Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stack - co nejrychleji získat body

  12:00aktualizováno  12:11
Stack je jednoduchá oddechová hra, která pobaví v zimě nebo v létě, když za okny zrovna není nijak extra hezky. Jde o to spojovat podle předem daných pravidel políčka s obrázky tak, aby byl vytvořen řetězec. Za tyto řetězce získáváte body a pokud máte dostatek bodů, postupujete do dalšího levelu.
50

Stack

Platforma: Freeware
Výrobce: Michael Guan aka PrinceOfCreation

Stáhnout

StackPočítačových her existuje mnoho. Některé jsou zábavné více, jiné méně. Některé jsou určené pro dospělé, jiné pro děti, u většiny je to jedno. U některých games lze vydržet jen chvilku, jiné vás k sobě připoutají na dlouhé hodiny. Liší se v mnoha aspektech a baví lidi již několik desítek let. Ať už v podobě her na automatech, osmibitech či videohrách a konzolích a nebo ve světě dnešních moderních počítačů. Pro každý operační systém jich existují spousty, asi nejvíce jich je napsáno pro MS Dos a MS Windows. Ovšem na systémech Linux, MacOS, OS/2 či třeba Aga OS jich je také nepočítaně. A to nemluvím o PalmOS, Pocket PC, Symbianech a MS Smartphone. Různé mobily mají navíc svoje operační systémy a i pro ně vznikají všelijaké gamesy. Nikdo je nikdy asi všechny nespočítá. Ale když řeknu, že počítačových her jsou milióny, asi nebudu zase tak daleko od pravdy.

Stack I mnou zde dnes představované dílko se řadí mezi hry. Nese název Stack a patří mezi takzvané Line Up Games (pojem užívaný především v anglicky mluvících zemích), což jsou logické pařby jako třeba Tetris, Columns, Jewellery, Jewels, Bust-A-Move a podobně. Jinými slovy jsou to gamesy, v nichž se snažíte vytvořit řady nebo spojit objekty stejného druhu či podoby.

Autorem hry je Michael Guan přezdívající si PrinceOfCreation a stojící za mnoha dalšími dílky. Třeba za kousky - Artic Red, Earth 2 či třeba Space Invader Retro Vibe. Hra Stack je napsána ve vývojovém nástroji DarkBasic, což je obdoba microsofťáckého Visual Basicu, která však aktuálně slouží především k vývoji kvalitních her. Ovšem vzniká v něm i mnoho jednodušších hříček, mezi něž patří i dnešní logická gameska Stack. Vaším úkolem bude ve změti mnoha políček s obrázky klikat na ty správné (ve správném pořadí) a vytvářet z nich řady, řetězce. V gamese existují tři druhy řetězců - zvířata, bloky a charaktery. Zvířecí řetězce se vytváří podle toho, kdo koho může sníst či zabít. Tedy kočka zabije myš, pes kočku, lev psa, slon lva a myš slona. Za takto vytvořený řetězec lze dostat od 20 do 80 bodů. Stack Blokové řetězce se vytvářejí ze tří oranžových nebo modrých políček a bodové ohodnocení je od 10 do 40 bodů za řetězec. Poslední druh řetězců je charakterový. Pokud se vám povede dát tři políčka s čínským znakem označujícím lásku za sebe, můžete za řetězec získat od 1 do 500 bodů. Vaším hlavním úkolem je nasbírat předem určený počet bodů v časovém limitu. Pokud se vám to povede, pokračujete do dalšího kola, kde je obtížnost zase o trošku vyšší než v předchozích levelech.

Hra mi hodně připomíná německou gamesku Color Blaster, ovšem ta byla mnohem záživnější. Hra Stack, přestože je ozvučená a nevypadá nějak příliš odpudivě, vás na dlouho nezabaví. Přesto může na vašem disku nějaký čas zůstat, protože je to oddechovka, u níž se můžete chvilku vyblbnout vždy, když přijdete z práce nebo ze školy (která tu je s příchodem září jako na koni).


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!Najdete na iDNES.cz