Spooky Castle - umlaťte je kladivem!

  12:00aktualizováno  19. listopadu 10:28
Je pouze o několik centimetrů větší než obyčejný smrtelník a umí bravurně zacházet s všemožnými zbraněmi, kterými likviduje své polomrtvé nepřátele. To je Spooky. Pojďte si spolu s ním prožít mnohá dobrodružství!
70

Spooky Castle

Platforma: Freeware
Výrobce: Hamumu Software

Stáhnout

NVSKdo by neznal Free Lunch Design, tvůrce jedné z nejlepších freewarovek vůbec, oblíbeného a chytlavého Icy Tower. Již málokdo však zaregistroval také další projekty, jednímž z nich je velice zajímavý Zombiepox, kde ve zkratce šlo o požírání mozků mrtvých zombíků, což bylo zpracováno do velice zábavné podoby. Dnešní hra Spooky Castle’s sice od této firmičky nepochází, nicméně s jejich výše zmíněným projektem má opravdu mnoho společného – ostatně přesvědčte se sami.

Hlavním hrdinou je tedy podivný človíček obřích rozměrů, jehož domovem je chladný, ovšem co do rozlohy drobný hrad. Nejedná se však tak úplně o obyčejný hrad, neboť jeho prostory jsou přímo prošpikovány všemožnými tajnými chodbami, které vás okamžitě teleportují do zcela odlišného světa, který je na rozdíl od vašeho útulného domova přesycen rozličnými monstry, jichž se musíte pochopitelně zbavit.

NVSNejprve vás čeká kratičký tutoriál, kde jsou vám veškeré principy dopodrobna vysvětleny. Vaším hlavním úkolem je sesbírat potřebný počet mozků v každém z daných levelů. Ty budou většinou rozmístěny po různých koutech dané mapy, ovšem někdy bude potřeba pro jejich získání zabít některého ze zombíků, z nichž po smrti mozek vypadne. Vaší hlavní zbraní bude poněkud netypicky kladivo, které je navíc potřeba nejprve najít a sebrat. Podaří-li se vám jich dokonce nalézt v jedné úrovni hned několik, budete jich moci najednou vrhat více, což zvýší efektivnost každé vaší střely. Neméně potřebné jsou rovněž další bonusy, kupříkladu dočerpávač energie, který je opravdu hodně užitečný, neboť zprvu je vaše rychlost vrhání předmětů dosti malá, ovšem po sebrání několika těchto vylepšováků se znatelně zlepší a vy budete házet takřka jednu zbraň za druhou.

Kromě neustálé akce se budete muset občas věnovat hledání klíče určité barvy, jež bude nezbytně nutný k odemčení dveří do dalšího oddílu dané mise. Vedle klasické zbraně je pro vás nachystáno také několik s omezeným zásobníkem, které však jsou o poznání ničivější. Narazíte tedy na účinnou a vysoce ničivou bombu, stejně jako na moderní střelnouNVS zbraň. Nepřátelů určených k likvidaci bude rovněž hned několik druhů, i když jejich variabilita příliš značná bonužel není. Nejčastěji se totiž bude jednat o nějakého kostlivce nebo právě již výše zmíněného zombíka, který jako jediný z potvor disponuje vlastním mozkem, ačkoliv to na jeho chování není ani v nejmenším poznat. Jediní obyvatelé místních vod jsou zelení dlouzí hadi, kteří po vás intenzivně střílejí, což ostatně dělají také kostlivci v pokročilejších misích. Po dokončení každého z levelů se opět navrátíte do svého hradu, kde si můžete buď na nějaký čas vydechnout, nebo se rovnou pustit do některé z jiných misí, které jsou zrovna přístupné – zprvu totiž nemůžete vyzkoušet všechny, neboť se zpřístupňují až po odehrání určitého počtu map.

Grafika je jedním slovem výtečná a rozhodně k ní nemám výtky, snad jen jednotlivé mapy jsou vcelku dosti malé a máte je tak dokončeny za uboze krátkou dobu, což je vcelku škoda a nebýt toho, hra by vám vydržela o mnoho déle. I přes to se jedná o velice slušné a netradiční dílko, které si vaši pozornost zajisté zaslouží.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz