Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Splinter Source - jako Sam Fisher

  12:00aktualizováno  27. ledna 2:18
Fanouškovských her na motivy známých sérií je spousta. Důkazem budiž třeba Counter-Strike 2D nebo Codename: Gordon. Pokud si chcete vyzkoušet volně šiřitelnou hru na téma Splinter Cell, pak je pro vás určen dnešní článek.
60

Splinter Source

Platforma: Freeware
Výrobce: Jerry

Stáhnout

Splinter SourceStává se vcelku často, že vývojáři nezávislých volně šiřitelných her berou inspiraci u svých podstatně profesionálnějších komerčních kolegů. Tak vznikají alespoň po několika stránkách podobné hry, ovšem zpravidla podstatně zjednodušené a žánrově poněkud odlišné. Přímo ukázkovým příkladem budiž právě Splinter Source. Jestliže hádáte, že onou kopírovanou hrou je série podařených stealth akcí Splinter Cell, pak jste na správné cestě.

Autoři dnešní gamesky jsou totiž na první pohled zcela obyčejní, ovšem ve skutečnosti se jedná o zaryté fanoušky právě této série, která je uchvátila natolik, že se rozhodli ji podstatně osekat a představit ostatním hráčům prostřednictvím volně šiřitelé hry, které dali označení Splinter Source.

Žánrově hra spadá mezi klasické arkády s velice podstatnými akčními prvky a s velkým dSplinter Sourceůrazem kladeným na kradmý a nepozorovaný postup jednotlivými úseky. Tomu je také přizpůsobena spousta akcí, které lze provést. Všechny možné úkony vám doporučuji si projít v položce menu „instructions“, kde je vše spolu s obrázky popsáno.

Následně již nezbývá než se pustit do samotné gamesky. Před začátkem vás čeká krátký a stručný popisek úkolu s několika chytrými tipy, jak jej co možná nejefektivněji provést. Nechybí ani dosti schématická mapka, na níž je zakreslen místo kde začínáte spolu s několika chráněnými sektory a cílovým místem, kam se máte za úkol dostat. Pak již nezbávý, než se po hlavě vrhnout do akce.

Co by to bylo za tajného agenta, kdyby se vydal ven nevyzbrojen. Ani našemu hrdinovi zbraň pochopitelně nechybí, ovšem není to to hlavní, co budete potřebovat. Spíše než ozpůsobení nějakých těch krvavých jatek půjde o to, postupovat co možná nejtišeji a bez jediné prolité kapičky krve, i když je pravda, že se občas bez vystřelení náboje neobejdete. Jako správnému superagentovi vám byla do vínku nadělena schopnost šplhat po římsách, což je velice užitečné zejména dodám-li, že jsou místní hlídači líní střežit si prostor nad hlavou, tudíž si můžete být jisti, že se do těch míst nikdy nepodívají. DalšíSplinter Sourcem efektivním místem úkrytu jsou všudy přítomné stíny, v nichž se můžete dokonce stát i zcela neviditelným. Míru ukrytí lze rovněž neustále sledovat díky vašemu velice citlivému přístroji.

Náplň hry vskutku zajímavá a musím říct, že jsem se u hry i docela dobře bavila, i když ze začátku nepatří mezi úplně nejlehčí kousky. Co však vskutku zamrzí je uboze malá velikost okna, v němž Splinter Source po celou dobu běží. I přes to je však grafika vcelku detailní a povedená. Jestliže tedy dáváte přednost spíše než bezhlavé akci, kde končetiny létají všemi směry, nějakému tomu promyšlenějšímu a taktičtějšímu postupu, pak je pro vás dnešní hra jasnou volbou. Neváhejte a stahujte – přeji hodně zábavy! :-)


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz