Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Squarez - naleznete čtverec?

  12:00aktualizováno  12:00
Pokud si chcete odpočinout od všech akčních stříleček nebo arkád, je tu pro vás pěkná logická hra jménem Squarez. Nebudete pouze přemýšlet, ale také uplatníte přehled a rychlost rozhodování.
60

Squarez

Platforma: Freeware
Výrobce: Eric Burgess

Stáhnout

squarez1

Squarez je částečně o logickém přemýšlením, ale daleko více v této zajímavé a originální hře uplatníte přehled a dobré vnímání. Navíc budete tlačení časem, takže Squarez není nic pro hráče, kteří si nejprve všechno několikrát promyslí a až poté konají.

Před začátkem hry doporučuji pustit krátký, ale velmi poučný tutorial, který vám snadno objasní celý koncept hraní. Najdete ho v menu pod ikonou info. Váš úkol je jasný. Rozprostírá se před vámi plocha, která je vyplněna třemi typy obrazců. Vaším úkolem je ze stejně barevných obrazců sestavit čtverec. To znamená, že budete muset rejdit očima po ploše a hledat čtverce se stejnými obrazci na jeho krajích. Jakmile se vám to podaří, stačí na krajní obrazce poklikat, tyto stěžejní obrazce zmizí a vám se připočtou body. Nejsnadněji viditelné jsou čtverce, které jsou nejmenší, ale také za ně dostáváte nejmenší počet bodů. Platí úměra, že čím větší čtverec, tím více bodů za jeho nalezení a následné vymazání z hracího pole dostáváte. Čtverce můžete hledat také diagonálně a i v jiných úhlech, za což budete odměněni nadměrnou porcí bodů. Pozor si však musíte dávat na časový limit, který vám ubíhá na liště pod hrací plochou. Za každý nalezený čtverec se vám squarez2nějaký čas připočte, ale nebude to mnoho. Jakmile naleznete deset čtverců, dostanete se do dalšího levelu, který se vyznačuje tím, že vám rychleji ubíhá čas. Pokud už nevíte kudy kam, můžete využít Panic button, který vám obrazce na ploše zamíchá. Překvapivě hrajete o co nejvyšší dosažené skóre.

Grafika Squarez není nijak převratná, ale ke hraní plně dostačuje. Jednotlivé obrazce na hrací ploše jsou jasně odlišitelné, takže nevznikají žádné problémy s přehledností. Po pravé straně hrací plochy vidíte vaše statistiky. Za opravdu veliký zápor vidím pohybující se pozadí pod hrací plochou. Rychlost jeho pohybování se zvyšuje s dosaženými levely a později je opravdu velmi složité se soustředit na hledání nových čtverců, když vám podsquarez3 hrací plochou létají černo šedé šmouhy. Škoda tohoto nesmyslného pochybení. Hratelnost je vcelku solidní. Je dobře, že se na scéně po nějaké době objevila zajímavá logická hříčka. Převedení originální nápadu do hry se také povedlo vcelku obstojně. Nic vám při hraní nebrání (krom pohybujícího se pozadí), plynulost hry je bezproblémová a rychlost adekvátní. Někdy může postrádat hudbu, ale osobně ji u logických her nijak nepotřebuji.

Jestliže chcete vyzkoušet zajímavou a originální logickou hříčku, je pro vás Squarez dobrou volbou. Nabízí solidní hratelnost a nebýt nezbedného pozadí, šel bych s hodnocením ještě výše.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz