Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Standing Point: The Final Stronghold - pozor, zombie!

aktualizováno 
Být připoután k zemi a ještě v nebezpečné oblasti obsazené zombie, to si asi nikdo nepřeje. Pomozte proto vojákovi uhájit svůj život v této jednoduché, ale zábavné akční hře.
67

Standing Point: The Final Stronghold

Platforma: Freeware
Výrobce: Vinsin

  • zábavné a jednoduché
  • jen tři druhy nepřátel, jediný level

Stáhnout

Standing Point: The Final Stronghold

Standing Point: The Final StrongholdJestliže jste se právě v sekci Plné Hry ocitli při lovu na jednoduchou ale zábavnou hru zdarma, můžete svůj lov označit za úspěšný. Standing Point: The Final Stronghold totiž vaše požadavky do puntíku splňuje a navrch přináší solidní grafiku a podobně kvalitní hratelnost, která vám pár minut rozhodně zabere.

Standing Point spadá do kategorie akčních her a od toho se také všechno odvíjí. Stavíme se tedy do kůže vojína, který se nenachází ve zrovna jednoduché a záviděníhodné situaci. Sám se totiž ocitl na cestě, z níž není úniku a obývají ji podivná stvoření. A aby toho nebylo málo. Nedokáže se dokonce pohnout z místa a jediná jeho akce spočívá v útocích na blížící se protivníky.Standing Point: The Final Stronghold

Na to byl naštěstí vybaven a v rukou tedy třímá svou pušku. Ačkoliv vypadá tak trochu jako vystřižený z druhé světové války, jeho projektily vypadají jako ohňové koule, což ale není důležité. Daleko důležitější je, že jsou vysílány za pomocí levého tlačítka myši, přičemž posunováním zaměřovacího křížku po obrazovce míříte. Kromě této klasiky máte ještě jednu možnost útoku, tu bych označila ale spíše za takovou jistotu ve chvíli, kdy nic jiného nevyjde. Jedná se tedy o funkci skrytou pod pravým tlačítkem myši, čímž uděláte rychlý útok vašim dřevěným držákem na zbrani a smetete protivníka, který stojí bezprostředně před vámi.

Jinak je dobré se zmínit také o nepřátelích, kteří jsou příjemně variabilní, ačkoliv většina z nich pochází ze stejného drStanding Point: The Final Strongholduhu – zombie. Příšer ze záhrobí bude několik základních tipů, z nichž se první pohybují pomalu, rozvláčně a ve velkém množství. Druzí jezdí na motorkách a v jejich případě se opravdu vyplatí rychlá reakce. Poslední druh je nejzáludnější, neboť jde o černé ptáky přelétající nad vámi. Ti za vás proniknou asi nejčastěji a to se nesmí stávat. V takovém případě totiž riskujete, že naplníte limit deseti jedinců. A pokud za vás pronikne deset nepřátel, hra končí a je nutný restart. A vzhledem k tomu, jak krátká každý hra je (v řádu několika málo minut) nestihnete ani zaznamenat, že tři druhy nepřátel je trouchu málo, v tomto případě totiž dostačují.

Další důležitý prvek hry je munice. Té máte omezené množství a tak nemůžete pouštět projektily po desítkách do řad zombie, ale jste nuceni alespoň trochu mířit. Nové projektily nabíráte docela obtížně klikem na střechu vozidla, jež se čas od času objeví. I když to zní jako naprostá malichernost, nedostatek projektilů do hry vnáší nový strategický prvek a vylepšuje hratelnost.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

67 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz