Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Splatterfish - za čistotu rybí DNA

  12:00aktualizováno  27. září 8:51
Klonů Moorhuhna už tu bylo tolik, že kdyby mi je dal někdo za úkol spočítat, asi bych měl co dělat až do smrti. Málokterý ale dosáhl kvalit svého předchůdce. Tato hra je určena fandům seriálu Simpsons. Co vás na ní asi zaujme především, je grafika, protože ta je v podstatě zcela totožná s tou seriálovou. Pamatujete se na díl, ve kterém Bárt ulovil rybku, která díky atomové elektrárně zmutovala a měla tři oči? Tak s tou se potkáte.

Splatterfish

Platforma: Freeware
Výrobce: SpookySoft

Stáhnout

SplatterfishDnešní recenze vznikala tak trochu v bojových podmínkách, částečně o přestávkách během mého školení a částečně doma. Není však síly, která by mi zabránila dodat svou recenzi a tak si i dnes můžete přečíst pár slov o další free gamesce. Seriál Simpsons se stal legendou a to nejen díky svérázné grafice, ale především díky svému humoru. Her s tématikou tohoto seriálu už tu taktéž pár bylo a tak se nikdo nesmí divit, že se v Německu rozhodli stvořit další klon Moorhuhna.

Co říci o tomto typu her nového? Myslím že obrázky mluví sami za sebe. Ale vezmeme to popořadě. Bod první, instalace - autoři doporučují minimálně Pentium 133, 32 MB RAM, 4 MB grafickou kartu a libovolné WINDOWS od verze 95 výše. Jak jsem se přesvědčil na vlastní oči, nutností je taktéž Direct X verze 7 a vyšší (mám odzkoušeno na 8.1 beta). Bod druhý - ovládání a menu. Hra se ovládá samozřejmě za pomoci myši, levým tlačítkem střílíte rybičky, pravým nabíjíte patrony. Veškeré texty a hlášky jsou v němčině, ale vše je zcela intuitativní. Bod třetí, grafika a zvuky - zvuků není moc, ale ke hře se hodí. Musím zde ale zmínit fakt, že jedna z hlášek je vysamplovaná z Unrealu a úvodní hudba je z filmu Akta X. Grafika je příjemná a hru hrajete v rozlišení 1024 x 768. Bod čtvrtý, běh programu - opovažte se během hry přepnout do jiné aplikace, pak jste s hrou skončili. Na tomto místě ještě zmíním fakt, že obrázky ze hry jsou ze stránek autora a proto jsou v o něco horší kvalitě jak jindy. Důvod je prostý, ač jsem hru zkoušel na dvou verzích Direct X, nešly mi sejmout obrazovky v reálných barvách ani v jedné z verzí.

SplatterfishBod pátý a nejdůležitější, HRATELNOST - těšil jsem se na tuto hru. Bohužel celkem zbytečně. Svému předchůdci nesahá v hratelnosti ani po pas. Každý den zkrátka nevychází bombastické hry. Ale posuďte sami: ve hře jsou jen dvě velikosti zmutovaných rybiček + jeden bonusový "vypadátojakzmutovanákočka", pozadí hry je menší jak v ostatních podobných hrách, na pozadí jsem nenašel žádné bonusy a jedna hra trvá 180 sekund, tedy úmorné 3 minuty. Hra vám sice počítá kolikáté hrajete kolo, ale vliv na průběh hry to nemá žádný, nic není rychlejší, pořád tam plave stejný fujtajbl (ze začátku celkem zabavný, ale po chvíli se okouká). Nevím proč, ale na rozdíl od Moorhuhnu mne u této hry nežene dopředu touha být v příštím kole lepší a všechno vystřílet a to je určitě chyba.

SplatterfishZávěrečné zhodnocení je celkem oříšek, hra má dobrou grafiku, ucházející zvuky, ale to je vyváženo celkem mizernou hratelností pro normálního hráče. Po relativně krátké době totiž zjistíte, že děláte stále totéž a díky délce časového limitu vás to brzy přestane bavit. Takový je alespoň můj názor, nicméně pokud si hru stáhnete, pak budete mít možnost porovnat má slova s realitou. Na druhou stranu si dovedu představit méně náročného hráče, vašeho tatínka nebo mladšího brášku co baští Simpsons, jak se u hry dobře baví a hýkají blahem při každé zasažené rybě. Lidský vkus i nevkus je zkrátka neodhadnutelný, takže to ostatně stejně jako vždy zase záleží jen na vás.

P.S. Autora trochu omlouvá fakt, že se jedná o jeho první Direct X hru, takže kdoví co nám přichystá příště.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz