Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šroubíci - národ šroubků a růžová ponožka

  12:00aktualizováno  18. září 8:24
Šroubky nebývají zrovna tradičními hrdiny herních projektů. A tím originalita soutěžního počinu z českých luhů a hájů rozhodně nekončí. Ostatně přesvědčte se sami.
70

Šroubíci

Platforma: Freeware
Výrobce: Jan Dundr

Stáhnout

SroubiciŠroubíci jsou další z her, které mají slušně našlápnuto umístit se na vysokých pozicích v rámci ukončené vývojářské soutěže (pro hru můžete hlasovat na této stránce, samozřejmě v případě, že se vám líbí nejvíce). Já osobně se poměrně vysokým diváckým hodnocením až tak neztotožňuji, vždyť z hraní této netradiční hry jsem si odnesla notně smíšené pocity.

Příběh i samotné intro je tím prvním co navozuje tak trochu netradiční atmosféru (a těžko říct, jestli je to myšleno v dobrém duchu). Příběh je tak trochu dětinský, sice s jasnou snahSroubiciou o jeho vtipné a zároveň originální pojetí, ve výsledku je ale jasně poznat nevyzrálost a celková nedomyšlenost příběhu jako takového, který se dá bez pisklavého hlasu v intru shrnout asi do jedné věty – Budete zachraňovat kýčovitou růžovou ponožku. Ta pro národ šroubíků (originální nápad co se hlavního hrdiny týče, jasný plusový bod) znamená opravdu mnoho a tak se vydáváte z malé továrny na dlouhou cestu přes celou řadu levelů. Každý z nich je navíc zasazen do trochu odlišného a navíc poměrně živého prostředí, což je třeba přičíst k dobru. Jako příklad lze uvést třeba zajímavou ulici, kdeSroubici se postupně setkáváte téměř se všemi jevy, které by takového šroubka mohly při jejím procházení skutečně potkat. A vzhledem k tomu, že je náchylný na vodu a nemůže být ani zašlápnut, nebudete to mít vůbec jednoduché.

Ono celkově popsat hratelnou Šroubíků není vůbec jednoduché. Autor si dal obzvláště záležet na celkové komplexnosti, což je jasně poznat. A tak vás pokaždé čekají trochu odlišné úkoly, vždy ovšem ovládané za pomocí kombinace klávesnice a myši. Ve skutečnosti ale budete většinu ovládat na klávesnici, která řídí základní pohyb, stejně jako skoky ap. Zbytek akcí bude činit kupříkladu posouvání či zvedání, což ovšem využijete v minimu případů.

Asi největším záporem je třeba uvést dosti amatérská zvuková stránka. Na jednu stranu je třeba udělit pochvalu za to, že autor nejspíše hru tvořil sám, na druhou stranu vám ale začne velice rychle lézt krkem. Kupříkladu, když hlavní postava nepříjemně vysokým hlasem vypípne pokaždé, když vyskočíte, bude vám to již po několika málo chvílích doslova trhat uši. Zvuková stránka mi navíc nevyhovovala ani u intra samotného, což nekompromisně sráželo jeho kvalitu směrem dolů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....



Najdete na iDNES.cz