Splinter Source - jako Sam Fisher

  12:00aktualizováno  27. ledna 2:18
Fanouškovských her na motivy známých sérií je spousta. Důkazem budiž třeba Counter-Strike 2D nebo Codename: Gordon. Pokud si chcete vyzkoušet volně šiřitelnou hru na téma Splinter Cell, pak je pro vás určen dnešní článek.
60

Splinter Source

Platforma: Freeware
Výrobce: Jerry

Stáhnout

Splinter SourceStává se vcelku často, že vývojáři nezávislých volně šiřitelných her berou inspiraci u svých podstatně profesionálnějších komerčních kolegů. Tak vznikají alespoň po několika stránkách podobné hry, ovšem zpravidla podstatně zjednodušené a žánrově poněkud odlišné. Přímo ukázkovým příkladem budiž právě Splinter Source. Jestliže hádáte, že onou kopírovanou hrou je série podařených stealth akcí Splinter Cell, pak jste na správné cestě.

Autoři dnešní gamesky jsou totiž na první pohled zcela obyčejní, ovšem ve skutečnosti se jedná o zaryté fanoušky právě této série, která je uchvátila natolik, že se rozhodli ji podstatně osekat a představit ostatním hráčům prostřednictvím volně šiřitelé hry, které dali označení Splinter Source.

Žánrově hra spadá mezi klasické arkády s velice podstatnými akčními prvky a s velkým dSplinter Sourceůrazem kladeným na kradmý a nepozorovaný postup jednotlivými úseky. Tomu je také přizpůsobena spousta akcí, které lze provést. Všechny možné úkony vám doporučuji si projít v položce menu „instructions“, kde je vše spolu s obrázky popsáno.

Následně již nezbývá než se pustit do samotné gamesky. Před začátkem vás čeká krátký a stručný popisek úkolu s několika chytrými tipy, jak jej co možná nejefektivněji provést. Nechybí ani dosti schématická mapka, na níž je zakreslen místo kde začínáte spolu s několika chráněnými sektory a cílovým místem, kam se máte za úkol dostat. Pak již nezbávý, než se po hlavě vrhnout do akce.

Co by to bylo za tajného agenta, kdyby se vydal ven nevyzbrojen. Ani našemu hrdinovi zbraň pochopitelně nechybí, ovšem není to to hlavní, co budete potřebovat. Spíše než ozpůsobení nějakých těch krvavých jatek půjde o to, postupovat co možná nejtišeji a bez jediné prolité kapičky krve, i když je pravda, že se občas bez vystřelení náboje neobejdete. Jako správnému superagentovi vám byla do vínku nadělena schopnost šplhat po římsách, což je velice užitečné zejména dodám-li, že jsou místní hlídači líní střežit si prostor nad hlavou, tudíž si můžete být jisti, že se do těch míst nikdy nepodívají. DalšíSplinter Sourcem efektivním místem úkrytu jsou všudy přítomné stíny, v nichž se můžete dokonce stát i zcela neviditelným. Míru ukrytí lze rovněž neustále sledovat díky vašemu velice citlivému přístroji.

Náplň hry vskutku zajímavá a musím říct, že jsem se u hry i docela dobře bavila, i když ze začátku nepatří mezi úplně nejlehčí kousky. Co však vskutku zamrzí je uboze malá velikost okna, v němž Splinter Source po celou dobu běží. I přes to je však grafika vcelku detailní a povedená. Jestliže tedy dáváte přednost spíše než bezhlavé akci, kde končetiny létají všemi směry, nějakému tomu promyšlenějšímu a taktičtějšímu postupu, pak je pro vás dnešní hra jasnou volbou. Neváhejte a stahujte – přeji hodně zábavy! :-)


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz