Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sprinter - běháte nejrychleji?

  12:00aktualizováno  6:32
Ve Sprinter vůbec nepůjde o to, jestli jste na tělocviku běhali rychle nebo ne. Postačí vám totiž dva hbité prsty. Čeká na vás několik závodů, přičemž soupeři budou postupem času daleko rychlejší.
70

Sprinter

Platforma: Freeware
Výrobce: Gamedesign

Stáhnout

sprinter1

Pakliže sledujete letní olympiádu nebo mistrovství světa v atletice, určitě víte, že mezi nejsledovanější disciplínu patří běh na 100 metrů. A díky Sprinter se můžete vžít do role vysportované běžce a utkat se s ostatním soupeři.

O co půjde konkrétně? Předně o nic složitého. Ve Sprinter na vás čeká několik kol, podobně jako atleti procházejí kvalifikací, než se dostanou do samotného sprinterského finále. Nejprve tedy poběžíte s dětmi, následně s dívkami, a až poté se utkáte s různě silnými atlety. Úvodní dvě kola jsou spíše zahřívacího charakteru a neměli byste v nich mít větších problémů. Postupem času však začne přituhovat a jakákoli chyba je tvrdě potrestána. Na startu nijak zaspat nemůžete, protože váš atlet se rozběhne automaticky s výstřelem. Stejně tak ani nemůžete vystartovat předčasně. Jedinou vaší starostí je protnout cílovou pásku jako první ze všech osmi sprinterů. Tím se sprinter2kvalifikujete do dalšího kola, kde se celá situace, akorát s těžšími soupeři, opakuje. Jedinou těžkostí, která vám může postup a celý běh zkomplikovat, jsou pády. Předně doporučuji nepadat vůbec, protože pokud soutěžíte s těžšími soupeří, následnou ztrátu zapříčiněnou pádem už nemáte šanci dohnat.

Ovládání Sprinter je banální, vystačíte si se dvěma šipkami. Ty musíte střídavě mačkat, aby se váš sprinter pohyboval. Platí úměra, že čím rychleji šipky mačkáte, tím rychleji běží váš atlet. Půjde tedy především o vaši hbitost a rychlost reakcí, své si ale také odnesou notně zatěžované klávesy na klávesnici. Pakliže zvolíte strategii rychlého náhodného drcení obou tlačítek současně, narazíte. Sprinter se proti této strategii pojistil, a pokud ve hře několikrát za sebou stisknete jedno tlačítko, váš běžec upadne. Po chvilce se sice zdvihne a budete moct pokračovat v závodě dál, ale většinou naberete rozhodující ztrátu. Grafika Sprinter se podařila. Vaši soupeři jsou v každém levelusprinter3 odlišní, atletická dráha vypadá také velmi dobře, pouze okolí není nijak zajímavé, ale stejně tomu je i v reálných podmínkách, takže si není na co stěžovat. Pohyby běžících postav jsou velmi pěkné. Plynulost hraní je bezproblémová a rychlost se postupně zvyšuje, což je určitě dobře - přidává tak na soutěživosti. Také si užijete kvalitní hudební i zvukový doprovod.

Osobně mne Sprinter naštval. Grafiku i hratelnost má výbornou a projeví se i soutěživost, takže z tohoto pohledu mu nemohu nic zazlívat. Jsem však naštvaný na sebe, protože se mi ani po třiceti minutách hraní nepodařilo přejít přes čtvrtý level a neustále jsem se válel hlavou v zemi. Věřím, že vám se bude dařit lépe.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 94 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz