Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stan Skates - riskantní jízda

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:50
Jistě dennodenně potkáváte na ulicích mladíky, kteří se na prkénku s kolečky řítí dopředu hlava nehlava, až jim kolemjdoucí nestačí uhýbat. Uhodli jste, mluvím o skateboardu, tady si to tedy můžete vyzkoušet.
60

Stan Skates

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Stan SkatesNa rozdíl od výše zmíněných sportovců nepotřebujete shánět, nebo si sami vyrábět žádný skateboard, stačí vám pouze stáhnout si nabízenou hru a můžete začít vlastní jízdu smrti. Nemusíte při tom riskovat žádné nebezpečné pády, tím nechci ovšem říci, že si ve hře párkrát nenabijete vlastní nosánek, nebo zadeček, zažijete jich tolik, že vám to rozhodně bude až nepříjemné. Mám na mysli spíše to, že i když jízdu nezvládnete, vaše zdraví nebude nijak poškozeno, zůstanete skutečně celí a můžete se tak klidně pokoušet v dalších jízdách si vylepšit dosažené skóre. To by se vám samozřejmě ve skutečnosti podařit nemohlo a po prvních pádech byste svoje prkénko sbalili a šli si domů, ne-li do nemocnice, vyléčit rány. 

Jistě je vám ale známo, že pro milovníky tohoto dosti problematického a také i nebezpečného sportu jsou již dnes vybudovány i speciální dráhy, kde tito borci předvádějí úroveň, či stupeň mistrovství, s jakým dokáží toto vrtkavé prkénko ovládat, dokonce se mezi těmito odvážlivci už pořádají soutěže a závody. V této hře se však ocitnete sami na ulici některého západního velkoměsta a rozjedete se šusem vpřed, do cesty se vám ale budou stavět různé překážky o rozličné výšce a délce, které budete muset překonávat pomocí mezerníku přeskakováním. Jedná se o popelnice, ojeté pneumatiky, vodovodní hydranty a další jiné zbytečnosti, které je nutno zdolat.

Stan SkatesKaždý náraz do takovéto neočekávaně se objevícího předmětu sice neznamená zrození boule na čele, nebo vznik modřiny na některé citlivé části vlastního těla, ale ubere vám určitou část z vašeho ukazatele zdraví, který máte ve hře také k dispozici. Pokud se tedy tato ikonka docela vyprázdní, skončili jste, objeví se ukazatel dosaženého skóre a musíte, ovšem chcete-li, začít úplně znovu a tak se soustavně pokoušet docílit co nejlepšího konečného bodového ohodnocení. Mohu vás ubezpečit, že tímto tréninkem se brzy tak vycvičíte, že budete sami udiveni nad tím, jak jste se nakonec vyučili. To však není vše, co musíte během vaší divoké jízdy zvládnout.

Co chvíli se vám do cesty připlete i nějaký ten podivný předmět, pro který si musíte vyskočit do výšky pomocí kurzorové klávesy, jeho sebrání má pak různé následky. Mohou se vám tak připsat body k dobru, ale také můžete být docela překvapeni, ale to už vám neprozradím, vyzkoušejte si to a přijděte si na to sami. Pokud zdárně projedete prvním kolem, přecházíte do kola dalšího, bohužel zdraví se vám nedoplňuje, začínáte s tím množstvím, s kterým jste skončili v předcházejícím kole, o doplnění zdraví se musíte přičinit sami, tak sledujte bedlivě okolí, v kterém se pohybujete. Stan SkatesVeliká pozornost a rychlé reakce jsou totiž předpokladem pro úspěšné zakončení hry v příslušném kole i v celé hře.

Domnívám se, že po stránce grafické je hra samotná na vysoké příčce pomyslného hodnotícího žebříčku, je zpracována ve flashi, což už samo o sobě vypovídá o mnohém. Hudební doprovod se mi zdál až příliš monotónní a k takové svižné hře příliš nezapadl. Zato zvukové efekty jsou vynikající, náraz do různých druhů překážek zazní pokaždé jinak, podle toho, do čeho narazíte. Tento střet podle druhu překážky vám také odebere různé množství zdraví. Vzhledem k velikosti stahování jsem přesvědčena, že hra za stáhnutí i delší hraní skutečně stojí. Takže neváhejte ani chviličku a vyskočte si na zdivočilé prkénko, spanilá jízda je již v dohledu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 97 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz