteří hodně často při paření využívají cheatů. Zde jich je jako šafránu a jen tak letem zmíním třeba doplnění zdraví, přidání několika tisíc munice, desítek granátů, posun do dalšího kola atd. Vše je napsáno v položce Nápověda. Každý cheat je zpravidla postaven ve tvaru Shift+počáteční písmeno daného doplnění. Používá se přímo ve hře. Takže to, že byste si měli dávat pozor na munice a moc s nimi neplýtvat , platí pouze pro ty, kteří cheaty neradi používají:-).

Splatter Joe

I když by grafika mohla být o něco lepší a barevnější, docela se mi líbila. Zato hudební stránka mě hodně překvapila. Především, že obsahuje doprovodnou muziku, která je úplně stejná, jako ve hře Billario. Tak teď nevím, kdo ji od koho převzal:-). Dále tu jsou zvuky, které jsou velmi pěkné. Zvláště, když se rozpadá nepřítelovo tělo. I když slyšet praskání kostí v reálu bych zrovna nemusel, tady se mi hodně zamlouvalo. Na hře mi akorát vadilo, že v těžších levelech začíná být pohyb hrdiny hodně pomalý a ne moc dobře se ovládá. Pokud se vám to také stane, budete si na to muset zvyknout, stejně jako já.

Jestli se vám tento žánr zamlouvá a okolní obrázky se vám zalíbily, není nic snazšího, než kliknout na odkaz download a hru si stáhnout. Tolik krve se opravdu jen tak nevidí.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz