Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Defender 2 – další deja vu?

aktualizováno 
Psalo se 23. století, když na Zemi udeřily nesčetné voje Bionů. Pozemská obrana byla na tak masivní invazi naprosto nepřipravená a nepřátelské masy se rychle probily skrze defenzivu. Země byla ztracena, ale malé skupince armády se podařilo uprchnout. Lidé ještě v téhle válce neřekli poslední slovo…
70

Star Defender 2

Platforma: Shareware
Výrobce: Alawar Entertainment

  • Grafika
  • Rozmanití nepřátelé
  • Velmi brzy nudnější

Časově omezené demo

Stáhnout

stardefender_poster

stardefender_01Dnes máme zase po delší době co dočinění se shareware. Autory Star Defenderu 2 jsou Alawar Entertainment, přičemž jsou tihle snad napojeni na Freegamepick, takže je dost dobře možné, že si po Air Sharku s touhle recenzí utrhnu zase nějaké to faux paux. Hra samotná je omezená časově – k dispozici je hodina hraní, což, přiznejme si, je o dost více, než kolik nabízí průměrná freeware hra.  

stardefender_02Žánrově je Star Defender 2 klasickým shoot ‘em upem s lehkou příchutí starých Space Invaders. Vaše loď neletí nad scenériemi, zůstává na spodku obrazovky, bránící před narušiteli oblast za ní. Nepřátelé se sestávají z řady žánrových klišé. Od mnoha slabých brouků, přes sebevražedné atentátníky až po nejsilnější statické oponenty a bossy (ke kterým se už ale zřejmě nestihnete dostat). Pokud brouci střílí, jsou jejich salvy dostatečně husté, a pokud se na vás valí v kamikadze stylu, jsou zase dostatečně rychlí.

stardefender_03Kromě potěšení z úspěšného zářezu vám usmažený insekt občas nabídne i několik jednoduchých power-upů. Neprůstřelný štít potěší, zejména pokud musíte soupeřit se sebevražednými pokusy, nejčastěji ale dostanete k dispozici rakety nebo vylepšení základního blasteru.

Přes to všechno bohužel nemohu říct, že by Star Defender 2 byl zábavností extrémně nadprůměrný. Body navíc hra dostává za svou podobu. Co říct víc, než že grafika je na současné průměry freeware prostě cool. Evidentní výhoda shareware je, že mají minimálně budgetově vypadající kabát, což je stále o několik tříd výše, než rádoby retro pixelové šílenství mnoha současných indie záležitostí.

Uniká mi sice, proč by kdokoliv měl chtít za plnou verzi platit reálnými penězi, zvláště v době finanční i jiné krize, ale lidé z Alawaru určitě vědí, co dělají. Navzdory omezené době hraní a slabšímu gameplayi nabízí Star Defender 2 příjemnou zábavu, tak akorát na tu jedinou povolenou hodinu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz