Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sprinter - běháte nejrychleji?

  12:00aktualizováno  6:32
Ve Sprinter vůbec nepůjde o to, jestli jste na tělocviku běhali rychle nebo ne. Postačí vám totiž dva hbité prsty. Čeká na vás několik závodů, přičemž soupeři budou postupem času daleko rychlejší.
70

Sprinter

Platforma: Freeware
Výrobce: Gamedesign

Stáhnout

sprinter1

Pakliže sledujete letní olympiádu nebo mistrovství světa v atletice, určitě víte, že mezi nejsledovanější disciplínu patří běh na 100 metrů. A díky Sprinter se můžete vžít do role vysportované běžce a utkat se s ostatním soupeři.

O co půjde konkrétně? Předně o nic složitého. Ve Sprinter na vás čeká několik kol, podobně jako atleti procházejí kvalifikací, než se dostanou do samotného sprinterského finále. Nejprve tedy poběžíte s dětmi, následně s dívkami, a až poté se utkáte s různě silnými atlety. Úvodní dvě kola jsou spíše zahřívacího charakteru a neměli byste v nich mít větších problémů. Postupem času však začne přituhovat a jakákoli chyba je tvrdě potrestána. Na startu nijak zaspat nemůžete, protože váš atlet se rozběhne automaticky s výstřelem. Stejně tak ani nemůžete vystartovat předčasně. Jedinou vaší starostí je protnout cílovou pásku jako první ze všech osmi sprinterů. Tím se sprinter2kvalifikujete do dalšího kola, kde se celá situace, akorát s těžšími soupeři, opakuje. Jedinou těžkostí, která vám může postup a celý běh zkomplikovat, jsou pády. Předně doporučuji nepadat vůbec, protože pokud soutěžíte s těžšími soupeří, následnou ztrátu zapříčiněnou pádem už nemáte šanci dohnat.

Ovládání Sprinter je banální, vystačíte si se dvěma šipkami. Ty musíte střídavě mačkat, aby se váš sprinter pohyboval. Platí úměra, že čím rychleji šipky mačkáte, tím rychleji běží váš atlet. Půjde tedy především o vaši hbitost a rychlost reakcí, své si ale také odnesou notně zatěžované klávesy na klávesnici. Pakliže zvolíte strategii rychlého náhodného drcení obou tlačítek současně, narazíte. Sprinter se proti této strategii pojistil, a pokud ve hře několikrát za sebou stisknete jedno tlačítko, váš běžec upadne. Po chvilce se sice zdvihne a budete moct pokračovat v závodě dál, ale většinou naberete rozhodující ztrátu. Grafika Sprinter se podařila. Vaši soupeři jsou v každém levelusprinter3 odlišní, atletická dráha vypadá také velmi dobře, pouze okolí není nijak zajímavé, ale stejně tomu je i v reálných podmínkách, takže si není na co stěžovat. Pohyby běžících postav jsou velmi pěkné. Plynulost hraní je bezproblémová a rychlost se postupně zvyšuje, což je určitě dobře - přidává tak na soutěživosti. Také si užijete kvalitní hudební i zvukový doprovod.

Osobně mne Sprinter naštval. Grafiku i hratelnost má výbornou a projeví se i soutěživost, takže z tohoto pohledu mu nemohu nic zazlívat. Jsem však naštvaný na sebe, protože se mi ani po třiceti minutách hraní nepodařilo přejít přes čtvrtý level a neustále jsem se válel hlavou v zemi. Věřím, že vám se bude dařit lépe.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 94 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz