Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Commander je téměř dokonalý klon Civilization ve vesmíru

  14:00aktualizováno  14:00
Vesmírná tahová strategie Star Commander dokonale vyzkouší vaše taktické a strategické dovednosti. Budujte stanice, těžte suroviny, stavte flotily a ničte cizí civilizace. To všechno vám dovolí.
100

Star Commander

Platforma: Freeware
Výrobce: Membrane Software

  • obrovské taktické možnosti
  • spousta obsahu
  • skvělá hudba
  • všeobecně skvělá sci-fi vesmírná strategie
  • některé prvky v ovládání
  • pro někoho budou bitvy až příliš dlouhé

Stáhnout

Star Commander | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Star Commander

Tahová strategie Star Commander prokazuje až nečekanou hloubku. V sice dvourozměrné, ale přesto pěkné grafice vám dokáže zprostředkovat všechno od výzkumu nových lodí přes objevování nových galaxií až po několikahodinové tahové souboje obrovských armád. Pro stratégy jedna z nejlepších her zdarma tohoto typu.

Star Commander

Hra není možná hra ani tak podobná Civilization, jako spíše dnes již klasické tahovce Master Of Orion. Jenže vzhledem k tomu, že tuto legendární hru už mnoho hráčů v povědomí nemá, je Civilizace lepší příměr. O co tedy jde?

Star Commander

Na počátku, až se proklikáte bohatým nastavením mapy, se vám vygeneruje strategická mapa galaxie, plná hvězdných systémů k prozkoumávání. Podle zvolených měřítek je různě velká, obsahuje různé nepřátelské frakce a představuje různě náročné hraní. Disponujete jednou soustavou, ve které se nachází vaše domovská planeta, která nesmí být zničena, a také vojenská základna.

Star Commander

Lodě sbírající suroviny vám každé určité kolo přidají penízky do pokladničky (podle toho, jak bohatý zdroj surovin zrovna těží) a vy si za to stavíte lodě a provádíte výzkum. Oba prvky jsou dostatečně obsáhlé, abych o nich napsal esej, takže jen ve zkratce: Výzkum je podmíněn výzkumnými body, které generují stanice určitého typu. Jakmile něco vyzkoumáte, nedostanete příslušné vylepšení zadarmo, ale musíte si ho na lodě namontovat.

Star Commander

To nás přivádí ke stavbě flotily. Kromě přednastavených typů lodí, jako jsou křižník, bitevní loď nebo cosi jako loď letadlová, si můžete všechno v editoru poskládat podle svého gusta. Můžete si tak udělat malý a pohyblivý koráb, který nese supersilnou zbraň, ale vystřelí z ní jednou za uherský rok, nebo obrovskou fregatu plnou kanónů a děl, která se ovšem pohybuje rychlostí nižší než šnečí.

Star Commander

Na hlavní mapě pak posíláte flotilu prozkoumávat ostatní systémy. Cesta jí trvá určitý čas a může se stát, že bude po cestě napadena. Jakmile najde nepřátelskou základnu, může zaútočit, prchnout, proskenovat cizí plavidla atd. Boje probíhají také tahově na malé bojové mapě.

Každou loď ovládáte zvlášť a využíváte různých speciálních schopností a výhod. Stejně tak soupeř. I poměrně jednoduchá bitka několika dronů se stíhači se může slušně protáhnout, pokud budete takříkajíc leví na taktiku. Pokud se na scéně objeví nějaká loď vyšší třídy, může být boj pěkně dlouhý.

Star Commander

Star Commander má vlastně všechno, co si může stratég přát. Obrovské možnosti, ještě více obsahu, spoustu frakcí, taktické i strategické rozhodování i horké chvilky u obtížných bitev. Není sice úplně bez chyby, ale je to rozhodně jedna z nejlepších her tohoto druhu, na které můžete zdarma narazit. Pro hračičky je to dokonalá volba. V dobách Master Of Orion bychom za ni autorům klidně utrhli ruce.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Témata: Galaxie

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz